Giniecie przesyłek z Chin.

Ostatnio mam kilka przypadków że przesyłki z chin (i nie tylko) giną.

I to ciekawe bo raczej w Polsce.

Ostatnio np taka przesyłka S.F. Express szybko bo w ciągu ok 8-9 dni

 

2018-06-02 13:24 Poland, Poland Arrived at the destination country

2018-05-24 20:43 SHENZHEN CITY, SHENZHEN CITY S.F. Express has picked up the shipment

Trafiła do Polski po czym ją szlak trafił 

Ale nie tylką tą.

 

Dziś jest 28 więc nie możliwe za bardzo aby przesyłkaw polsce podróżowała dłużej niż z chin

 

Na podstawie tej przesyłki chcę zrobić g ó w n o  burzę.

Nie wiem jak złapać zaczepienie kto to w Polsce otrzymuje podobno Poczta Polska. 

Oczywiście Poczta Polska ma to w dupie gdyż w Polsce nie jest rejestrowana.

Wieć ewidentnie ktoś kradnie.

Teraz z grubej rury trzeba to zgłosić do organów scigania tylko trzeba jakoś załapać temat. 

 

A wieć jeśli ktoś ma takie same przypadki to proszę o wpisy 

Dwa jeśli ktoś wie gdfzie te przesyłki trafiają (pewnie jakaś sortownia firma prywatna / poczta) Nasłać im tam prokuraturę policję nie wiem kogokolwiek aby ich przetrzepał.

Sprawy nie odpuszczę bo z zasaday nie odpuszczam, więc będe wdzięczny za wszelkie info, nawet najmniejsze.

 

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Giniecie przesyłek z Chin.

Witam

 

kupuje dużo z Chin i przesylki wszystkie docierają prędzej lub pózniej. obawiam się że przesyłki moga ginąc na trasie poczta -> twój dom. Z przesyłką nierejestrowaną nic nie zrobisz bo nie ma jej w systemie. Pozatym nie masz pewności czy przesyłka wogóle została wysłana. Czasami chińczycy stosują fake tracking i przesyłka teoretycznie jest niby w drodze ale tylko wirtualnie na jakiejś chińskiej stronie.

 

Jeżeli jest do wyśledzenia na 17track.net to powinno być ok. Nie wiem czy coś zdziałasz ale powodzenia

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Giniecie przesyłek z Chin.

Z fake tracking to się jeszcze nie spotkałem.

Ktoś buchnąc ją może na każdym etapie.

Akurat ostatnią co mi wcięło miała śledzenie i tak do 2 czerwca gdzie trafiła na teren Polski i to było by tyle.

No zdaje sobię sprawę że bez sledzenia ciężko cokolwiek udowodnić.

Choć trzeba ich gnębić.

Przykład GSP ostatnio zdziwiłem się że ktoś dostał GSP nie przez inpost ale przez GLS.

Ja też miałem nie zbyt dobre (delikatnie mówiąc) opinie o dostarczanie GSP przez inpost. Trochę też szumu narobiłem (choć tu już mogłem coś udowodnić gdyż przesyłka na każdym etapie ma numer) być może GSP zminiło dostawcę na terenie Polski ... zobaczymy.

Choć sam program GSP oceniam dość średnio.

 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Giniecie przesyłek z Chin.

Global Shkipping Program (GSP) bazuje na roznych kurierach. Zalezy ktory ma miejsce w  kontenerze.

**************************************
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Giniecie przesyłek z Chin.

Ja kupiłam coś na allegro z wysyłką z Chin, list szedł prawie 3 miesiące, w międzyczasie sprzedawca zwrócił mi już kasę... a tracking pokazywał przesyłkę przeterminowaną.

 

Co do kradzieży, to miałam ten problem z przesyłkami EMS od przyjaciela z HK, były regularnie przeszukiwane i okradane, raz przyszła mi w opakowaniu zastępczym. Oczywiście reklamowałam, poczta pisała, że nie mam prawa do odszkodowania, bo nie jestem właścicielem paczki... Okradli nawet przesyłkę, którą sami monitorowali od samego początku, na każdym etapie. Potem dostałam list, że nie potrafią ustalić gdzie to się stało. Z moich ustaleń i przyjaciela wynika, że to kurier, potrafił jeździć z przesyłką przez 2-3 dni i nie doręczał. Oczywiście nie zastał nikogo w domu, co jest nie prawdą ponieważ zawsze ktoś jest z pewnych powodów.

Policja nic nie zrobi, bo niska szkodliwość. Dopiero jak przyjaciel reklamował u siebie i dostał odszkodowanie, sytuacja się uspokoiła.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź