Kupowanie za granicą
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posty na forum

Problem VATu

Mam pytanie. Czy przedmioty sprzedawane na Ebayu w USA mają wartość netto czy brutto? Jeśli brutto, to dlaczego muszę jeszcze płacić podatek w Polsce? Czy to nie jest podwójne opodatkowanie, skoro tam w cenie produktu jest już podatek? Jeśli netto, p...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 75 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

pytania do sprzedających

Jestem zupełnie świeży i nie mogę odszukac właściwej drogi:sprzedający(np. z USA) często proszą o kontakt PRZED LICYTACJĄ w sprawie przedmiotu i wysyłki do inny krajów. Próbuję przez zakładkę "zadaj pytanie" - otwiera się arkusz z tematami, wybieram ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 86 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Kupno od osób prywatnych a FV z Ebay

Witam Zastanawiam się na działalnością i kupowaniem sprzętu od osób prywanych z UE, Anglii. Po zakupie przychodzi do mnie FV z Ebay która nie zawiera pełnych danych o kupującym i sprzedającym.Czy według tej FV z eBay i druku przelewu z Paypal mogę ro...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 95 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Uszkodzony towar

Witam i proszę o radę bardziej doświadczonych użytkowników. Co mogę zrobić, jeśli zakupiony towar przyszedł uszkodzony a wygląd paczki nie wskazywał na to. Gdyby paczka była uszkodzona z zewnątrz to bym jej nie odebrała, ale nic nie wskazywało na to,...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 2599 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Przekształcić w roszczenie czy nie?

Reakcja sprzedającego na mój spór jest dla mnie zadowalająca, tzn sprzedawca obiecuje mi zwrot pieniędzy. Ale mija za niedlugo okres, gdzie spór zostanie zamknięty, a moja zwrotna paczka jeszcze chyba do nich nie dotarła. Czy w takim przypadku mam pr...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 308 Wyświetlenia
  • 4 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

nie mogę zapłacić przez payplay

witam. kupiłem przedmiot, wybrałem zapłać, następnie zalogowałem się na payplay. i wyskoczyło mi coś takiego: Please add a debit or credit card to confirm your address. Ja żadnej karty nie posiadam. Zawsze jak coś kupowałem, to po zalogowaniu się na ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 104 Wyświetlenia
  • 2 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Ebook Reader z Chin - cło

Witam, Ok miesiąca temu zakupiłem czytnik książek za 89USD z wysyłką gratis. Dziś jednak odebrałem telefon od firmy Raben (urząd celny??), że mają przesyłkę i czekają na info co to jest, dowód zakupu itd.. Oto email: Witam Nawiązując do naszej rozmow...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 511 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Wygrałem aukcję i cisza !!!

Jakiś miesiąc temu wygrałem aukcję na amerykańskim ebayu, nie jest to moja pierwsza aukcja tam wygrana więc kłopotów się nie spodziewałem. Kontakt ze sprzedającym był ok niestety do czasu . Po zakończeniu aukcji przysłał mi maila że potrzebuje parę d...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 37 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Dużo ważnych pytań , co i jak krok po kroku, pomocy

Witam wszystkich serdecznieZamierzam kupić na Ebay z honkongu kilka dziesiąt sztuk jednej rzeczy. Pisałem z nimi po Angielsku no i na 100 sztuk dostałem mały upust. Piszą żeby wysłać pieniążki i wyślą w ciągu 24 h . I pierwsze pytanie czy jeśli nie z...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 179 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

dziwna sprawa

W dniu 7.02.10 dostałem ofertę drugiej szansy, napisałem mail do "ebayPomoc" z prośbą o sprawdzenie tej oferty i sprzedającego. Otrzymałem odpowiedź: "Przeanalizowałam wszystkie dostępne informacje i ustaliliśmy, że oferta ta jest prawdziwa." Przed u...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 163 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Paypal premiuje oszustów

Witam Jakiś czas temu kupiłem pewien przedmiot zabytkowy na Ebay. Niestety sprzedawca nie zapakował go należycie i przyszedł uszkodzony. Załozyłem sprawę na Paypal podesłałem obszerną informację jak i kwotę mojego roszczenia. Po analizie serwis Paypa...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 63 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Czy zmienić typ roszczenia?

Witam, dnia 6 października kupiłem dyski twarde od użytkownika aijun0721, podającego się za chińczyka. W momencie kiedy je kupowałem, użytkownik ten miał 98% pozytywnych komentarzy i bodajże około stu punktów na swoim koncie. Za przedmioty zapłaciłem...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 80 Wyświetlenia
  • 2 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

problemy z przelewem

Kupiłem więc rubina od jakiejś niemieckiej firmy... Po wygranej licytacji wysłali mi dane do przelewu: ich dane banku i email paypala. Tak więc zapomniałem o tym emailu, i zapłaciłem za rubin poprzez opcję "Zapłać teraz" z eBay. Jednakże ten email do...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 44 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Sprzedający nie akceptuje PayPala, żąda zapłaty tylko przelewem bankowym.

Witam, Dziwna sytuacja. Pierwszy raz spotykam się, że sprzedający nie akceptuje płatności PayPalem. Moim błędem było to, że na stronie z opisem przedmiotu nie zwróciłem uwagi na płatności, z góry założyłem, że musi być PayPal. Tymczasem jest tylko pr...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 554 Wyświetlenia
  • 4 odpowiedzi
  • 0 podziękowania