Paczka z UK. VAT

100procentt
Użytkownik
Witam wszystkich,

Chcę zamówić coś z UK,od jakiej kwoty urząd celny w PL nalicza vat ?? Czy istnieje możliwość uniknięcia vatu, np napisze w paczce list że paczka jest dla kolegi z pozdrowieniami i ze to prezent i nie podam wartości paczki.

Jeśli oni stwierdzą że musza naliczyć vat to jak wycenią towar?? Jeśli napiszę że to rzecz używana jak to będą traktować? Jaką firmą kurierską wysyłać, aby było tanio (nie zależy mi na czasie) i aby uniknąć vatu.


Pozdrawiam Michał
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Paczka z UK. VAT

Witaj.Jak wiesz Polska i Wlk.Brytania są w UE,więc nie ma tu żadnego VAT-u.Temat zamknięty.
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka z UK. VAT

specjalista44
Użytkownik
Witam. Jestem początkujący na e-bay`u. Z tego co wyczytałem na forum oraz w innych źródłach to jeśli kupuje się w krajach unii to nikt nie powinien naliczać WATu ani cła. Czyli jeśli na aukcji wystawiona jest cena plus cena wysyłki to dodatkowe koszty mogą już tylko wyniknąć przy sposobie płatności ( przeliczenie waluty) . Nawet przy płatności przez PAYPAL. Nie wiem....a może się mylę ? Ciekaw jestem wypowiedzi na ten temat.
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka z UK. VAT

Zapamiętajcie raz na zawsze mieszkańcy Unii Europejskie cła ani VAT-u nie płacą

Robiąc zakupy poza UE liczcie się z tym, że cło i VAT zostanie naliczony, jeśli paczka nie przekracza 150 € (towar + wysyłka) cła nie zapłacicie, ale to wszystko zależy od kontrolującego UC,

pozdro
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka z UK. VAT

Cześć chciałam się zapytać!
Wysłałam używany telefon zniszczony jego wartość to 2000 zł
I teraz ani nie mam pieniędzy na koncie za telefon ani telefonu . A chcą jeszcze odemnie żebym przesłała 1500 zł na angielskie konto Vanquis bank of scotland customs charges
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka z UK. VAT

tzn. kto chce od ciebie tej dodatkowej kasy i z jakiego powodu?

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź