W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

jeśli kupisz w USA to płacisz

a w Europie a zwłaszcza w krajach UE nic nie płacisz
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 21 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

eternal_revenge
Użytkownik
Ale ile płace za CD ? I jaki VAT ?
Wiadomość 22 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

>>>>>>>>>>>eternal_revenge

za jedno lub kilka roznych CD nie ma cla ale za 100 tych samych chyba 5% i 22% VAT.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).
- pomoc w wynajeciu adresu na kazdym kontynencie.
- pomoc w petraktacjach.
- pomoc w rozliczeniach.
- pomoc w wysylce.
- pomoc w minimalizacji oplat granicznych.
- pomoc w imporcie z kazdego kontynentu.
- pomoc w eksporcie do USA.

Wiadomość 23 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

>>>>slbzgz

placi sie poczcie przy odbiorze poniewaz poczta posiada wlasny system celny.
Inni kurierzy przechodza przez agentow celnych i odbiorca placi posrednio przez agenta ale nie tylko oplaty naliczone ustawowo (jak na poczcie: clo + VAT) ale takze ok 300 zl agentowi za przedstawienie towaru do oclenia chyba ze sam pojedzie na przejscie graniczne i przedstawi osobiscie towar do oclenia.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).
- pomoc w wynajeciu adresu na kazdym kontynencie.
- pomoc w petraktacjach.
- pomoc w rozliczeniach.
- pomoc w wysylce.
- pomoc w minimalizacji oplat granicznych.
- pomoc w imporcie z kazdego kontynentu.
- pomoc w eksporcie do USA.

Wiadomość 24 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

nuntaro
Użytkownik
Hmm, ciekawe w jakiej grupie szukacmateriałów eksploatacyjnych dla poligrafii (konkretnie farby i matryce do ryzografów) - znalazłem tylko produkty czyli wydruki a nie materiały...
Wiadomość 25 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

m4rioosh
Użytkownik
Interesuje mnie ten VAT. Kupuję u prywatnego (fizycznego) gościa powiedzmy z Japonii, sam też nie stanowię firmy itp. Cło doliczają - ok, ale VAT to dla kogo niby idzie ta kasa ?
Wiadomość 26 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

kasa idzie do skarbu panstwa na oplacenie np. pensji celnikow

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 27 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

fellini70
Użytkownik
Sprawa prosta. Jeżeli wartość przesyłki przekracza 100 baksów,możesz( ale nie musisz) liczyć się z dodatkowymi kosztami celnymi.
Jeżeli kupisz coś za ponad 100$ i celnik postanowi to oclić (bo ma takie prawo-podatki wszak zasilają kasę państwa) to doliczy Tobie od ceny zakupu +22%vat.Czyli kupiłeś np za 500$ to doliczy tobie 22% vat-czyli 100$. Cła nie zapłacisz jeżeli rzecz jest traktowana (zapisana w karcie wysyłkowej) jako prezent.
Urząd Celny skontaktuje się tobą poprzez np Pocztę Polską i wyślą powiastkę,że takowy przedmiot znajduje sie u nich i po stosownej opłacie przedniot ten będzie należeć do ciebie. Zapłacisz na poczcie (cło lub Vat) za kupiony towar i od razu odbierzesz go na Poczcie przy odbiorze przesyłki
Wiadomość 28 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

kasa idzie do skarbu panstwa na oplacenie np. pensji celnikow ... albo na wycieczkę Donalda do Peru .
Wiadomość 29 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

też i..wiele wiecej "rzeczy" - lista jest dluga...

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 30 z 66
ostatnia odpowiedź