anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

To dlatego, że nadawca niechlujnie i niedokładnie wpisuje adres odbiorcy. Potem paczka jest odsyłana do nadawcy z powodu nie rozszyfrowania dokładnego adresu

Wiadomość 381 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Miał ktoś sytuację, że paczka USPS Priority Shipping utknęła we Frankfurcie i nie ma żadnego trackingu w Polsce?

 

26.04 nadanie w Phoenix

03.05 departed Los Angeles 

07.05 departed Frankfurt

11.05 Your item departed a transfer airport in FRANKFURT, GERMANY on May 11, 2021 at 9:44 am. The item is currently in transit to the destination.

 

Od tego czasu ślad się urywa, w Polsce dostaje info z poczty, że taka paczka nigdy nie dotarła do PL. Kobieta na Okęciu niechętna do pomocy tłumaczy, że numer jest niewłaściwy, bo powinien być 11 cyfrowy (?).  Sugeruje dzwonienie po 50 urzędach i magazynach celnych. 

 

Czy gdy paczka dociera do PL, to widać w trackingu to nieszczęsne Okęcie? Nie wiem już komu wierzyć.

Wiadomość 382 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Hej, mam ten sam problem, ślad po przesyłce urywa się we Frankfurcie, ostatni status 2,5 tygodnia temu, a przesyłka idzie już grubo ponad 3 miesiące. Twoja przesyłka się ruszyła z tego felernego frankfurtu? A może już doszła do ciebie?

Wiadomość 383 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Witam,

U mnie sytuacja jest podobna jak u niektórych przedmówców. Kupiłem rzecz w USA na początku listopada. Codziennie na stronie USPS zmieniał się status przesyłki (lub prawie codziennie) aż do 18 listopada. Wtedy (według tego co napisane jest na USPS) moja paczka pojawiła się w Warszawie na Okęciu. Do dzisiaj (4 grudnia) status przesyłki pozostaje niezmieniony od tamtego dnia. Pisze:

 

Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on November 18, 2021 at 3:44 pm. The item is currently in transit to the destination.

 

Mija więc już więcej niż 2 tygodnie, a to tylko status i mimo to nic. Na stronie Poczty Polskiej pokazuje tylko status jak moja paczka była jeszcze w Los Angeles. Wychodzi na to, że nasza narodowa wspaniała poczta kłamie i to oni są w tyle. Paczka najprawdopodobnie rzeczywiście jest od 18 listopada w Warszawie.

Pytanie czy w takiej sytuacji moja paczka jest zagrożona kiedy jej status się nie zmienia od tylu dni? Czy muszę gdzieś interweniować? Czy jeszcze lepiej poczekać do tych 3 tygodni lub więcej? Czy działać już teraz i czy składanie skarg na Pocztę Polską coś daje, itp.? W komentarzach na poprzednich stronach widziałem jakieś adresy e-mail gdzie można składać skargi, itp. ale okazuje się, że na te adresy nikt nie odpowiada. Nie wiem co robić. Jeśli ktoś jest teraz w podobniej sytuacji co ja, niech da znać jak sobie z tym radzicie. 

 

PS: Mam nadzieję, że to nie działa tak, że oni kradną te paczki kiedy status od długiego czasu jest niezmieniony. Wstawiam mój wpis nt. temat właśnie dlatego, w obawie przed ewentualną kradzieżą. :(((

Wiadomość 384 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Mam DOKŁADNIE to samo... też nie wiem co robić (pewnie tylko czekać). Dzwoniłem już wszędzie i wniosek taki żeby tylko czekać. Moja też była w Los Angeles i do nieszczęsnego Okęcia trafiła 19 listopada i jest tam do dziś... szlag człowieka trafia - paczka w niecały tydzień odwiedziła Los Angeles, Frankfurt i dotarła do nieszczęsnego Okęcia... Od jednej babki dowiedziałem się, że kilka dni temu podobno ogarniali paczki z 10 listopada, więc jest szansa, że może nasze w końcu ruszy, ale kto to wie. Łączę się w bólu i jak coś Ci ruszy to daj znać! 

Wiadomość 385 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Ja właśnie napisałem na kontakt@poczta-polska.pl. Dostałem dzisiaj odpowiedź tj. się spodziewałem i tj. niektórzy przedmówcy wcześniej pisali. A więc "wiem, że nic nie wiem" - czyli ich zdaniem przesyłka nie jest jeszcze w PL i proponują mi śledzenie paczki na ich stronie, która wiem, że nie pokazuje prawdy.

Tak czy owak przesyłka na pewno w PL jest. Tylko capy z lotniska tych paczek z USA jeszcze nie ogarnęły. Być może nie ma tam kto sortować tych paczek, bo może być niedobór pracowników. A ktoś wcześniej napisał, że ktoś dostał odp. że paczka na lotnisku może być max. 4 godziny.

Ehhh ja już serio nie wiem co o tym myśleć i gdzie pies jest pogrzebany. Czy winna Poczta Polska czy j.....e Okęcie? Na pewno to nie przez USPS jest ten burdel jaki jest.

Również łączę się w bólu z Tobą i oby nam nie zaj....ali naszych paczek.

 

PS: U mnie mijają właśnie 3 tygodnie odkąd ostatnio zmienił się status przesyłki na USPS...

Wiadomość 386 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Mi już nawet szkoda czasu na pisanie tam maili - zawsze odpiszą, że nic nie wiadomo i problem z głowy. 

Generalnie trochę czytałem o tym i jest też szansa, że to USPS daje z dupy tracking żeby pokazać, że oni się wyrobili z czasem. Były przypadki, w których paczka miała tracking "Departed Warsaw", a dotarła zupełnie do innego kraju, więc nie wykluczałbym winy USPS, ale raczej myślę, że problem leży właśnie w Okęciu... To jest chore - klient, który nie małe pieniądze nie dowie się nawet gdzie i co dzieje się w końcu z jego paczką... 

Powodzenia! Gdybyś coś wiedział to daj znać - ja też się odezwę gdyby co. 

Wiadomość 387 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Coś ruszyło dziś! 🙂 

Jak u Ciebie? 

Screenshot_20211213-091248.jpg

Wiadomość 388 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Niestety nic się nie zmieniło na stronie USPS, na PP też, na Pocztexie też ten sam status. :((( Wszedłem na SendIt j tam tylko dane z listopada, ale pisze, że przewoźnikiem mojej paczki jest PP. Nie wiem czy to oznacza, że ona ją powinna mieć, etc. Na jakiej stronie sprawdziłeś status swojej przesyłki i czy na USPS też się coś zmieniło? 

Wiadomość 389 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Sprawdzam na aplikacji "AliPaczka", ale to info jest na wielu stronkach. Dziś wysłali paczkę z Wer Warszawa. Wczoraj przeszła przez celników. Szybko poszło. Trzymam kciuki za Twoją paczkę!! Myślę, że na dniach też ruszy! 

Wiadomość 390 z 439
ostatnia odpowiedź