anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paypal na ebay.pl w teori i praktyce

psp-soft
Użytkownik
Witam.

Przymierzam się do zakupów na ebay.pl (dotychczas robiłem to tylko miedzynarodowo i nie narzekam)
Jak to jest przy zakupach w Polsce ? Jak wiadomo na Polskim ebayu połowa aukcji to fikcja, konto można założyć na Zbyszka z Bogdańca i można rozpocząć sprzedaż jako sklep wystawiając kilkaset nowiutkich telefonów za 50% ceny rynkowej.

Np. taka sytuacja: Kupuję towar X za kwotę 500 zł u sprzedawcy Y płacę bezpośrednio przez paypal, towar niedochodzi otwieram spór, rozszczenie czy otrzymuję zwrot ? (załóżmy że ebayowicz ma 2 miesiące konto i 0 komentarzy) bo wg zasad dotyczących zasad gwarancji nie należy się:

"Wymagania dotyczące sprzedającego. Sprzedający musi zakwalifikować się do wzięcia udziału w programie jako sprzedający o statusie „zaufany”. Musi między innymi posiadać konto PayPal niebudzące zastrzeżeń, a także być posiadaczem konta przez okres minimum 5 miesięcy. Sprzedający nie może również zgłosić sprzeciwu odnośnie korzystania z programu gwarancji zwrotu pieniędzy"

Takich sprzedawców w Polsce można policzyć na palcach, prawdopodobnie aukcje na Polskim ebay będę omijał szerokim łukiem. Proszę o odpowiedzi kogoś bardziej zorientowanego bo na moje oko to nie wygląda w rzeczywistości tak różowo.

-
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Paypal na ebay.pl w teori i praktyce

waszmarket_pl
Użytkownik
Tu nic nie jest różowe 😉 to taki żart prowadzącego w celu rozluźnienia atmosfery, ale cóż innego nam pozostaje jak się pośmiać
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Paypal na ebay.pl w teori i praktyce

psp-soft
Użytkownik
No ale wytłumaczcie jak jest z tymi wymaganiami. Jeśli to co wkleiłem musi być spełnione to po co wszędzie bannery i reklamy "Kupuj w 100% bezpiecznie z PayPal" skoro 98% Polskich sprzedawców z ebay się nie kwalifikuje. Pytałem również administracji, dlaczego nowi nie mają w żaden sposób potwierdzanych danych- oczywiście w mailu otrzymałem odpowiedz że bezpieczeństwo w serwisie ebay jest na najwyższym poziomie.

Czy miał ktoś na Polskim ebayu taką sytuację że został oszukany i wpłacał pieniądze przez PayPal ? Jeśli tak to proszę o wypowiedzi bo pewnie więcej osób będzie tym zainteresowanych.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Paypal na ebay.pl w teori i praktyce

januszeswki
Użytkownik
Ty mowisz o polskim ebay, a wszedzie jest taksamo. Poniewaz paypal i ebay robia najwieksze klopoty przedewszystkim tym ktorzy chca normalnie dzialac na tych serwisach. Jest tyle sposobow aby robic ludzi na kase, ze nawet sobie nie wyobrazasz. Nie ma zadnego problemu aby zalozyc konto w USA czy Hong Kongu. Mozesz bez problemu uzyskac status konta firmowego na ebay czy paypal. Tak latwo jak mozesz to zrobic sam tak i mozesz kupic takie konta. To nie sa konta przejetey tylko nowe juz zweryfikowane hahahhaha
Taki wlasnie bezpieczy jest ebay na swiecie.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź