anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawiadomienie Urząd Pocztowy wsp ds. pocztowo - celnych

Witam,

zakupiłem niedawno na ebay używane części rowerowe (przerzutka przód + przerzutka tył) - paczka nadana spoza UE. Z racji, że sprzedający miał w opisie estoński adres zagapiłem się w kwestii uzgodnienia opisu paczki. Teraz otrzymałem zawiadomienie z UP z treścią z grubsza taką: zawiadamia się ze pod w/w adres nadeszła przesyłka z ... nr .... waga .. z zawartością: (i tu tabelka) - "częsci zapasowe - należy określić rodzaj towaru" .

Potem uwagi o fakturach, lub innych dokumentach potwierdzającyh wartość, PESELU, NIpie, podpisy i uwagi na odwrocie.

Pytanie - czy wysyłać od razu dane z ebay'a, paypala, czy na początek odpisać, że paczka zawiera używaną przerzutkę p+t? Czy jest szansa, ze po takiej odpowiedzi odpuszczą sobie, czy to oznacza że tak czy siak będą clić/naliczać podatek?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zawiadomienie Urząd Pocztowy wsp ds. pocztowo - celnych

Z racji, że sprzedający miał w opisie estoński adres [...]

 

póki co Estonia jest w Unii Europejskiej

 

zadzwoń do nich i zapytaj się co potrzebują, bo nie ogarniasz nic z tego pisma i finito, ja bym tak przynajmniej zrobił

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zawiadomienie Urząd Pocztowy wsp ds. pocztowo - celnych

Sprzedający miał w opisie swojego profilu napiasne "Estonia", towar wysłany był jednak z innego kraju.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zawiadomienie Urząd Pocztowy wsp ds. pocztowo - celnych

Wyslij wydruk z aukcji - tak bedzie najprosciej. Wydruki honoruja bo moga je zweryfikowac a z Paypala moga byc podrobione dlatego mozna doslac dodatkowo ale same nie sa darzone zaufaniem.

 

Mozna tez poprosic sprzedawce o oswiadczenie ale prosciej bedzie wydruk

**************************************
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź