anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

maciek778
Użytkownik
Witam

Tydzień temu założyłem sobie drugie prywatne konto na paypal, mam jeszcze drugie specjalne od kliku lat, ale postanowiłem, że ze względu na opłaty do prywatnych celów założe sobie konto drugie. W niedziele otrzymałem od brata pieniądze w kwocie prawie 400 USD, przelałem sobie środki na konto w banku i czekałem na przelew. Jakie było moje zdziwienie gdy dwa dni później zobaczyłem saldo ujemne na kwote prawie 30 złotych i blokade konta, co się stao myśle sobie i sprawdzam poczte ... okazało się iż PP najpierw zrobiło mi transfer oczekujący na konto poczym zablokowało mi konto cofneli pieniądze otrzymane od mojego brata, w ramach zerowania salda cofneli mi przelew środków i obciażyli mnie karą za cofnięty przelew. Brat zadzwonił do PP w stanach i dowiedział się iż problem leży w niezweryfikowanym koncie i jak to zrobie to problem zniknie, no dobra sprawdziłem wyciąg w banku i aktywowałem konto. Teoretycznie po problemie, ale nie w u nas PayPal zarządał innego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania, zadzwoniłem na infolinie i przesłałem online dokument do zweryfikowania adresu, kolejnego dnia sprawdzam na stronie i widze że dokument przyjęty, ale ... no właśnie ale PP chce kolejnych informacji i tu wymieniają :

1. Peny opis zakupionego przedmiotu i jego warto. Jeli jest to patnoza zakupion usug, prosimy o podanie jej opisu.
2. Potwierdzenie, e przedmiot zosta otrzymany lub numer monitorowaniaprzesyki online, jeli przedmiot zosta wysany przez Ciebie.
3. Szczegóy wszystkich patnoci otrzymanych lub wysanych, zwizanych zniniejszymi transakcjami.
4. Wszelkie informacje na temat stosunków lub zwizków handlowych, jakieutrzymujesz z niniejszymi osobami. 5. Wiadomoci e-mail lub pisemna korespondencja na temat niniejszychtransakcji.
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

maciek778
Użytkownik
Przepraszam za dwa posty, ale wcisnąłem enter i post się zapisał :(.

Niech mi ktoś wyjaśnie co do cholery obchodzi PP, co wysyłałem, czy potwierdzenie wysłania nie wspomne już o stosunkach handlowych lub korespondencja email w tej sprawie z kupującym ?

Czy do cholery na zakup dwóch cholernych lamp do samochodu potrzeba jakiegoś specjalnego pozwolenia z PP.

Ps. Przepraszam za nieczytelność podpunktów z poprzedniego postu, ale wkleiłem w takiej formie w jakiej otrzymałem z PP
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

Witaj maciek778,

Najwyraźniej ponieważ transakcja była zupełnie nieopisana przez wysyłającego, system zażądał jej sprawdzenia. Może się zdarzyć, że wysyłając pieniądze bez powiązania z jakimś zakupem itp., system bezpieczeństwa systemu PayPal zatrzyma taką płatność w celu wyjaśnienia powodów przesyłania danej kwoty pieniędzy. W takich wypadkach dobrze jest po prostu dodać informację typu: „pożyczka dla brata”, czy „pieniądze dla rodziców”, aby był podany wyraźny powód wysyłki danej sumy pieniędzy. To niewiele, a praktycznie ogranicza możliwość wstrzymywania wpłaty.

Przykro mi z powodu tych trudności. Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

jerman33110
Użytkownik
PAYPAL TO ZLODZIEJE!!!!!!ZABLOKOWALI MI KONTO I ZAMROZILI PIENIADZE NA 6 MIESIECY!!!!!!!!
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

Z całym szacunkiem, Pani Emilio, ale chyba nigdy nie była Pani w takiej sytuacji, skoro podchodzi Pani do tego z takim optymizmem.
Wyjaśnienia takie Paypal po prostu ignoruje.
Znam niemal identycznę sytuację. Najpierw PP pozwolił wyjaśnić "słownie"(formularz na stronie), za co pieniądze zostały wysłane, później obsługa zażądała skanu dowodu nadania przedmiotu. Jak PP dostał JPG-a z wyjaśnieniem powodu transferu (bo inaczej się odpowiedzieć nie dało) - to wypowiedziana została umowa.
Żenada.
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Blokada konta i niekompetencja lub zła wola Polskiego oddziały PP

navionline48h
Użytkownik
Jezeli firma Paypal jest taka rzetelna to dlaczego po zamykaniu konta przetrzymuje pieniadze 180 dni gdy czas na zglaszanie roszczenia lub sporu wynosi 45 dni od czasu platnosci przez kupujacego ? Zwykle obracanie cudzymi pieniedzmi , nic wspolnego z zasadami bankowymi.
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź