anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile wynosi kwota zwolnienia z VATu od importu towarów z krajów poza Unią Europejską? 22 euro czy 45?

Witam.

Ile wynosi kwota zwolnienia z VATu od importu towarów z krajów poza Unią Europejską? 22 euro czy 45? Szukałem na wielu stronach interentowych, ale znalazłem sprzeczne informacje. Znalazłem rozporządzenie Rady Europy z 2009 roku, ale nie wiem czy jest ono aktualne link.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Ile wynosi kwota zwolnienia z VATu od importu towarów z krajów poza Unią Europejską? 22 euro czy 45?

cytat z http://community.ebay.pl/t5/Transakcje-mi%C4%99dzynarodowe/C%C5%82o-i-vat-za-kupno-z-USA/qaq-p/50593

 

Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej.
Od przywozu pozostałych towarów (np. od firmy do osoby fizycznej czy też od firmy do firmy) o wartości do równowartości 150 euro (również wartość towaru) nie pobiera się cła. Od towarów do równowartości 22 euro nie pobiera się również podatku. Od towarów, które przekraczają 22 euro do 150 euro -nie pobiera się cła ale pobiera się podatek.
Uwaga!!!
Od towarów zakupionych w drodze zamównienia wysyłkowego ( np. w sklepie internetowym) nie ma zwolnienia od podatku. Zawsze pobiera się podatek, niezależnie od wartości przesyłanego towaru.
Inną kwestią jest sposób naliczania tych opłat. Cło nalicza się zawsze od
wartości celnej towaru ( wartość towaru+ koszty transportu i ubezpieczenia).

 

(...)

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Ile wynosi kwota zwolnienia z VATu od importu towarów z krajów poza Unią Europejską? 22 euro czy 45?

Rozumiem, że jeśli towar nie jest upominkiem (brak dopisku gift), a pochodzi od osoby fizycznej i ma wartość poniżej 150E płacę vat?

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź