skarga na serwis ebay

witam chcialabym zlozyc skarge na serwis ebay, Gzie i jak mozna to zrobic? po krotce wyjasnie sytuacje. Kupilam przedmiot na serwisie ebay. Jednak przedmiot mial ukryta wade i postanowilam zwrocic go sprzedawcy, Sprzedawca zaakceptowal zwrot. i tutaj zaczely sie schody (ze str. serwisu ebay.) kupilam przedmiot na ebay uk.(mieszkam w uk) zamowilam kuriera i probowalam wpisac nr przesylki do odpowiedniej rubryki. Niestety zostalam przekierowana na polska strone e.bay i stracilam mozliwosc wpisania nr przesylki. zglosilam ten fakt poprzez infoline ebay.uk. kazali mi czekac 24-48 godz az naprawia blad. nestety czekalam kilka razy po 24-48 g i nic sie nie zadzialo. w miedzyczasie uk stwierdzilo ,ze przekaze sprawe stronie polskiej i polski ebay sie ze mna skontaktuje. ebay pl. olal mnie totalnie . w miedzy czasie konczyl sie termin odeslania produktu sprzedajacemu. kolejna rozmowa z infolinia gdzie stwierdzili ze oni sami naniosa recznie nr przesylki. (wysylalam tez maile do ebay uk i pl z tym nr)Niestety znowu. nic. Przesylka dotarla do sprzedawcy, ale on nie moze zwrocic mi pieniedzy. inna opcja zwrotu jak ebay nie wchodzi w gre , bo on nie dostanie zwrotu pobranych prowizji przez ebay. Od ponad miesiaca NIC kompletnie nic ebay  nie zrobil aby naprawic blad. teraz czekam poraz drugi 2-5 dni na zwrot pieniedzy. nie sa to male pieniadze (ponad 500 funtow). ebay uk mnie zbywa, a ebay pl raz sie odezwal informujac mnie ze sprawa zamknieta ,bo nie przeslalam nr przesylki.  Gdzie moge to zglosic? czy zostaje tylko droga prawna przeciwko Ebay?

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

skarga na serwis ebay

Firmy Tu obsługujące mają kupującego a i sprzedawcę wiadomo gdzie. Ważne aby go wyorać na kasę to na pewno. (niestety nie jest lepiej jest gorzej).  

Niestety i wiedza kupujących jest też kiepska po pierwsze po co się prosić ebay-a oni nic nie zrobią (czasem po jakimś czasie się coś zmieni... może.

Można składać reklamację w PayPal (roszczenie) ale jeszcze lepszym i na ogół w 100% pewnym sposobem odzyskania swoich pieniędzy (no w sumie nie swoich ale o tym dalej)  jest obciążenie zwrotne na karcie kredytowej (tylko tak płace na ebay i nie tylko) czyli z ang Charge Back. Czyli po ludzku składamy reklamacje transakcji na karcie kredytowej. Bank troszkę pomieli pomarudzi, ale kasa zostanie zwrócona. A gdzie tu haczyk ? ano w tym że kupując cos kartą kredytową płacimy nie swoją kasą, a kasa banku a co jak co bank dba o swoją kasę 🙂

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź