nie mogę dokończyć zakupu z USA

Czy ktoś może mi pomóc, bo nie mogę dokończyć zakupu. Jak próbuję kupić przedmiot przez opcję "Kup teraz", to pojawia mi się poniższy komunikat mimo, że sprzedawca ma w opisie aukcji wysyłkę do Polski: 

 

"We are sorry, but the item you selected may not be purchased due to seller shipping restrictions or due to country-specific import/export or other relevant restrictions.{e72383-779732x}"

 

Jak wrzucę przedmiot do koszyka i próbuję dokończyć transakcję, to po kliknięciu "Przejdź do realizacji transakcji" pojawia się komunikat:

 

"Niestety, w tej chwili nie można zrealizować transakcji. Spróbuj zmienić ilość przedmiotów lub sprawdź status swojego konta."

 

Mam zweryfikowany email i numer telefonu powiązany z kontem ebay, mam konto na ebay powiązane z PayPal-em, w PayPal nie mam pieniędzy na koncie, ale mam wprowadzone dane karty kredytowej i taką opcję ustawiną jako domyślną do płatności. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, co jest nie tak? Będę bardzo wdzięczna, z góry dziękuję. 

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Podaj numer aukcji.

 

Gdy idziesz do dzialu wysylki aby zobaczyc koszt to czy mozesz wybrac Polske?

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Chodzi o zegarek: 

Numer przedmiotu eBay:
324127792242
 
Napisałam do pomocy ebay, ale niestety z opowiedzi nic konkretnego nie wynika, tak naprawdę sprowadziło się to do tego, co widzę w komunikatach. Dzięki bardzo za zaiteresowanie! 
 
Edit: nie mogę przejść do momentu, w któym mogłabym wybrać jakiekolwiek opce wysyłki, nie przepuszcza mnie.
Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Pewnie chodzi o ilość twoich komentarzy - jak masz mało to sprzedawcy maja blokade.

 

czasami mozna kupić przez KT bez natychmiastowej płatności przez ebay.de 

 

www.ebay.de/itm/ETERNA-1270-41-12-1378-Womens-KonTiki-Silver-Quartz-Watch/324127792242

 

a jak nie to napisz do sprzedawcy

- Że KUPISZ I MASZ NA TO KASĘ

(US $183,30+Wysyłka:US $22,09 + OPŁATY IMPORTOWE US $49,83 )

 

Możę odpisze i zdejmie blokadę 

 

 

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Dzięki bardzo, spróbuję. Ale tak "bajdełejem", to skąd wziąć komentarze, jak się sprzedawcom blokuje opcję sprzedaży dla nowych użytkowników, zaiste, ciekawa koncepcja. 😉

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Z podglądu ofert sprzedaży - minimum to 5 pozytywów 🙂

 

Ja "startowałam" z zakupami przez Niemcy i Anglię na pl ebayu jeszcze nic niebyło... a potem to już poszło szybko - aby tylko płacić PAYPALem i po problemie 🙂

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Wystaw cos za zlotowke - kupiee -wystawie komentarz. Moze pomoze. 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Blokade zalezna od opinii kupujacego ustawia sprzedawca nie ebay
Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Poniżej odpowiedzi, które dostałam od ebay i od sprzedawcy, wygląda na to, że nie chodzi o żadną blokadę na koncie tylko o..., no właśnie nie wiem o co. 

 

Odpowiedź od ebay:

 

Przepraszam za problem, z którym masz do czynienia z dokonaniem zakupu przedmiotu #324127792242.

Sprawdziłem szczegóły przedmiotu i mogę potwierdzić, że sprzedający dodał twoją lokalizację jako miejsce wysyłki dla przedmiotu.

 

Widzę jednak, że wysyłka towaru odbywa się w ramach globalnego programu wysyłkowego, a zakup przedmiotu nie może zostać dokonany przez Ciebie, ponieważ wybrany przedmiot nie może zostać zakupiony z powodu ograniczeń wysyłki sprzedawcy lub z powodu importu/eksportu specyficznego dla danego kraju lub innych odpowiednich ograniczeń. W tym przypadku, chociaż sprzedawca nie ma ograniczeń wysyłki na przedmiot, możliwe jest, że import tego przedmiotu jest ograniczony przez kraj lub przedmiot jest ograniczony do przetwarzania w globalnym centrum wysyłkowym.

 

Istnieje wiele przyczyn, w tym dostępność zasobów reklamowych, zgodność z prawem, zaufanie i bezpieczeństwo oraz ograniczanie ryzyka dla serwisu eBay i jego sprzedających. Więcej informacji na temat przedmiotów objętych ograniczeniami związanych z naszym globalnym programem wysyłkowym (GSP) można znaleźć na tej stronie pomocy:

 

http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html#restricted

 

Więcej informacji o tym, dlaczego niektóre produkty nie są dostępne w Twoim regionie, możesz również uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego niektóre produkty nie są dostępne w Twoim regionie, przeglądając sekcję kupna i sprzedaży na tej stronie pomocy:

 

http://pages.ebay.com/help/policies/user-agreement.html#international

 

**************

Odpowiedź od sprzedawcy:

 

Hello, we ship internationally using eBay’s Global Shipping Program, so we only ship to countries on their approved list. If you are on the approved list and still unable to check out, the item or brand you are trying to purchase may be restricted from being shipped to your country. Unfortunately, there is nothing we can do to adjust these restrictions. 

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

nie mogę dokończyć zakupu z USA

Produkt zaliczjący się do wykluczonych z programu:

 

- dodatki do ubrań - galanteria...

- bizuteria

- cześć elektroniki (widzę tylko smartwatch'e)

 

? mi to alej "blokadą ze wzgledu na mala ilość komentarzy"

 

jest też opcja zakupu  przez np. Domashipping.com  - najszybciej odp. na skype - 

 

Podajesz ich adres biura w Chicago  jako wysyłkowy - otrzymują - a ty potem płacisz za przesyłkę 28$ i ewentualne koszty celne już w PL na Warszawie  - tutaj tej blokady juz nie będzie 🙂 

 

 

drobna uwaga (!) przy płatności EBAY z powodu błedu dodaje dodatkowe cyferki do kodu pocztowego - WARTO wtedy w wiadomości do sprzedawcy przy płatności PP dodać że poprawny ZIPCODE to tylko pierwsze 5 cyferek a reszta to error z powodu różnych systemów na ebay.com/ebay.pl   - już parę moich paczek "jeździło"po Stanach z powodu tego ERRORu 🙂

 

Jak dodasz ten adres w Chicago - to wyszukaj ofert na ten Kod pocztowy - może znajdziesz "lepsza ofertę" np. od osoby prywatnej = może być taniej 🙂

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź