anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
witam,
to moje pierwsze zakupy z usa i chciałabym się dowiedzieć jaką wysyłkę lepiej wybrać - UPS International czy USPS International? czym się one różnią? są tak samo bezpieczne?
kupuję torebkę za 398$(koszty wysyłki pokrywa sprzedający), około ilu pln wyniesie cło + vat?
bardzo proszę o odp.
pozdrawiam.
Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

Obie firmy sa bezpieczne wiec wybierz tansza (prawdopodobnie www.usps.com) i z numerem do sledzenia (tracking number).

Zalezy jaka torebka i z czego. Clo pewnie niewielkie (sprawdz w tabelach) + pewnie 22% VAT (tez w tabelach)


http://forums.ebay.pl/forum.jspa?forumID=600000010

Przydatne informacje znajdziesz również na stronie Kupowanie za granicą
http://pages.ebay.pl/import/
Jeśli szukasz informacji o cłach, zapoznaj się z taryfą celną na stronie Służby Celnej.
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
**************************************
Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Jest to markowa torebka ze skóry naturalnej.
Sprzedający powiedział, że UPS pobiera opłaty, a przy USPS nie ma żadnych dodatkowych opłat, ale jeśli paczka zaginie to jest wtedy z tym większy problem, ponieważ nie można śledzić paczki.
Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
Sprawdziłam już opłaty celne i za "torebkę, nawet z paskiem na ramię, włączając te bez uchwytu" wychodzi 3% stawki celnej konwencyjnej, czyli do ceny 398$~1154pln muszę doliczyć 25% (22% + 3%) i wtedy wyjdzie cała kwota jaką zapłacę jeśli wybiorę USPS?
Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

wlasnie tak
**************************************
Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

to samo bedzie jesli wybierzesz UPS. Z mojego doswiadczenia: poczta jest taniej. Poczta posiada wlasnych agentow celnych ktorych oplata jest wlioczona w koszt przesylki. UPS, wydaje mi sie, musi agenta oplacic - stad pobiera te oplate z gory od kazdego klienta wysylajacego za granice. Wiem na pewno ze inni kurierzy nie pobieraja oplaty ale w razie kontroli - odbiorca albo musi sam podrozowac do komory celnej albo oplacic agenta ktory w jego imieniu przedstawia towar do odprawy.
**************************************
Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
ebajer_nr_1 bardzo dziękuję za pomoc! 🙂

Tak jak pisałam wcześniej sprzedający pokrywa koszty wysyłki, ale poinformował mnie, że jeśli wybiorę UPS będę musiała się liczyć z dodatkowymi opłatami, które nakłada UPS. Jeśli wybiorę USPS mam pewność, że nie będzie żadnych dodatkowych kosztów, ale nie mam możliwości śledzenia paczki i w razie jej zaginięcia będzie problem z jej odnalezieniem. jednak zapewnili mnie, że jeśli paczka zaginie to wtedy oddadzą mi pieniądze lub wyślą przedmiot ponownie, więc tak jak Ty mi radzisz wybiorę USPS.
Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

masz możliwość śledzenia, jesli wybierzesz international priority mail lub express w tym przypadku przyniesie Ci kurier poczty czyli pocztex
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
hmmm sprzedawca napisał mi, że w przypadku wysyłki USPS minusem jest to, że po wysyłce nie wiedzą w jakim dokładnie miejscu jest paczka, czyli chyba chodzi o śledzenie paczki?
a orientujecie się mniej więcej jakie dodatkowe opłaty pobiera UPS?
Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

wysyłka UPS czy USPS? + ile wyniesie cło + vat?

hmcaban
Użytkownik
rozmawiałam teraz ze sprzedawcą i powiedział, że pokrywa wszystkie koszty wysyłki na zamówienia powyżej 100USD. ostrzegł tylko przed podatkiem i cłem, ale już nie wspominał nic o opłatach, które pobiera dodatkowo UPS... jeśli faktycznie UPS nie pobiera dodatkowych opłat to wybrałabym UPS, bo bezpieczniej i szybciej.
Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź