Ceny przesyłek do Polski

Witam drogich użytkowników.



Jako że jestem tu nowy to chciałbym się serdecznie przywitać i zapytać kolegów po fachu jak to jest z tymi przesyłkami z zagranicy.



No więc jak widzę przedmiot i sprzedawca zgadza się to wysyłać w świat (do Polski również) to w ramce z ceną pokazuje mi się szacowany koszt przesyłki - i tu nasuwa się pytanie. Czy warto wierzyć w ten koszt przesyłki czy nie do końca?



Czy trzeba jednak pisać do sprzedawcy czy ma chęć wysłać do Polski i ile by to kosztowało?



Gdzie najtaniej z zagranicy wysyłają do nas a gdzie najdrożej?

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Ceny przesyłek do Polski

Nie chcę wybijać się przed szereg, ale z autopsji wnioskuję, że jeśli mamy podaną cenę to jest ona wiążąca dla Sprzedawcy i oznacza, że wysyła do naszego kraju.



Zwróć jednak uwagę na fakt, że podany koszt przesyłki może być tą najtańszą - ekonomiczną (który może iść nawet do paru miesięcy, w zależności od lokalizacji wysyłającego) a priorytet może wiązać się już z większymi kosztami...



Nie zaszkodzi zatem zapytać Sprzedawcy, co i jak 🙂

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

"Gdzie najtaniej z zagranicy wysyłają do nas a gdzie najdrożej?"


 


na to nie ma reguly.


 


Jak powyzej: pytaj sprzedawce jesli masz watpliwosci.

**************************************
Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

Witam,



Przepraszam, że tak podczepiam się tutaj ale akurat proszę o pomoc, bo mam problem. Otóż - kupiłem 5 sztuk kart i zostały one wysłane opcją: Standard Int'l Shipping (koszt 4$ do Polski)- koleś mi napisał że wysłał je 18 lutego i do dziś mi nie przyszły. Boję się, że mogły gdzieś utknąć i zostać zagubione - przez Pocztę Polską, a sam już nie wiem czy czekać dalej czy leźć na pocztę i odszukać paczuszkę gdyż jest to zwykły list chyba (tak ja to rozumiem), tyle że z US (USA). Przedtem kupiłem od kogoś innego i też wysłał on tą samą formą do mnie - też to co wyżej wymieniłem ale list doszedł w lekko ponad tydzień a i nawet może w ciągu 7 dni ale teraz czekam i czekam i nic...



Przepraszam, że walnę takie standardowe pytanie ale...Ktokolwiek tutaj się orientuje ile czasu - ile dni - trwa ta wysyłka tym Standard Int'l Shipping??? (Wyczytałem gdzieś na necie, że od 4-21 dni ale nie wiem jak działa poczta w Ameryce więc nie wiem ile dokładnie...). Proszę, pomóżcie gdyż nie chcę czekać wiecznie na tą przesyłkę a i nie mam zamiaru pozwolić aby ją ta je***a Poczta Polska zgubiła gdyż inne potrafiły dojść, a tą nagle "wcięło"...



czekam na odpowiedź,


Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

radze już otwierac spór na paypalu, gdyż jest na to tylko 45 dni od  momentu kliknięcia w kup teraz lub wygrania licytacji,


 


czas dostawy to nawet 1 miesiąc, oczywiście jak nie zginie, ale w tym przypadku poczta polska nie ma z tym wspólnego, jesli przesyłka zaginęła, to albo na sortowni, albo np. w samolocie zanim dotarła do Polski


 


jest to taka ekonomiczna, czyli nie priorytetowa, nie rejestrowana tylko lotnicza


 


otwieraj spór, tym bardziej, że zostało jakies dwa tygodnie czasu, potem kasa przepada

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

Aha, dzięki za pomoc.



I kolejne standardowe pytanie, jeśli już jesteśmy przy temacie o wysyłce do Polski - no jest ten adres wysyłkowy, tak i np jak go napisać poprawnie aby koleś który wysyła do mnie przesyłkę - poprawnie go napisał - tzn np:



JAN KOWALSKI


UL. DOMOWA 4


52-135 WROCLAW


DOLNOSLASKIE


POLAND



czy pozbyć się tego "ul." czy nie? Bo np. przedtem tak pisałem - też drukowanymi i przesyłki bezproblemowo dotarły. Chodzi mi o to, żeby koleś który to wysyła z US (bo od tych  z UK nie ma problemów) napisał tak samo, jak mu podałem swój adres wysyłkowy i żeby to dotarło do mnie, a nie się zagubiło gdzieś w sortowni bóg wie gdzie w Europie.



Tu też proszę o wszelkie porady.

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

możesz pisać bez drukowanych i bez polskich znaków ł,ć itd


 


jak będziesz wpisywał nowy adres to bez województwa, nie wybieraj go z listy; skrót ulicy może zostać, a jak nie wpiszesz to się nic nie stanie


 


a wracając do sporu to otwieraj zawsze na paypalu, logowanie nast. szczegóły i na samym dole masz link, klikasz go i ok


 


dlaczego jest lepiej otwierać spory na paypalu niż na ebayu, a to dlatego, że pieniądze na koncie sprzedającego są natychmiast blokowane po otwarciu sporu


 


 

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

No właśnie ja zawsze piszę bez polskich znaków, gdyż zarówno ci z UK (choć raz mi przyszła paczuszka z "Dolnoślaskie" zamiast "Dolnoslaskie" i byłem tym faktem zaskoczony :D) ale bardziej ci sprzedawcy z US lepiej się wtedy orientują.



A z tym województwem, to nie będę po prostu podawał tego przez wiadomość do sprzedającego (bo zazwyczaj ostatnio tak właśnię robię, gdyż nie mam pewności czy ten mój adres który podałem w moim info o koncie na ebayu, zostanie poprawnie odczytany - wiesz, bez błędów i etc...), - ale ogólnie to dzięki wielkie za wszelaką pomoc.



Co do mojego problemu, to okazało się, że przesyłka wróciła do sprzedającego i poprosiłem go aby tym razem wysłał to do mnie priorytetem - wtedy nie powinno się już zgubić.

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

Siema WroLove


 


Nie pisz na prywatną wiadomość, bo niektórzy sprzedający zwłaszcza firmy te mejle olewają, ja też te wiadomości ignoruję. Dla mnie taki jaki adres podał kupujący na paypalu jest wiążący i na taki wysyłam i nie ma zmiłuj się.


 


wejdź w zakładke konto nast. wchodzisz w adresy nast. dodaj adres i na samym końcu zaznaczasz na potrzeby zakupów zakupów czy coś w ten deseń i na sto% sprzedający zobaczy właśnie taki adres


 


sprzedający firma 99,99% wysyła na adresy z paypala


 


prywaciarze bądź z paypala bądź z adresów  z ebaya


 


np. Twój adres to


Łukasz Kowalczyk


ul. Skarżyńskiego 7


52-225 Wrocław


Dolnośląskie


POLAND


 


to adres na ebayu wygląda następująco


?ukasz Kowalczyk


ul. Skar?y?skiego 7


52-225 Wroc?aw


Dolno?l?skie


POLAND


 


Do Wrocka ona trafi na 100% bo kod pocztowy jest, ale z resztą może być problem


 


Natomiast adres z paypala będzie już poprawny nawet jak wpiszesz tam polskie litery


 


Pozdro ze Świdnicy


 


 


 

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Ceny przesyłek do Polski

Moim zdaniem najbezpieczniej korzystac z pośredników takich jak np. wujekSam.pl. Zamawiają przedmiot na swój adres (często darmowwa przesyłka), no i wybierają najtańszą możliwą opcję dla paczki do Polski + jeżeli komuś zależy na czasie może sobie wziac priorytet.  Np.  paczka z USA może kosztować 18$ i iść tydzień, no i jeżeli wyślą jako gift zmniejszamy szansę że zapłacimy cło z USA🙂

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź