anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Ja czekam do piątku i prosze sprzedawce o zgłoszenie inquiry na stronie USPS jesli to nie przyniesie rezultatu mam w d...pie tą paczke i ide prosto do paypal po zwrot kasy.

 

 

Wiadomość 181 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Moja od
Wiadomość 182 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Moja na stronie usps od 15 stycznia ma status na okęciu. Na stronie poczty polskiej ostatni wpis jest z 12 stycznia ktory mowi,ze zostala wyslana z usa, potem cisza. Na infolinii jak zwykle nikt nic nie wie,pod podanymi numerami do sortownii nikt nie odbiera.
Wiadomość 183 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Na sortownie nie ma co dzwonić nic Ci nie powiedzą. Generalnie można pisać skargi obok i tak mają je w dupie. Paczka międzynarodowa rządzi się innymi prawami nikt nie bierze żadnej odpowiedzialności za czas w jakim ma ona dojść. Na stronie usps jest nawet zaznaczone że jak kupisz najdroższa paczkę Global express guarantined która ma być w 3 dni to i tak jak nie dojdzie to nie możesz się domagać zwrotu kosztów za niedostarczdnie w terminie. Ogólnie paczki teraz idą długo jeden ems z Japonii szedł mi przed świętami 3 tygodnie mój rekord, a paczka lotnicza tez Japonii zarejestrowana w Polsce dopiero po sic 7 tygodniach. Jak wspominalem wyżej tracking z usps można sobie wstawić w tyłek on jest tak z dupy robiony 😕 paczka może być w Polsce może nie być nikt tego nie wie. Jak masz możliwość zgłoś przez sprzedawcę claima w usa może to coś da przynajmniej uruchomia procedurę szukania paczki. Ja tak robię. A jak to nic nie da claim na paypal i zwrot kasy. Moja paczka wartościowa 600 dolarów koszty wysyłki same wynosiły ponad 100
Wiadomość 184 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Dzięki. Znaczy się, kupiłem od znajomego w bardzo fajniej cenie częśći do auta i ogólnie ze zwrotem kasy nię będzie problemu w tym wypadku, tylko to by była ostateczność ponieważ za tą kwotę jaką zapłaciłem za wszystkie używane to nie kupiłbym ani jednej nowej więc na zwrotach mi tak na prawdę zupełnie nie zależy. Czyli mówisz, że równie dobrze paczki może jeszcze nie być w Polsce? Ostatnio zamawiałem części z japonii, to mi przyszły po nieco ponad tygodniu.... I statusy paczki były regularnie uaktualniane.

Wiadomość 185 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Wiesz trudno mi powiedzieć co tak tak naprawde sie dzieje. Paczka z Włoch też przez okęcie doszła mi w 4 dni.

Generalnie jak dostaje paczki z JP to są tam nakleji z lotów którymi podrozowała moja paczka. Generalnie czas przylotu Do polski pokrywał się z rejstracją - WER warszawa przesyłka zatrzymana przez Urzad Celny. Potem następnego dnia, chodź nie zawsze bo nieraz po tygodniu pojawiał się komunikat - Wer warszawa paczka zwolniona po kontroli celnej i paczka jechała dalej.

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby na okeciu leżakowały paczki po miesiac czasu.

Natomiast co do mojego trackingu z USA to według niego moja paczka była dwa razy wysyłana z Miaami Palm beach raz w poniedzialek drugi raz też w poniedzialek ale po tygodniu. Lot z Philadelphii do Koloni w Niemczech trwał 4 godziny. Stan paczki sledziłem co rano i nieraz widzialem że rano o 6,30 pojawiał mi się wpis z tego samego dnia z godziną 9.38 AM czyli na trzy godziny przed nastaniem tej godziny w europie ( a trzeba pamietac ze czas sledzenia podawany jest według czasu USA wieć na 10 godzin przed tą godziną) już pojawiał się jakis wpis z trackingu.

W mojej opinii USPS manipuluje tymi wpisami tylko po to żeby miec problem z głowy. Zamawiasz takiego priority mail international na stronie pisze że idzie w 10 dni i oni tak ustawiają te wpisy żeby się oakzalo że do 0 dni apczka jest w polsce. Potem mowią pocalujcie nas w d....e to polacy zawalają. A paczka idzie sobie powoli i moze być np gdzies w sortowni na jakims lotnisku. Dociera po miesiacu i rejstrowana jest w WER Zabrze a ludzie pieją że ich paczka trzymana była na okeciu przez 30 dni.

 

Wiadomość 186 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Status z dzisiaj ze strony poczty polskiej : Kontrola celna 2018-01-23 16:58 WER Warszawa

także szczescie w nieszczesciu 😄 ale przynajmniej już wiem, że nigdzie nie zaginela i jutro już mogę ją odebrać w oddziale celnym

.

Wiadomość 187 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Gratuluję i zazdroszczę. Więc wychodzi mi na to że z całego forum wszyscy już swoje paczki dostali i tylko ja ostatni zostałem z problemem 😞
Wiadomość 188 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Czesc,

Niestety i ja muszę dopisać pare słów do tego tematu.

Paczka od 15.01.2018 na sledzeniu USPS ma status:

 

"January 15, 2018, 2:23 pm 
Departed 
WARSAW, POLAND 
Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on January 15, 2018 at 2:23 pm. The item is currently in transit to the destination.”

 

Kontaktowałem się dwukrotnie z Pocztą Polską, dostałem takie, rozbieżne informacje:

1. Przesyłka została dostarczona do Polski w dniu 15.01.2018 i obecnie znajduje się w Urzędzie Celnym. Nie potwierdzono mi natomiast żadnych terminów ani szczegółów (jak np. numer oddziału Celnego w którym przetwarzana jest w/w przesyłka).

 

2. Przesyłka dotarła do Polski, nie ma natomiast żadnej informacji odnośnie jej fizycznego zatrzymania w Urzędzie Celnym. Potwierdzono mi również, iż przesyłka ta, pomimo jej rodzaju w systemie Poczty Polskiej określonego jako „List polecony ekonomiczny” nie jest w naszym kraju rejestrowana. Dodatkowo, potwierdzono również datę dostawy do 26.01.2017.

 

Wydaje mi się że przesyłka rzeczywiści może znajdować się w Urzędzie Celnym, czy macie może jakieś konkretne namiary kontaktowe abym mógł wyśledzić paczkę? 

 

Dziękuję,

Krzysiek

 

Wiadomość 189 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Ogólnie powiem Ci tak. Jeśli masz opcje podjechać do urzędu celnego na Łączyny to jedź. Ja byłem tam wczoraj i okazało się, że nikt nie raczył wysłać do mnie tego listu w którym proszą o dosłanie dokumentów, (a paczka leży tam od 22 stycznia i czeka na te dokumenty)mimo , że status na stronie poczty polskiej ma wpis dopiero od 23 🙂 Na stronie uspsu tracking z kolei konczy sie na dniu 24. Także te wszystkie trackingi są przepraszam za wyrażenie totalnie z dupy. Gadałem z celnikiem i poleca każdemu(kto ma taką możliwosc) przyjechać na miejsce z numerem trackingowym i sprawdzić czy faktycznie paczki leżą na cle. Ogólnie niezły burdel 🙂

Wiadomość 190 z 439
ostatnia odpowiedź