anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak kupować w granicach Unii posiadając VAT UE

Cześć,
czytam forum, tematy są dość podobne, ale o radzeniu sobie z pojawiającym się problemem, a nie jego zapobieganiu.

Tak więc w jaki sposób kupować przez Ebay bez doliczania VAT posiadając VAT-EU? 

Założyłem drugie konto - na firmę, ale i tak nie znalazłem możliwości zamówienia jakiegoś towaru np. z Niemiec gdzie ten vat nie był by doliczony.

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Dot.: Jak kupować w granicach Unii posiadając VAT UE

"... PRZEZ Ebay...", nie OD 😉
Nie rozumiem czym spowodowane jest to mydlenie oczu użytkownikom Ebay. Przeczytałem wiele tematów z tego forum. I w każdym bez względu na to od kogo dana osoba kupowała było przedstawiane wyjaśnienie:
"
Nie można ominąć płacenia VATu kupując na eBay. Jeśli VAT zostanie policzony podwójnie, eBay zwróci ten który pobrał po przedstawieniu dowodu zapłaty na granicy ."


Inna sprawa:

Jedynym sposobem uniknięcia VAT jest zakup w kraju bezvatowym."
W każdym kraju będącym członiem Unii Europejskiej można zakupić z 0% VAT.

Pozatym:
"Jesli chodzi o sklepy to juz inna bajka nadajaca sie na jedno z ekonomicznych forum. "

No przepraszam, ale to już bzdura, a raczej dorabianie skomplikowania do bardzo prostego pytania, które bezpośrednio dotyczy Ebay.

"Aczkolwiek minimalizacja opodatkowania zakupujac w krajach bezwatowych jest i tu jak najbardziej mozliwa"

Mydlenia ciąg dalszy.

Tymczasem typowa odpowiedz sprzedawcy, który sprzedaje przez Ebay:

"We can make a new invoice but we must declare VAT because you buy it over Ebay"

Zanim sam to sprawdzę - czy Ebay stoi na drodze wystawiania przez sprzedających faktur z zerowym VATem, tudzież odwrotnym obciążeniem, mimo unijnym przepisów o VAT?

Wiadomość 11 z 11
ostatnia odpowiedź