anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Czy ktoś w ogóle ma jakąkolwiek wiedzę, czym ta firma kieruje się konfiskując przedmioty? Ponad tydzień temu zakupiłem w Wielkiej Brytanii zabytkowe radio lampowe, kolekcjonuję takie przedmioty. Model dla mnie niezmiernie ważny, poszukiwany od lat. Ani lampy elektronowe, ani radia lampowe nie widnieją na liście przedmiotów zakazanych. No i oczywiście jak na złość: Undeliverable - SYSTEM_RESTRICTION Lichfield, Staffordshire WS13 8UR

 

I najgorsza jest ta bezsilność, nic z tym nie daje się zrobić, nikt nie podaje powodów zatrzymania, by móc ustrzec się przed taką sytuacją następnym razem. Trzeba zgadywać, domyslać się, co było nie tak? Kilka miesięcy temu skonfiskowali mi paczkę z lampami radiowymi. Przy próbie wyjaśniania czegokolwiek tylko bełkot w stylu "przecież oddamy pieniądze". Gdybym chciał mieć pieniądze, nie kupowałbym przedmiotu. To nie są przedmioty, które mogę sobie codziennie kupić na pierwszej z brzegu aukcji, czy jakimś sklepie na rogu. To są przedmioty, na które poluje się latami, a tymczasem firma Pitney Bowes wg swojego widzimisie sobie przedmioty konfiskuje. 

 

Nawet jeśli wg tam jakichś swoich kryteriów przedmiot nie mógł być wysłany dalej, dlaczgo nie zwracają go do sprzedawcy? Co oni z tym w ogóle robią potem? Niszczą komisyjnie?

 

Pytanie zasadnicze: Czy jest jakaś szansa na odzyskanie przedmiotu przez kupującego lub sprzedającego w takiej sytuacji? Niezmiernie mi ta tym zależy.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Masz pewność że takie rzeczy, w tym 'zabytkowe', mozna eksportowac z UK (sprzedawca moze wysylac z UK) ?

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Tak, mam pewność, wszystko bez problemu dociera o ile nie przechodzi przez Pitney Bowes. Towary tego typu nie są obwarowane żadnymi restrykcjami, sprowadzałem nawet z Nowej Zelandii i Australii, zero problemów. Natomiast problem polega na tym, że firma Pitney Bowes w przypadku USA i UK wszędzię się wpycha ze swoimi wątpliwej korzyści usługami, ma tam praktycznie monopol. Jestem ciekaw jaka jest podstawa prawna takiej konfiskaty. Z tego co się dowiedziałem, towar jest absolutnie nie do odzyskania. Rzeczona firma odsprzedaje go w tylko sobie znanym czasie, sobie znanym sposobem i nigdzie się nie dowiem jak to wygląda. 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Witam,

 

WIdzę,że od tematu już minęło trochę czasu,ale mogę podzielić się pewnymi informacjami. Miałem podobną sytuację i Pitney zniszczył przedmiot. Poniżej link do regulacji, o ktorych dowiedziałem się po czasie 🙂 

 

https://pages.ebay.pl/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html

 

Pozdrawiam,

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Znów złodziejska firma Pitney Bowes skonfiskowała mój przedmiot

Kase oddali ?

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź