anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

Witam. Przedstawie moze sprawe od poczatku.


Kupilem w listopadzie czescido motoru na ebayu w USA. platnosci dokonalem poprzez paypal kilka dni pozniej. Sprzedawca wyslal czesci poprzez USPS przesylka typu Priority Mail International 7 grudnia.


Paczka dosc duza (okolo 50-60 cm dlugosci , 30-40 szerokosci i okolo 25 wysokosci). Po wysylce oczywiscie powiadomil mnie ze nadal i podal numer trackingowy.Takze zaczalem sobie monitorowac gdzie paka sie znajduje.No i slad sie urwal na tym jak paczka opuscila obszar celny USA w Miami dnia 10 grudnia.


Wczesniej rzeczy , ktore kupowalem w USA i wysylane byly dokladnie tak samo (USPS Priority...) dochodzily max do 15 dni. A teraz miesiac ponad i paczki nadal nie widac 😞 a USPS przewiduje ze do okolo 10dni roboczych powinna dotrzec.


Paczka zaczyna sie na CP... jakby to mialo jakies znaczenie.


Na stronie USPS widnieja tylko takie statusy:


Label/Receipt Number: CP73 2120 817U S Expected Delivery Date: December 8, 2010 Class: Priority Mail International Parcels Service(s): International Parcels Status: International Dispatch Your item left the United States from ISC MIAMI FL (USPS) at 5:44 pm on December 10, 2010. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.



Detailed Results:


International Dispatch, December 10, 2010, 5:44 pm, ISC MIAMI FL (USPS) Arrival Acceptance, December 07, 2010, 2:32 pm, FORT LAUDERDALE, FL 33317



Na stronie PP wpisujac ten numer trackingowy te same info uzyskuje z tym ze widac do jakiego krajupaczka powinna isc i jest PL.


Bylem na poczcie dowiedziec sie czynie lezy gdzies w koncie i nie ma. dzwonilem na infolinie i to samo mi mowia co moge sam sprawdzic.



Macie moze jakies informacje gdzie moznaby sie dowiedziec cos woiecej ? Moze gdzies w jakims oddziele po drodze maja inny system / rejestr paczek niz ten ogolnodostepny ?


Czymoze to normalne ze takie wieksze paczki troche dluzej ida ?


Moze na droge morska trafila ? Zdarzylo sie komus ?





Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

1234kaufer5678
Użytkownik

pisząc tej firmy miałem na myśli  www/viaddress/com  bez kropek bo link zniknie

Wiadomość 11 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

Ale co to ma wspolnego z tematem ?

Wiadomość 12 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

Dzisiaj osobiscie odebralem swoja przesylke. Generanie wszystko ok, tylko opakowanie strasznie styrane bardzo dluuga podroza.


Problem mozna generalnie uznac za rozwiązany.

Wiadomość 13 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

1_ronnie_1
Użytkownik

Witam.. 


Koledzy, koleżanki mam podobny problem.. 


Kupiłem przedmiot, wysłany został (priority mail international)



Dzisiaj jest 20 dzień po opuszczeniu paczki ze stanów.. tracking w Polsce nic nie pokazuje, paczki nie ma.. 😮 



Priority Mail International Parcels


Processed Through Sort Facility


December 09, 2012, 4:52 am


ISC MIAMI FL (USPS) 


International Parcels


Arrived at Sort Facility


December 09, 2012, 4:51 am


ISC MIAMI FL (USPS) 


Depart USPS Sort Facility


December 08, 2012


MIAMI, FL 33112 


Processed through USPS Sort Facility


December 07, 2012, 5:39 pm


MIAMI, FL 33112 


Dispatched to Sort Facility


December 05, 2012, 2:15 pm


ROME, GA 30161 


Acceptance


December 05, 2012, 1:51 pm


ROME, GA 30161 


Electronic Shipping Info Received


December 05, 2012



Pisałem na adres poczty ze strony trackingu:



"Witam
Jestem klientem Poczty Polskiej, oczekuję na paczkę z US,
która, została wysłana 5.12.2012 Priorytetem jako paczka rejestrowana (USPS), wyleciała 09.12. do Polski i tu zazwyczaj po kilku dniach, wyskakiwał status paczki i jej dalszej drogi w Polsce, szczerze miałem nadzieję, że paczka dotrze przed Świętami. 
Do dnia dzisiejszego nie pojawiło się nic w statusie, a paczka powinna być już 14 dni w kraju.
Czy opóźnienia są spowodowane okresem świątecznym? 
Czy może być jakaś inna przyczyna niedotarcia paczki. Kiedy mogę liczyć na otrzymanie mojej przesyłki?

CV*********US

...ostatni wpis z śledzenia:
Priority Mail International Parcels
Processed Through Sort Facility
December 09, 2012, 4:52 am

Z poważaniem"



Otrzymałem odpowiedź po Świętach:



"Szanowny Panie, 

Przesyłka o numerze CV*********US nie została zarejestrowana w systemie śledzenia na terytorium Polski. Termin doręczenia przesyłek do Polski określa operator pocztowy w kraju nadania. Terminy uzależnione są od rodzaju usługi i drogi jej kierowania. Dopóki przesyłka fizycznie nie dotrze do naszego kraju nie będziemy mogli ustalić jej statusu. 

Z poważaniem,
Marta Sz."



Jakoś nie chce mi się wierzyć, że paczka leci 20 dni 😐 i fizycznie nie ma jej w Polsce.. zaczynam nabierać dystansu do usług PP, a miałem do tej pory jak najlepsze zdanie i nie zawiodłem się ani razu.



Proszę dajcie jakieś pomysły gdzie uderzyć z tym problemem..


Wiadomość 14 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

Witam,


niestety okres świąteczny powoduje że paczki typu Priority Mail idą 2-3x dłużej niż zwykle w innych terminach. Jedyną gwarancją na w miarę punktualną dostawę daje Express Mail.


Kolega wysyłał mi z Chicago jedną paczkę 14.12.2012 r. Priority


a drugą 28.12.2012 r. ale Express.


Tej pierwszej nadal nie ma, za to express jest w Polsce i będzie na moim celnym jutro do odbioru.

Wiadomość 15 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

1_ronnie_1
Użytkownik

Jak tylko paczka dojdzie, to potwierdzę to w tym wątku. Może zaoszczędzi to niepokoju i nerwów osobom, które trafią tu z podobnym problemem. Dziękuję za wpis. Z rozmowy z panią spod numeru 225481356, WER, dowiedziałem, się że niby paczka została potraktowana jako zbiorcza, co chyba oznacza podróż statkiem. (priority mail international+tracking) Jakoś nie do końca chce mi się wierzyć.. ale, ok. czekam nie ma innej opcji. Chyba, że przegną z tym czasem, to wówczas będę robił dym. Pozdrawiam.



Czuję, że paczka może gdzieś zalegać w magazynie.. ale, PP może nie chcę się do bałaganu przyznać. 😐 

Wiadomość 16 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

1_ronnie_1
Użytkownik

ISC MIAMI FL


To jest ponoć winowajca.


Pan z info poczty powiedział, że nie chcą wypuścić wielu paczek do Polski i jest to aktualny problem tej felernej sortowni.. Niby wiele paczek utknęło na lotnisku K  Coś okropnego..


Pisałem do sprzedawcy jest skłonny pomóc w tej sprawie, dowiedziałem, się, że dopóki nie otrzymam paczki on jest jej właścicielem. 

Wiadomość 17 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

zawsze jednak mozesz otworzyc spor o nieotrzymanie towaru, aby zabezpieczys sobie ew. zwrot kasy

Wiadomość 18 z 19
ostatnia odpowiedź

Odp.: Ponad miesiac a paczki z USA nie widac :(

resmano
Użytkownik

Ja również trafiłem tutaj z podobnym problemem.


Paczka wysłana 11.12.2012 jako Priority Mail.


Ostatni wpis z 17.12.2012 i na trackingu nic się nie dzieje.


SC SAN FRANCISCO (USPS) i kaplica. Paczką idą gogle i raczej liczyłem, że dojdą prędzej niż stopnieje śnieg 😕 Druga, wysłana w podobnym okresie, tyle że jako First Class, utknęła 16.12 w Los Angeles 😕

Wiadomość 19 z 19
ostatnia odpowiedź