anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zapłacę cło i vat, jeśli tak to ile ?

Witam. Chcaiłbym siedowiedzieć czy zapłącę cło i wat oraz jeśli tak to ile to będzie ?

zamawiam przetworenice step-down, wartość to 0.99$ przesyłka darmowa. 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie . 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Czy zapłacę cło i vat, jeśli tak to ile ?

jesli sie nie myle, cło to dopiero od 150 EUR , vat od 45 euro jesli gift a nie towar na handel

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Czy zapłacę cło i vat, jeśli tak to ile ?

Zgadza się, poniżej 22 EUR wszystkie przesyłki zwolnione z opłat.

 

Aczkolwiek to jeszcze zalezy od interpretacji...

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Czy zapłacę cło i vat, jeśli tak to ile ?

Nie  sa zwolnione zakupy w sklepach internetowych.

To o czym  piszecie dotyczy przesyłek miedzy osobami prywatnymi rzeczy uzywanych a nie zakupu nowych ze sklepow internetowych.

To pazerne państwo rzuca sie nawet na 1 złotówke żeby tylko wydrzeć z kieszeni.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Czy zapłacę cło i vat, jeśli tak to ile ?

O tak, coraz bardziej pazerne, ale przecież potrzebuje kasy dla rzeszy darmozjadów...

 

Być może obecnie PiS coś zmienił w przepisach (poszukam), ale jeszcze w zeszłym roku wszystkie przesyłki do wartości 22EUR były zwolnione z wszelkich opłat.

Zatrzymali mi przesyłkę z Chin, wartość była 30PLN, wysłałam rachunek z aukcji i po 2 tygodniach dotarła do mnie przeszukana, ale bez żadnych dodatkowych opłat.

 

Dla porównania, w Hongkongu podatek dochodowy 15% i w ramach tego dla wszystkich, którzy płacą darmowa służba zdrowia i edukacja. Nie ma żadnych innych podatków, typu Vat itp. Można kupować na całym swiecie i nie ma z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Jest lista towarów, takich jak papierosy, benzyna..., gdzie jest limit dzienny zakupu, kiedy kupuje się ponad limit, trzeba zapłacić podatek. Państwo oczywiście pomaga najbiedniejszym, ale warunkiem jest, że muszą pracować. Też tak chcę!

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź