anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

mciwins
Użytkownik
Dzisiaj moje zdziwienie sięgnęło zenitu. Zgłosiłem się na pocztę po odbiór clonej przesyłki z Singapuru (3 niedrogie zegarki Seiko) i dowiedziałem się, że UC przekazał sprawę do kancelarii reprezentującej posiadaczy praw do znaków towarowych i praw autorskich w celu rozpatrzenia czy nie nastąpiło złamanie prawa !!!. Pan celnik powiedział, że ponieważ Seiko można kupić w Polsce to prywatny import z zagranicy (szczególnie spoza UE)jest zabroniony. Podobno narusza to prawa firm reprezentujących Seiko (i inne "znane" marki) w naszym kraju. Jak już trochę minął mi szok to zacząłem szukać przepisów dotyczących takich transakcji. I okazuje się, że pan celnik z grubsza miał rację. Zgodnie z prawem celnym jeśli teraz (w moim przypadku Seiko) stwierdzi, że sprowadziłem produkty, które nie są przeznaczone na polski rynek to będzie znaczyło, że złamałem prawo. Czyli odpowiedzialność z KC i KK.
A potem nasi urzędnicy dziwią się, że w paczkach są same "prezenty".
Dodam, że nie chodzi tu o potencjalne piractwo, czyli podrabiane produkty, bo każdy wie, że Seiko ma w Singapurze swoje fabryki i tam tego towaru jest pod dostatkiem. Chodzi o sam fakt importu produktu, który ma w miarę znaną markę.
Ciekaw jestem, czy ktoś miał podobne przypadki.
Pzdr.
Przy okazji ostrzegam, bo jak widać za zakupy na eBay'u można iść do kicia.
Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

ku-bek ma racje.Dać mu coś do kubka za dobrą rade!
Wiadomość 11 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

kub-ek
Użytkownik
dziękuje ci dobry człowieku za poczęstunek :):)
nie ma się co bać takich sytuacji a na drugi raz dobrze policzyć czy aby na pewno opłaca się ściąganie przedmiotu z zagranicy. nie należy też lekceważyć UC. tam pracują inteligentni ludzie i numery z zaniżoną wartością przedmiotu i adnotacją "gift" nie zawsze uchronią przed ocleniem.
Wiadomość 12 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

bobbiecomfort
Użytkownik
Dzieki za pomoc kub-ek 🙂
Czy moglbys jeszcze udzielic informacji jak to wyglada od strony technicznej? Czy to wyglada az tak prosto jak opisales, ze wystarczy wyslac im jakas fakturke a pozniej bez problemu odbiera sie przesylke na poczcie placac clo? Czy nie trzeba przy tym wypelniac pliku dokumentow? Bo z tego co slyszalem to ani poczta, ani UC nie zajmuja sie takimi sprawami i wszelkie dokumenty potrzebne do oclenia trzeba wypelnic samemu, ewentualnie posluzyc sie jakas agencja celna, ktora za taka przysluge bierze ok. 80 zeta...
Wiadomość 13 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

kub-ek
Użytkownik
Cześć
u mnie tak to wyglądało jak napisałem. zadzwoń do przemyśla i poprostu zapytaj co dalej robić. ja tak zrobiłem. gość dał mi numer faxu na który wysłałem wydruk z PayPala (chciałem wysłać kopie maila ale gość powiedział że mógłbym go sfałszować:):) ). paczka przyszła na pocztę (wywołało to małe zamieszanie u pań z okienka bo nie miały do tej pory takiego przypadku, na szczęście była dołączona "instrukcja obsługi" więc sobie poradziły), zapłaciłem tak jak za przesyłkę za pobraniem i zabrałem pakę do domu. no chyba że ściągnąłeś z chin "na prezent" cały kontener to może faktycznie agencja celna sie przyda;)
Wiadomość 14 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

bobbiecomfort
Użytkownik
Wielkie dzieki kub-ek, byles bardzo pomocny 🙂 Jak tylko uporam sie z ta sprawa niezwlocznie poinformuje o przebiegu wydarzen... Pozdrawiam
Wiadomość 15 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

w USA tez nie mozna bylo importowac na wlasna reke np. pewnych aparatow (nie pamietam teraz marki).
Wiadomość 16 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

allinone024
Użytkownik
Witam Panowie. Ja z tej konwesacji widze tylko jeden wniosek. trzeba uważać co się kupuję i od kogo. Sam zajmuje sie sprowadzaniem towarów z usa. Z własnego doświadczenia wiem, że robić tego na wlasna rekę się nie opłaca. Zamówiłem kiedyś 3 laptopy a przesłali mi jakies puste atrapy ( i co takiemu komuś w usa możesz zrobić?), czułem sie zły i bezsilny! Teraz korzystam z pośrednika. On wie co i gdzie szukac i gwarantuje sciagalnosc roszczen. Osobie w usa, a juz szczególnie firmie pośredniczacej duzo łatwiej jest dobrac sie do skury jakiemus oszustowi i z wystawieniem faktury nie ma problemu. www.wszystkozameryki.com/
Polecam stronke www.wszystkozameryki.com/
Wiadomość 17 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

Koleś chyba zdeka przegiąłeś, po jakiego grzyba odświeżasz post 03.01.2007

Przecież tego postu nikt już nie przeczyta,

na przyszłość nie dopisuj posty w starych wątkach, bo one wędrują na czoło forum, pozdro
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 18 z 19
ostatnia odpowiedź

towary zabronione, zakupy w azji. Uwaga !

adas_uki
Użytkownik
Witam
pisze z takim zapytaniem : od wczoraj mam konto na ebay i chciała bym zrobic zakupy z hong kongu ( żele do paznokci ozdoby itp) tylko boje się o cene przesyłki ponieważ na 1 aukcji wychodzi kilka złotych a na innych nawet 60 zł . czy może orientujecie się w cenach za przesyłki. podaje nazwe użytkownika butterflybeauty168
Są to licytace i bardziej się opłaca wylicytować niż zakupić na kup teraz. Proszę o pomoc. Bo od wczoraj szukałam wszystkich informacji na google i nic ciekawego nie pisało ;/Pozdrawiam Magda i bardzo proszę o szybką odpowiedź na moj mail myszkaa89_89@o2.pl
Wiadomość 19 z 19
ostatnia odpowiedź