anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewalutowanie - PayPal i mBank. Jak najkorzystniej?

quba0
Użytkownik
Cześć,

Ostatnio dokonałem zakupu przez eBaya, płatność w $USD. Kwota 191$ z przesyłką.

Mam konto w mBanku i eKartę.
Zrobiłem tak, że potrzebne pieniądze przelałem na eKartę i potem PayPal ściągnął mi z eKarty te 191$.

Powstał natomiast problem dot. przewalutowania.
mBank ściągnął mi o 40zł więcej - niby nie dużo, ale wolałbym je mieć niż nie mieć :))

Kwotą rozliczeniową mBanku jest EURO.
mBank przeliczył mi więc te 191$ na Euro i potem wg. kursu sprzedaży z okresu rozliczeniowego kursu NBP ściągnął mi pieniądze w złotówkach.

Czy istnieje jakaś inna opcja żeby zakupy dokonywane w USD były bezpośrednio przeliczane na złotówki, pomijając to EURO na którym się traci?

Z góry dzięki za informacje,
Pozdr.
Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dot.: Przewalutowanie - PayPal i mBank. Jak najkorzystniej?

najprostszym rozwiązaniem jest przelanie z rachunku bankowego na PP (PLN)

widzę kolejny bank, który zdziera kasę po swoich kursach walutowych, z pierwszym jakim się spotkałem jest BZWBK (otworzyłem konto walutowe w tym banku, a po miesiącu go zamknąłem, a to dlatego, jak wypłaciłem z PP pewną sumę, a zaksięgowali o 90 zł mniej)

czy posiadasz tylko kartę walutową czy PLN również

bo drugim sposobem, jest podpięcie do PP karty złotówkowej i robiąc zakupy na ebay'u, aby pieniądze zostały ściągane bezpośrednio z karty.

Z doświadczenia wiem, że banki stosowały, a może jeszcze stosują, że pobierają prowizję czyli powiedzmy kupiłeś coś 100 €, PP pobrał powiedzmy 386 zł, a bank jeszcze dorzucił swoją prowizję

z tego co mi wiadomo, to są praktyki stosowane przez banki, ale one nie mają mieć miejsca.

Ja mam konto w Inteligo, ten bank też kiedyś pobierał swoją prowizję, ale jak sprawa została zgłosza do UOKiK to zaprzestano.
W chwili obecnej jest tak, jak PP przeliczy na tyle i tyle to tyle zostanie ściągnięte z konta ani grosza więcej

Pisz ewentualnie na pw
Pozdrawiam
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dot.: Przewalutowanie - PayPal i mBank. Jak najkorzystniej?

obecnie są znane metody płacenia praktycznie bez zadnych dodatkowych kosztów za przewalutowanie (spread)

Procedura na pierwszy rzut oka wyglada za skomplikowaną ale tak nie jest.

http://telchina.pl/paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html

w stosunku do kursu  banku zyskujemy do 20 groszy na dolarze.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź