dziwna sprawa

bushi-77
Użytkownik

W dniu 7.02.10 dostałem ofertę drugiej szansy, napisałem mail do "ebayPomoc" z prośbą o sprawdzenie tej oferty i sprzedającego. Otrzymałem odpowiedź: "Przeanalizowałam wszystkie dostępne informacje i ustaliliśmy, że oferta ta jest prawdziwa." Przed upływem końca oferty drugiej szansy, kupiłem przedmiot w dniu 8.02.10 i zapłaciłem przez PayPal. Dzisiaj tj 9.02.10 otrzymałem maila, z Działu Bezpieczeństwa eBay :"Informujemy, że następująca aukcja została administracyjnie zakończona: xxxxxxxxxxxxxxxxxx Z naszych danych wynika, że jesteś licytantem lub kupującym w tej i / lub innych aukcjach sprzedającego, który wystawił powyższy przedmiot. Zdecydowanie odradzamy Ci realizację transakcji z tym sprzedającym." O co chodzi? Aukcja ta znikneła z zakładki Kupione, uzytkownik ma zablokowane konto, a eBay zareagował po fakcie. Przecież wiedzą, że zapłaciłem bo robiłem to z ich strony, to teraz mogą mi odradzać! Czy przedmiot może jescze przyjść czy jest to już na 100% nie? Co teraz powinienem robić?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

dziwna sprawa

Cóż, do tej pory taka sytuacja spotkała mnie czterokrotnie, z tym, że ebay nie raczył mnie nawet o tym poinformować, raz powiadomił mnie sprzedawca. W trzech wypadkach zakupiony przedmiot otrzymałam, więc sprawa nie jest przesądzona.
Dwóm sprzedawcą, u których kupowałam zawieszono konto tylko dlatego, że opis przedmiotu przypominał opis u innego sprzedawcy i tamten zgłosił zastrzeżenia.
Jeżeli płatność była dokonana za pośrednictwem paypal, to zalecam tak na wszelki wypadek otworzenie sporu, zawsze można go zamknąć w momencie otrzymania przedmiotu lub przekształcić w roszczenie. A dla uspokojenia nerwów można poprosić sprzedawcę o podanie numeru nadania przesyłki.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

dziwna sprawa

Witam


Często się zdarza że Ebay blokuje konto sprzedawcy który na czas nie opłacił rachunków wzgledem serwisu.


Dlatego tez Ebay Przysłał Ci takiego maila .


Sam miałem kilkakrotnie takie przypadki.


Pozdrawiam


Rafał

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

dziwna sprawa

otworzyć spór na paypalu, możesz też na ebayu, ale jesli otworzysz spór na paypalu, paypal zablokuje Twoje pieniądze na jego koncie, nawet jak on tych pieniędzy nie ma na saldzie PP , w jednym i drugim przypadku masz 45 dni od momentu zakupu

a sprzedający jeśli nie jest zawieszony możesz wystawi ć odpowiedni koment, obojętnie jaki wystawisz to i tak otrzymasz tylko pozytywny i żaden inny 🙂

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź