Zwrot płatności w PayPal

Witam,


Może ktoś miał podobny przypadek, to coś podpowie:
Zarządałem przez Paypal zaplaty za przedmiot od uzytkownika PayPal z zagranicy, na kwote 930 euro. Zapłacił wpłata dotarła i po zaakceptowaniu została przeliczona na złotówki, po czym od razu swieci sie cała suma na czerwono: ZABLOKOWANO. Wiadomo 21 dni. Oznaczono jako towar wysłany. Jako, że kupujący się rozmyślił (to stały kupujący) i da się z nim dogadac po ludzku bez PayPal, chciałem dokonać mu zwrotu tej wpłaty od razu tj 930 euro, wchodze w to zamrozone saldo i wciskam ZWRÓC TĄ PŁATNOŚĆ, po czym wyskakuje brak środków na pokrycie tej płatności. Nosz kurde...
To wychodzi na to, że aby zwrócić komuś coś co jest notabene na zamrożonym saldzie, nie można? I trzeba sobie wpierw przelać równowartość 930 euro aby mu dokonać zwrotu?

- Co robić? Bo czekaż aż łaskawie odmrożą to jeszcze z 10 dni, i to nie wiadomo

Czy: Doładowywać saldo i robić samemu zwrot, ale obawiam sie tutaj jednej rzeczy, że potem może ale nie musi kupujący założy spór i straci się podwójnie.

Czy też kazać kupującemu założyć spór, to wtedy zwrócą mu z tego zamrożonego salda, ale mnie obciążą opłatami za odbiór i przeliczenie tej płatności? oraz zwrot kosztów i będzie sie ciągnęło wszystko.

Nie rozumiem, skoro jest kwota zablokowana to czego nie można jej zwrócić z automatu...

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?
dzięki!

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Dot.: Zwrot płatności w PayPal

czy kupujacy zglosil chec odeslania towaru i otrzymania zwrotu pieniedzy poprzez fukcje zwrotow / ew. sprawe w centrum rozstrzygania? Masz pewnosc ze zwroci towar jesli zwrocisz kase bez otwartej sprawy lub prosby o zwrot towaru? Z wlasnego doswiadczeniu, nawet jesli kupujacy otworzy sprawe a kasa jest zamrozona przez paypal, kase czesto trzeba zwrocic z dodatkowych srodkow czyli doladowac konto lub sfinansowac kartą

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź