Zaginiona przesyłka z USA

Witam

 

Piszę na forum chyba po raz pierszy, ale chciałem zasięgnąć opinii innych Forumowiczów. Otóż 11 października zakupiłem u sprzedawcy w USA baterię do kamery. Bateria taka w Polsce kosztuje 348 zł, a na eBayu zakupiłem za $63 wraz z kosztami wysyłki. Sprzedawca oferował tylko jedną opcję wysyłki, a mianowicie USPS First Class Mail International. Zdaję sobie sprawę, że jest to przesyłka nierejestrowana. Zakupy za granicą, zarówno w USA jak i Chinach robię już od kilku lat i jeszcze nigdy nic mi nie zaginęło. Wielokrotnie z USA otrzymywałem przesyłki nadawane jako USPS First Class Mail International, których czas dostawy nie przekraczał nigdy 2 tygodni. Korespondowałem w tej sprawie ze sprzedającym, który oczywiście odpowiadał na każdą moją wiadomość, twierdząc, że jest w ciągłym kontakcie z pocztą, która twierdzi, że przesyłka jest nadal w drodze. Wczoraj ostatecznie przekazałem sprawę do eBay i o dziwo sprzedający zwrócił pieniądze poprzez PayPal, ale otrzymałem od niego dodatkowego maila, w którym powtórzył, że poczta twierdzi, że przesyłka jest nadal w drodze i na pewno jeszcze przyjdzie.

Ja szczerze mówiąc nie wiem co mam o tym myśleć. Gdyby to były Chiny, to sprawa normalna, że przesyłki potrafią iść grubo ponad miesiąc, ale z USA zwykle otrzymywałem po 7-10 dniach, w porywach, jak napisałem powyżej, do 2 tygodni. Poniżej zamieszczam link do śledzenia tej przesyłki na stronie USPS i powiem, że nurtuje mnie jedna kwestia - patrząc na poszczególne wpisy zastanawiam się czy ta przesyłka w ogóle opuściła USA. Jakie są Wasze doświadczenia w takich sytuacjach.

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?qtc_tLabels1=LJ909844128US

 

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Zaginiona przesyłka z USA

W USA sledza tylko do granicy a pozniej to juz nikt.

Ok. 10% przesylek do Polski bez sledzenia ginie bez sladu po opuszczeniu terenu USA.

 

 

Wyslalem polecony (kiedys taki byl  sledzony) od poczatku do konca)  i tez ostatni wpis jest w Chicago czyli przed zaladowaniem na samolot.

 

Jesli bateria ciezka (ponad funt) to mogli wyslac morzem ze wzgledu ma bezpieczenstwo wiec  moze dojdzie....

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź