anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Używany laptop z USA i opłaty importowe

Witam, zakupiłem używany laptop 2+ latka w USA, niestety oprócz ceny $559,00 oraz wysyłki za $54,93, system dodał opłaty importowe w wysokościo $127,55 (?!)

 

Co do wysyłki nie mam pytań, natomiast wg opisu opłat importowych LINK,

"(...) Opłaty celne i podatki nałożone przez organy podatkowe i celne kraju (...)" - którego kraju?,

oraz

"(...) Otrzymujesz towar i nie płacisz opłat celnych przy odbiorze (...)",

tego nie rozumiem.

 

Z tego co się dowiedziałem w sieci, w polsce płacimy VAT 23% od używanego laptopa który ma minimum 6 m., nie ma opłat celnych, oraz o co chodzi z tym "nałożonym podatkiem".

 

Żebym wiedział że te opłaty importowe będą tak wysokie, wraz z kosztami wysyłki (ok. 1/3 kosztów), a do tego dojdzie jeszcze VAT. Wkopałem się z kosztami, to z tysiąc wyjdzie do ceny laptopa 😞

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Używany laptop z USA i opłaty importowe

"(...) Opłaty celne i podatki nałożone przez organy podatkowe i celne kraju (...)" - którego kraju?,

chyba chodzi i Polske

"(...) Otrzymujesz towar i nie płacisz opłat celnych przy odbiorze (...)",

z tego co mi sie wydaje to nie placisz nic przy odpiorze przemiotu i unikasz tego ze ci z jakis powodow zatrzymaja przedmiot na cle lub co gorsza odesla do sprzedawcy

 

Opinie innych mile widziane

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Używany laptop z USA i opłaty importowe

Jezeli nie zaplaciles za te towary to anuluj ta tranzakcje.Kupiles od osoby ktora jest w programie ktory sie nazywa Global Shipping ProgramJesli widzisz ze sprzedajacy jest w tym programie znajdz takiego ktory nie jest.Firma ktora wysyla za niego dolicza  rozne fees(brokerskie celne itd) Z reguly sprzedajacy nawet nie zdaje sobie z tego sprawy ile ty zaplacisz tych feesGdybys kupil od osoby ktora nie jest w tym programie moze zaplacilbys tylko VAT w Polsce albo mogloby Tobie sie uddac i nie zaplacilbys nic.

Tu masz adres firmy ( shipito.com) jezeli planujesz kupowac duzo w US-Ta firma zajmuje sie wysylka towarow z USA na caly swiat.Jezeli znasz angielski to zobaczysz o czym mowie .Jak masz jakies pytania to z checia odpowiem(pisz na Ebay mail)

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Używany laptop z USA i opłaty importowe

Za duzo sobie licza.

 

Zrob jak radzi asparrow4

 

Mozesz zawiadomic sprzedawce - moze wysle bez tych oplat....

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Używany laptop z USA i opłaty importowe


asparrow4 napisali:

Jezeli nie zaplaciles za te towary to anuluj ta tranzakcje.Kupiles od osoby ktora jest w programie ktory sie nazywa Global Shipping ProgramJesli widzisz ze sprzedajacy jest w tym programie znajdz takiego ktory nie jest.Firma ktora wysyla za niego dolicza  rozne fees(brokerskie celne itd) Z reguly sprzedajacy nawet nie zdaje sobie z tego sprawy ile ty zaplacisz tych fees


Niestety jest po fakcie, już kiedy pisałem wiadomośc było zakupione i wysłane, chciałem się dowiedzieć za co ja płacę bo w warunkach eBay rozpisane to jest do niczego, żadnych konkretów.

guangxi_hone napisali:

Za duzo sobie licza.

 


Lekko powiedziane 😕

dzieckochmielu napisali:

"(...) Opłaty celne i podatki nałożone przez organy podatkowe i celne kraju (...)" - którego kraju?,

chyba chodzi i Polske

"(...) Otrzymujesz towar i nie płacisz opłat celnych przy odbiorze (...)",

z tego co mi sie wydaje to nie placisz nic przy odpiorze przemiotu i unikasz tego ze ci z jakis powodow zatrzymaja przedmiot na cle lub co gorsza odesla do sprzedawcy

 

Opinie innych mile widziane


O tyle że w polsce osoba prywatna za laptopa używanego nie mniej niż 6 miesięcy nie płaci żadnego cła więc gdzie owe cło?
Niestey osoba która wystawiła laptopa na aukcję sama nie wiedziała o procedurach wysyłkowych, a zrobiła to na podstawie informacji tetelfonicznej jaką podał przedstawiciel eBay, a zależało mi na tym modelu, niestety w PL ciężko go dostać (fujitsu T900), a i tak po wszystkich opłatach wyjdzie taniej niż kiedyś widziałem model w DE.
Dziękuję szanownym za odpowiedzi 🙂
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Używany laptop z USA i opłaty importowe

hej daj znać czy miałeś do zapłacenia podatek vat

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź