anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka z innego miejsca niż podano w aukcji

Cześć,

Sytuacja wygląda tak:

Kupiłem zegarek Seik (282959251993). Specjalnie nie szukałem najtańszego z Singapuru, ale z UE. W opisie akucji lokalizacja przedmiotu podana jako Dublin, w opisie przedmiotu była grafika na której był tekst "ship from/return adress.." i podany adres w UK, zdjęcie z flagą UK.

Sprzedający wprowadził nr listu z Singapore Post. Wysłałem do niego zapytanie, dlaczego taka sytuacja i czy zegarek jest 100% oryginał. Odpowiedź bardzo grzeczna, że oryginał i że nie mieli w Angli tego modelu Angli (nadal jest jednen wystawiony) to wysyłają z Singapuru bo chcą zrealizować zamówienie. Tacy dobrzy.

Po moim zapytaniu zmienili opis aukcji i zablokowali wysyłkę do Polski.

Na granicy zapewne doliczą cło i VAT, a na pewno sam VAT plus obługa celna. Po doliczeniu tych kosztów zakup jest całkowicie nieopłacaly.

Co powinienem zrobić? Pisać do Ebay? PayPal? Nie odbierać przesyłki z cła?

 

Bogdan

 

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Wysyłka z innego miejsca niż podano w aukcji

Zglos sprzedawce do Ebay. Niestety, coraz wiecej sprzedawcow z Chin stara sie zakamuflowac swoja lokacje aby zwiekszyc sprzedaz. Nie tylko na Ebay ale na necie w ogole - otwieraja sklepy z adresem np. kanadyjskim, a adres IP z Austri. Rozpoznac ich mozna po bledach jezykowych a takze wystukujac nazwe w Google lub w np. https://www.scamadviser.com

 

Mozesz nie odebrac przesylki jesli faktycznie to sie nie oplca ale mozesz tez odebrac i otworzyc spor ze rzecz niezgodna z opisem i zadac zwrotu poniesionych oplat granicznych. Sprawdz autentycznosc zegarka np. na youtube. Jesli to podrobka to mozliwe ze zegarek zostanie zniszczony na granicy.

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź