anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak obchodzić urzad celny i nie płacić vat

Hej,

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak faktycznie można obejść oplaty cła i vatu w Polsce. Przedstawię Wam moje dwie sytuacje.

 

2 msc temu zamówiłam sukienkę ze Stanów, nie należala do najtańszych bo zapłaciłam za nią ponad 400 zł plus przesyłka priorytetowa. Śledziłam przesyłkę przez tracking i ze Stanów wyleciała do Feltham przy Londynie, szybko przeszła kontrolę celną i dalej już jechała drogą lądową przez Holandię, Niemcy i w końcu trafiła do mnie do Polski, gdzie odebrałam ją od kuriera. Bezproblemowo.

 

Zachęcona takimi szybkimi zakupami i tanimi (w Stanach nawet jak wliczysz przesyłkę najdroższą, rzeczy wychodzą taniej nawet o 40% w niektórych przypadkach) stwierdziłam, że zamówię kolejną sukienką znalezioną na ebay znów ze Stanów. Tym razem sukienka wraz z przesyłka priorytetową kosztowala mnie ok.530 zł. Śledziłam przesyłkę i ze Stanów wyleciała już po 5 dniach od nadania. Zauważyłam, że leci bezpośrednio do Polski do Wawy więc nawet się ucieszyłam że będzie szybciej bo mieszkam akurat w tym mieście. Radość nie trwała długo ponieważ w wer warszawa spędziła 5 dni czekając niewiadomo na co, później w statusie okazało się że jest zatrzymana przez Urząd Celny, a na końcu informacja że paczka est zatrzymana w cle... 

 

I teraz pytanie, czy faktycznie jest to możliwe, że jeżeli przesyłkę dostarczył mi kurier to ta wcześniejsza paczka jakoś ominęła kontrolę celną, czy to czysty przypadek i jednocześnie pech, że akurat moją przesyłkę wzieli do kontroli. Pragnę zaznaczyć, że w oba przypadkach nadawcą była firma, nie był to prezent także czemu tamta doszła bez większych problemów natomiast druga już z takimi przygodami?

 

generalnie żeby było fajniej wkurzałam się, że kiedy paczka była w PL sprawdzając status na poczcie polskiej pokazywało mi, że jest to paczka ekonomiczna. Pofatygowałam się nawet do placówki  bo tel oczywiscie nikt nie odbiera tam i panowie nie potrafili mi wytlumaczyc dlaczego w pp jest paczka ekonoiczna a w international trackingu i na ebay pokazuje priority mail international.

 

Dzięki

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Jak obchodzić urzad celny i nie płacić vat

Z mojego doświadczenia, jeżeli dostarcza kurier to opłaty celne są już z góry opłacone, mogłaś kupić w programie wysyłki międzynarodowej lub sprzedawca uwzględniał w kosztach wszystkie dodatkowe opłaty i je po prostu zapłacił. Czasami wysyłają najpierw do Szwajcarii, tam jest przeklejane i idzie do Polski, bez dodatkowych opłat. Wszystko zalezy od sprzedawcy.

Natomiast jeżeli dostarcza poczta, wszystkie dodatkowe opłaty są przerzucone na kupujacego.

 

Co do opcji wysyłki, cóż tu jest Polska i nic się nie ustali. Wielokrotnie miałam sytuacje, że po dotarciu do tego kraju przesyłka nie była już rejestrowana i po jakimś czasie lądowała w skrzynce bez konieczności podpisu, mimo że był wymagany.

 

W przypadku US to ostatnio dwukrotnie tracking urwał się na lotnisku w Warszawie i przesyłkę wrzucono do skrzynki mimo wymaganego podpisu. Prosiłam koleżankę aby wyjaśniła to u siebie, otrzymała  odpowiedź z poczty US, że powinien być podpis, ale oni nie maja wpływu na to co się dzieje w innym kraju. Ponieważ przesyłka została dostarczona dalej tego już nie wyjaśniałyśmy, i tak dobrze że nie ukradli.

 

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Jak obchodzić urzad celny i nie płacić vat

Jesli operator czy poczta czy firma kurierska nie każe ci płacić to się tylko cieszyć.

Ale jeśli już wezmą cię na widelec nie radze oszukiwac kontroli celno skarbowej 

Za takie numery mogą ci zrobić .... z ... jesień średniowiecza a oni naprawdę mają duże uprawnienia.

 

PS. 

Ostatnio chodzą po netach newsy że nasz rzad chce .... aby przesyłki z zagranicy (głównie chiny) wszystkie były permanetnie trzepane jak leci....

Co ciekawe pomysł do rządu wyszedł z ALELGREO (bład celowy)

 

Były też pomysły aby ludzie płacili w stecz za już otrzymane przesyłki ale to fikcja .... większość idzie jako nie rejestrowana więc ... mogą pocałowac ....nas wiadomo gdzie... no chyba że zmuszą PayPal lub ebay do przekazania wiadomości cośmy gdzie i za ile kupili .... no to wtedy ...

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Jak obchodzić urzad celny i nie płacić vat

Sprzedawcy z Alliexpress już znaleźli sposób- przeklejają nadawcę. Ja np. jedną dostałam z Francji, drugą z Nysy
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Jak obchodzić urzad celny i nie płacić vat

To nie jest tak do konca ....

Poczta Polska doskonale wie skad te paczki sa ...

 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź