Wysyłka z UK do PL ;/

Witam

Zamówiłem kolecjonerską grę w sklepie UK jako że w Polsce dystrybutor nie okazuje chęci jej sprzedaży. Wszystko poszło gładko, szybki kontakt, wpłata przez PayPala , wysyłka 11.09 a paczki nadal nie ma ;/ Obsługa sklepu z UK twierdzi że przesyłka została wysłana Royal Mail Priority Air, nie dostałem od nich żadnego numeru do trackingu bo podobno Royal Mail żadnego nie przydziela. Ktoś może wyjaśnić ile powinno taka przesyłka iść i kto ją przejmuje w Polsce??

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Wysyłka z UK do PL ;/

Nie potrzefie powiedziec dokladnie ile przesylka moze isc z UK ale po 2 tygodniach bym sie martwila. Jezeli paciles PayPal masz zawsze mozliwosc otworzenia sporu o nieotrzymanie przemiotu. Nie nalezy z tym zwlekac poniewaz jest okreslony czas na otwarcie sprawy (45 dni od zawarcia transakcji). Mysle ze po stronie Polskiej przesylka zajmie sie Poczta Polska.

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

dla jasnosci na otwarcie sporu masz 45 dni od momentu klikniecia w kup teraz, a na wystawienie komentarza równo 60 dni, również to się liczy od dnia klikniecia w kup teraz

 

zapytaj sie czym dokladnie wyslali, bo nie ma takiej uslugi za granice jak Priority Air, poprostu ściemniają i tyle

 

wszystkie dostepne uslugi realizowane przez Royal Mail zagranicę to

Airmail, Surface Mail, Airsure i International Signed for

Rejestrowane są tylko 2 ostatnie

a usługa Signed for od ponad roku realizowana na terytorium UK przez Royal Mail, poza granicami UK przez kuriera GLS i u nas w PL przesyłki wysyłane jako Royal Mail International Signed for dostarcza kurier General Logistic Sysyem 😜

 

zapraszam na moj fanpejdz dot. ebaya facebookdotcom/shavereplacement

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

Witam w meilach dostałem od nich że wysłali Royal Mail Priority Air ale już w opisie aukcji jest napisane Royal Mail Airmail (Small Packets) czyli rozumiem że paczka nie śledzona ;/ Rodzaju przesyłki nie miałem wyboru i teraz będę musiał znowu liczyć na Pocztę Polską. A chiałem się dopytać o spór w ebay ma na zgłoszenie go 40 dni roboczych czy z weekendami? Pytam się bo oni napisali mi że zgodnie z umową Royal Mail mogą zgłosić reklamację dopiero po 25 dniach roboczych.

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

a co Cie obchodzi co oni pisza, kazdy sie broni jak moze, Ty sie trzymasz ram czasowych

 

 

nie 40 dni roboczych a 45 dni jak leci czyli kupiles 25 wrzesnia o godz 15:00 to spor musisz otworzyc max do 8 listopada do godz 15:00

czyli 6 dni wrzesnia, 31 dni pazdziernika i 8 dni listopada to sie rowna 45 dni

 

tak, to jest przesylka nie sledzona, priorytetowa lotnicza, ale spoko czas dostawy to 7-14 dni zazwyczaj

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

W Polsce przesyłki Royal Mail przejmuje gls a kurier zostawia pod drzwiami (u znajomeg laptop za 2300 pln) a ja zamówiłem buty za 500 pln a przesyłkę znalazłem pod bramą przy wjeździe na posesję. Oczywiście w trakingu odebrano osobiście. Podpis sfałszowany. Tej firmie już podziękowałem za usługi.

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

Kupiłem przedmiot od sprzedającego z Anglii.

 

Chcę, aby wysłał mi go do Polski.

 

Zapłaciłem poprzez PayPall kwotę za przedmiot - 26 funtów - na jego konto PayPal. 

Dodatkowo doliczona zostałą wysyłka - 7,18 funtów - za wysyłkę do PL, na konto International Priority Shipping.

 

Sprzedający napisał mi, że muszę zapłącić mu jeszcze za wysyłkę, bo otrzymał tylko pieniądze za towar.

 

Co mam teraz zrobić, gdzie on ma wysłać przedmiot, skoro za wysyłkę też zapłaciłem.

 

Znalazłem jakieś informacje, że ma wysłać do "sprzedawca wyśle przedmiot do centrum wysyłkowego w USA lub Wielkiej Brytanii." (http://pages.ebay.pl/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html).

 

Jaki tam jest adres? 

Jak ma zaznaczyć, że wysyłka ma trafić docelowo do mnie?

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/

Wiem ze pytanie dawno temu zadane, ale zajmuje sie tematem i postanowilem napisac:

- jestesmy firma operujaca z UK i wysylajaca zakupy z ebay do polski, wg naszych stawek. Udostepniamy nasz brytyjski adres magazynu, robimy zbiorcze przesylki , magazynujemy, specjalizyjemy sie w malych przesylkach do 5kg - najtanszych na rynku uk-pl.

zainteresowanych zapraszam po info :

contact@delta-scotland.co.uk

 

jak do tej pory wspopracujemy z kilkoma osobami kupujacymi na ebayu 

 

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Wysyłka z UK do PL ;/


Mam pytanie poniewaz pierwszy raz kupuje na takich aukcjach ...troszke jestem zdezorientowana ...wybralam opcje plac przy odbiorze ...i powiedzcie mi czy kwota do zaplaty bedzie juz przewalutowana na PLN ???
Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź