anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

karolinard
Użytkownik

Paczka idzie z USA, jest to paczka rejestrowana z numerem do śledzenia, już nie raz zamawiałam ten właśnie rodzaj przesyłki i umożliwia on śledzenie jej od momentu wysłania w Stanach do doręczenia jej w Polsce. To odpowiednik naszego EMS/Pocztex i tak też jest traktowana później w PL. 

 

 

Natomiast teraz system PP w ogóle tej przesyłki nie widzi, na stronie lokalnej poczty amerykańskiej wszystko jest do momentu opuszczenia paczki ze Stanów i potem się status urywa, na stronie PP nic nie ma. 

Gdzieś tu kiedyś widziałam numer telefonu pod którym można było otrzymać jakieś informacje dotyczące przesyłek zagranicznych, ale teraz nie mogę tego w ogóle znaleźć... Chciałabym się dowiedzieć czy paczka dotarła już do PL czy nadal jest gdzieś w drodze, bo wiem, że amerykański system trackingowy ma opóźnienia w aktualizacji jak już paczka opuści Stany, z reguły wtedy przerzucałam się na śledzenie na stronie PP , a teraz no właśnie nic tam nie ma...

 

Czy ktoś z Was wie gdzie mogę się czegoś więcej dowiedzieć ? 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

napewno jest to przesylka rejestrowana, jest to poprostu nie mozliwe, bo poczta w USA jak w Polsce są polaczone poprzez IPS (International Postal System)

 

masz tu dwie strony do sledzenia trackitonline.ru i 17track.net

 

telefon do sortowni w Warszawie ale tylko do listow, nie paczek 225481356

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

Paczka ma tracking do śledzenia i tracking ten dotąd zawsze działał zarówno na stronie USPS i PP. Na terenie Stanów dokładniejsze dane były na stronie amerykańskiego USPS , a potem szybciej działało śledzenie na stronie PP jak paczka docierała już do PL. Może się źle wyraziłam z tym rejestrowaniem, ale po prostu zawsze ten rodzaj przesyłek zawsze można było śledzić i nie było z tym problemów, a teraz zupełnie PP nie widzi tej paczki.

 

To jest paczka - duża , więc sortownia listów niewiele mi da. 

Na trackonline i 17track są te same informacje co na stronie USPS. 

 

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

sprawdzilem, jest awaria systemu IPS, mam infortmacje rownież z WER Warszawa dlatego nie są rejestrowane zadne przesyłki

 

Nie została ani jedna moja przesyłka zarejestrowana w kraju przeznaczenia, jest to okres mniej wiecej kilku dni, a wyslalem ich kilkanascie

 

zadzwon do nich na ten numer co Ci podalem, moze wyszukaja w swoim systemie, pracuja 24 h/na dobe i odbieraj telefony o kazdej porze dnia i nocy

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

Nastapila zmiana.

 

Tylko przesylki Priority International Express (te za od $40 pare) sa sledzone do adresata. Inne (rowniez polecone) tylko do granicy USA. Tak mi powiedziano na poczcie a i wpraktyce doswiadczylem: polecony tylko do granicy, rowniez priority international, small flat rate box, flat rate envelope .

 

Jesli zginie polecony to wyplaca ok. $40 a za inne nic chyba ze ekpres.

 

Postudiuj www.usps.com  po wiecej info szczegolnie o tym ktore mozna ubezpieczac i za ile bo sie pogubilem i wysylam ekspresem gdzie ubezpieczenie jest wliczone w cene.

 

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

Zamawiam zawsze Express Mail , moje paczki zawsze są duże.

 

Generalnie tracking nagle pojawił się na stronie PP jak paczka dotarła do Polski czyli ok. Tylko znowu nie wiem czy system ma jakieś problemy czy o co chodzi, bo zawisł mi wczoraj na etapie wysłania przesyłki z WER Warszawa. Do tej pory zawsze po takiej aktulizacji były kolejne statusy czyli, że paczka dotarła do mojego miasta , potem, że przygotowanie do doręczenia i kolejny, że przekazano do doręczenia. I to wszystko +/- 12h od momentu wyjazdu z WER Warszawa.

 

I teraz nie wiem czy siedzieć i czekać bo jednak paczka dziś będzie czy może dotrze dopiero jutro. Pierwszy raz coś takiego ma miejsce, a zamawiam regularnie od prawie 10m-cy. 

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Brak trackingu na stronie Poczty Polskiej - paczka z USA

Zadzwoniłam do Pocztexu i mi powiedziano, że paczka dotarła do mojego miasta, ale czy będzie dziś doręczna tego nie wie nikt... Emotikon: Obojętny Suuuper! 

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź