anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno z USA, opłaty importowe, wysyłka cło itd.

Witam!

Pisze ten wątek, gdyż nie jestem pewnien, czy dobrze rozumiem ten cały "Global Shipping Program". Otóż Planuje zakup takiej rzeczy:

RZECZ

i nie jestem pewnien, czy to rozumiem. ja myślę tak:

195$ za przedmiot

~19$ za wysyłkę

~46$ za cło i vat, które jest naliczane z góry i po wizycie paczki w urzedzie celnym nie zostaną mi nałożone inne płatnosci, które musiałbym pokryć przelewem/przy odbiorze

Czy wszystko jest tak jak myślę?

Napisałem też do sprzedającego, który o "import Charges" czyli jak rozumiem cłe i vacie nie wspomniał, podał mi stronę:

http://ircalc.usps.com/MailServices.aspx?country=10357&m=13&p=0&o=1&mt=11&MailingDate=6/25/2014&Mail...

I powiedział, że wysyłka będzie kosztować 80$, co zwaliło mnie z nóg, czy on ma rację?

Czy mogę smiało kupić i zapąłce jak wg szablonu na górze? czcyli 195+19+46~=260$=793zł (po kurisie 3.05). Byłbym wdzięczny za opinie i pomoc. Serdecznie pozdrawiam~!

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Kupno z USA, opłaty importowe, wysyłka cło itd.

 

 

czy przeczytales dokladnie link, ktory Ci podalem

 

nie pisz do sprzedajacego, bo widze ze jest w ogole nie zorientowany, do programu ktorego przystapil, otoz Twoja przesylka nie bedzie wyslana poprzez USPS, wiec ten link, ktory otrzymales jest poprostu zbedny, tylko jakims innym kanalem, z tego co mi wiadomo u nas w PL dostarcza kurier GLS

 

I powiedział, że wysyłka będzie kosztować 80$, co zwaliło mnie z nóg, czy on ma rację?

 

nie ma racji,

 

czyli kupujesz towar placisz osbno za towar i przesylke 213,61 + osobno za oplaty importowe 46,06 nast. sprzedawca wysyla towar do centrum wysylkowego a oni do Ciebie, przy odbiorze przesylki nic wiecej nie placisz

 

jak sprzedawca nie wysle towaru wtedy otwierasz sprawe na paypalu w ciagu 45 dni od momentu klikniecia kup teraz lub wygrania licytacji (dni liczysz jak leci pokolei - jest to maxymalny czas, w ktorym mozesz odzyskac kase od serwisu

 

aha nie patrz na podane tam zlotowki, bo jest to okolo, i one zmieniaja sie dwa razy dziennie, uzalezione jest od kursu waluty w danym dniu

 

 

 

 

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Kupno z USA, opłaty importowe, wysyłka cło itd.

$46 piechota nie chodzi...

Jesli mozesz kupic u kogos kto wysyla "normalnie" tzn. poczta czy kurierem to masz szanse te sume zaoszczedzic bowiem nie wszystlkie paczki sa na granicy clone.

 

Jesli to jedyny sprzedawca czy okazja to nie masz wyboru chyba ze sprzedawca wysle poczta bez tej oplaty $46 z tym ze doradzam polecona lub z numerem do sledzenia. Koszt dodatkowy za polecenie to ok. $13.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź