anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z USA, sposób wysyłki (cło, vat)

tefixer
Użytkownik

Witam, zakupiłem jednej z zagranicznych (USA) aukcji dwa przedmioty o raczej niewielkiej wartości. W związku z tym mam pytanie: czy, jeśli to ma znaczenie, lepiej wysłać je w dwóch osobnych paczkach (każda o wartości <22€), czy w jednej dużej (wtedy wartość wynosić będzie około 35€). Dodam, że zakup ma charakter okazjonalny. Z tego co się orientuję to niezależnie od wartości urząd celny dowali mi 22% VAT do każdej przesyłki, a cła, ze względu na okazjonalność, nie powinni. Czy się nie mylę?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Zakup z USA, sposób wysyłki (cło, vat)

nie, za te maskotki to ani cła ani vat nie zapłacisz jestem w 100% przekonany, może Ci sprzedawca w jednej paczce wysyłać. W chwili obecnej cła się nie płaci jeśli wartość zamówienia (towar + koszty wysyłki) nie przekraczają € 150,00. Natomiast VAT też raczej nie doliczą.

Tylko nie wiem jakie koszty wysyłki wybrałeś, jeśli First Mail to przesyłka albo dojdzie albo i nie dojdzie do Polski, może poprostu po drodze zaginąć. Ona jest polskim odpowiednikiem naszej ekonomicznej czyli nie rejestrowanej (bez trakingu), nie jest priotytetm. Numery do śledzenia posiadają dwie pozostałe, które oferował ten sprzedawca czyli Priority Mail i Express. Pierwszą przynosi listonosz, drugą kurier poczty czyli pocztex. Express - jest to wysyłka kurierska EMS

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Zakup z USA, sposób wysyłki (cło, vat)

witam,może troche odgrzeje kotleta ale prosze mi powiedzieć jak wygląda sytuacja w przypadku gdy an uakcji oprócz ceny produktu,przesyłki znajduje sie równiez opłata

Mianowicie w aukcji jest informacja "Opłaty importowe: US $xx, (kwota potwierdzona w Realizacji transakcji) "
Czyli mam rozumieć że vat/cło są już zawarte w tej opłacie i w Polsce już nic nie zapłące?
Bo nie chciałbym aby wyszło tak że zapłacę  $xx więcej, a w Polsce i tak dowala mi jeszcze raz...?
Druga sprawa to jeśli produkt+przesyłka nie przekroczy równowartości 150Euro to nie będę płacił tylko cła 3%?
pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedz

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź