anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Global shipping programe- zmiana adresu

Witam,

Kupiłem przedmiot (wysyłka jest z Anglii). Dopiero po zapłacie przez paypal dowiedziałem się, że jest realizowane przez ten program wysyłkowy. Przeczytałem, że nie jest to najlepszy mozliwy sposób na wysyłkę. Pytanie 1 czy moge się teraz dogadać ze sprzedawcą, żeby sam mi to wysłał? Pyt 2 - Co z płatnościa za wysyłkę, czy mogę się postarać, żeby było to do mnie zwrócone jeśli sprzedawca się zgodzi wysłać do mnie samodzielnie (pay pal pobrał ode mnie 2 opłaty - jedna za przedmiot i wysyłkę sprzedajacego a droga to koszt wysyłki z UK.

Kolejna rzecz- ostatnio zmieniłem adres zamieszkania i zapomniałem zmienić go w ebayu. Dokonałem zmiany juz po zapłacie pay pal jednak w szczegółach zamówienia nadal widnieje stary adres- do uwag zamówienie dodałem info z nowym adresem. 

Pyt 3. Prosze o informację czy ebay uwzględmni, że zmieniłem dane adresowe i wpisałem uwage czy wyślą na adres który jest w szczegółach zamówienia. Dziekuje

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Global shipping programe- zmiana adresu

Ad. 1. Teraz już za późno, skoro płatność poszła. Pytać należało przed zakupem, aczkolwiek sprzedający z UK nie chcą wysyłać poza programem, bardziej liberalni są Ci z US.

 

Ad. 2. Jeśli sprzedawca zgodziłby się wysłać przedmiot poza programem, musiałby anulować transakcję i zwrócić całą płatność. Jeśli to jest sklep to fakturę może wysłać bezpośrednio na paypal, poza ebay. Wówczas masz tylko ochronę z paypala i nie masz możliwości wystawienia komentarza do transakcji. Uzytkownik prywatny raczej się nie zgodzi na taką formę zakupu.

 

Ad. 3. Co do adresu, to sprzedawca dostaje ten zapisany w paypal, masz to na rachunku. Jeżeli nowy adres jest w uwagach, to sprzedawca powinien na niego przesłać przedmiot, ale najlepiej mu jeszcze o tym przypomnieć, bo mógł przegapić taką informację. Ja czasem proszę o wysyłkę na inny adres i nigdy nie miałam z tym problemu.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź