anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Witam

Chciałbym również podzielić się swoją historią z zamawianiem z USA. Dnia 9 Lipca zakupilem sluchawki z prywatnej firmy... paczka szla 11 dni z Chin do USA, żeby potem 2 dni później być już w Warszawie (a przynajmniej tak twierdzi tracking USPS). Od 22 Lipca do dziś, miejsce występowania mojej paczki nie jest mi znane. Po n-tej próbie skontaktowania się z sortownią w Warszawie i w końcu udanej, zostałem poinformowany że paczka według ich systemu faktycznie dotarła, lecz jest dalszy los nie jest znany bo jak to Pani powiedziała 'tego typu paczki, tzn. listy nie są rejestrowane dalej w Polsce' takze nie ma szans jej dalej wyśledzić. Ręce opadają.... Ktoś jeszcze miał podobną sytuację i udało się uzyskać paczkę ? Sfrustrowany mężczyzna

Wiadomość 241 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Niestety ale mam podobny problem. Paczka wysłana z Chin 20 lipca, na Okęciu od 23 lipca i nadal brak doręczenia. Pisze reklamację na podane wcześniej adresy emial, zobaczymy czy coś pomoże.

Wiadomość 242 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Odpowiedź z Poczty Polaksiej:

"Szanowny Kliencie,

Jeśli masz uwagi, do usług świadczonych przez Pocztę Polską S.A., skorzystaj z formularza umieszczonego na http://www.poczta-polska.pl/reklamacje/

Wiadomości wysłane na adres skargi@poczta-polska.pl nie są zapisywane i pozostaną bez odpowiedzi."

 

Po wypełnieniu formularza on-line:

"Szanowny Kliencie, uprzejmie informujemy, iż tego rodzaju usługa jest usługą niepowszechną i operatorzy pocztowi ponoszą odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi Expres PRIME, w zakresie przez siebie ustalonym, tylko w stosunku do nadawców przesyłek nadanych w ich krajach. Wobec powyższego, prosimy poinformować nadawcę, aby złożył reklamację u operatora w kraju nadania

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy skontaktować się z naszymi konsultantami pod niżej wymienionymi numerami:

• z telefonów stacjonarnych na numer infolinii 801 333 444 (opłata jak za połączenie lokalne),

• dla dzwoniących z telefonu komórkowego i z zagranicy (+48) 438-420-600 (opłata wg cennika operatora)."

 

Ręce załamać tylko...

Wiadomość 243 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Poprosiłem nadawcę o sprawdzenie statusu wysyłki i próbę zareklamowania, samemu równiez napisałem do firmy przewozowej i o dziwo dziś w nocy status zmienił się na WER Warszawa. Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności, czy faktycznie reklamacja sprawia że zaczynają szukać paczki. Mam nadzieję że w przeciągu najbliższych dni paczka dojdzie.

Wiadomość 244 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Mam taką samą sytuacje teraz. Jak to się skończyło?
Wiadomość 245 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Ja postanowiłem na stronie usps poprosic o ponowne sprawdzenie miejsca wystepowania paczki.

Na razie czekam...

Jak bede miec update sprawy to dam wam znac !

Wiadomość 246 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Piszice skargi do poczty polskiej, nie rezygnujcie po jednym razie jak wam odpisza typowe ze paczki nie ma w polskim trackingu itd, w koncu cos sie ruszy jak bedziecie pisac kilka razy bo traficie na kogos kto tego dopilnuje, ja napisalem 2 dni temu i dzis, tydzien temu paczka dostarla na okecie, i dostalem dzis nowe info z usps oraz na polskim trackingu ze jest w warszawie na poczcie od poludnia i wyslana bedzie do mojego miasta.Na pewno nie jest to zbieg okolicznosci,ktos sie postaral na poczie ii dzieki mu za to.

Dlatego pisac trzeba do nich.

skargi@centrala.poczta-polska.pl  uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl  reklamacje.zagraniczne@warszawa.poczta-polska.pl

Walcie wszedzie i nie po jednym razie bo to wstyd i tutaj wklejacie a jakis leniwy typek was zbyl wklejonym info bo mu sie nie chcialo sprawdzic nic i ruszyc tylka..

Co najmniej kilka maili trzeba wyslac wszedzie do poczty na rozne ich adresy w jeden dzien.

Wiadomość 247 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Paczka wyslana  z Chicago

(CHICAGO IL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER)  August 23, 2018, 9:25 pm Departed CHICAGO, UNITED STATES 

W Warszawie , na Okeciu jest po 15 godzinach:  August 24, 2018, 2:53 pm Departed WARSAW, POLAND   - 

i przez tydzien glucha cisza

pojawia sie dopiero 1 wrzesnia:   September 1, 2018, 2:16 pm Processed Through Facility POLAND,

z odprawy celnej wyslana  do Lublina szybko September 1, 2018, 4:54 pm Processed through Facility WARSZAWA WER, POLAND 

i szybko juz  dociera do adresata, w poniedzialek September 3, 2018, 10:46 am Delivered 

 

Czyli z Okęcia do WER szla tydzien! Pozniej juz szybko. Czyli problem jest na Okęciu!

Ale niestety przyszla okradziona - wyjęto sandaly Guess i 2 bluzki Calvin Kleina (typu biurowe).

Trudno zgadnac w ktorym miejscu, zaczeto znowu okradac paczki. Bo przez lata nie nie mialam takiej sytuacji.

Moze zlodzieja powstrzyma zrobienie zdjecia rzeczy wyslanych i naklejenia wewnatrz paczki. 

I jeszcze jedno:

Z USA nie ma zadnych paczek ekonomicznych!

Najtansza wysylka to International Priority Mail - Paczka pocztowa priorytetowa

Czas dostarczenia to 10 dni businessowych.

Wiadomość 248 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

witam, czy mam już powody do zmartwień czy czekać dalej cierpliwe, tak wygląda u mnie tracikg usps:

 

 

Status

Label Created, not yet in system

 

A status update is not yet available on your package. It will be available when the shipper provides an update or the package is delivered to USPS. Check back soon. 

Sign up for Informed Delivery® to receive notifications for packages addressed to you.

 

przedmiot kupiony 31 sierpnia w usa, bardzo proszę o poradę.

Wiadomość 249 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Kilka informacji 

1. Ostatnimi czasy Poczta Polska bardzo długa "gdziś" przetrzymuje cała styrtę przesyłek dotyczy to przesyłek ogólnie 

najdłużej nawet ponad miesiac leżą te z chin, trafiają do Polski i gdzieś leżą nie wiem dokłądnie gdzie ... Pocztę to nie interesuje 

Pół biedy o ile przesyłka jest rejestrowana wtedy w ciagu do 2 tyg dostarczają ale nie zawsze czasem to potrafi trwac do miesiaca.

Jesli jesz przesyłka nie rejestrowana to miech co najmniej.

 

Najprawdopodobniej NIE RADZĄ SOBIE z olbrzymią iloscią paczek z Chin.

 

Acha cześć przesyłk obsługiwana jest prawdopodobnie przez jakieś firmy prywatne (juz na terenie Polski) i te przesyłki są jeszcze dłużej "obsługiwane" 

 

2. Odbiorca nic nie zrobi oni tj Poczta Polska ma to totalnie gdzieś .... zresztą zgodnie z prawem reklamacje to se może złożyć tylko nadawca ... oczywiście można se pisac do PP eseje ale tylko chyba dla SPORTU.

Co ciekawe reklamacje nadawców też ich wiele bardziej nie bola ... i na odpowiedź też się czeka miesiacami bo jak to tłumaczą "wyjaśniają" sprawę.

 

3. Część przesyłek z zagranicy dostarczane jest przez firmy kurierskie w Polsce czasem jest to niezła szopka bo nr rejestrowany sie nagle konczy  i nie wiemy kto jest dalej operatorem naszej przesyłki ... więc trzeba się nakombinować .... aby .... znaleść swoją przesyłkę.

 

4. Global Shipping Program w Polsce obsługiwany w Polsce przez the best inpost.

I tu zaczyna się szopka, ta firma ma w swym STANDARDZIE porzucanie przesyłek TAK PORZUCANIE PRZESYŁEK.

Zetknąłem się z tym nie tylko JA ale i też znajomi którzy odnajdywali przesyłki pod drzwiami rzucone za płot.....

 

Reasumując trzeba ich rypać PayPal (tylko i wyłacznie) i jeśli zbliża się termin dostawy a przesyłki NIET odrazy walić ROSZCZENIE z odzyskiem pełnej kwoty, nie CZEKAĆ !!!

Jak oni nas rypią nie widzę powodu aby dawać im fory ....

 

WALCZMY O SWOJE. Ich narzedziami 

 

 

Wiadomość 250 z 439
ostatnia odpowiedź