anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

Bardzo chetnie sie dołącze zostałem oszukany przez paypal


sprawa wygladala tak ze sprzedalem gry do francji - facet zareklamowal i zalozyl spor - zgodzilem sie na zwrot pieniedzy po przeslaniu towaru do polski.


koles dal fikcyjny numer wysylki i wyslal na adres bez nazwiska i imienia - taka paczka nie jest dostarczana do polski


paczka wrocila do niego - Pay pal oddal mu kase


zostalem bez pieniedzy i gier


jak moge to rozwiazac prawnie bo to spora suma (gry kolekcjonerskie)


Paypal umywa raczki broni tylko kupujacych nie bierze pod uwage to co pisze sprzedawca


dalem printscreeny ze paczka nie dostarczoana - bledny adresat i z poste la france - ze paczka wrocila do francji



nie mam kasy i gier .. oczywiscie sowita prowizje ebay i paypal od 970 zl zapalacilem za co ? za dymanie mojej osoby ??????



jesli ktos wie jak rozwiazac moj problem bede wdzieczny


Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

dodaje drugi print screen z poczty francuskiej - paczka z grami wrocila do faceta teraz ma kase i gry


a ja zostalem podowojnie oszukany PayPal to nieuczciwa firma nie pomagaja sprzedawcom

Wiadomość 2 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

world_emarket_place
Użytkownik

spokojnie i bez nerwów. wyjaśnianie takich spraw trochę trwa ale jest do wyjaśnienial. Zadzwoń do paypal i opisz im sprawę a także prześlij wszystkie dokumenty jakimi dysponujesz. Zasada zwrotów jest taka że kupujący musi odesłać towar na adres który masz zdefiniowany nie na żaden inny - tak samo działa to w drugą stronę - jeśli wysyłasz towar na inny adres niż osoba podała przy transakcji to nie obejmuje cię ubezpieczenie.


W twoim przypadku po złożeniu reklamacji kupujący musi potwierdzić że wysłał towar na właściwy adres - skoro nie wysłał na poprawny (chyba że ty podałeś niepoprawny w ustawieniach do zwrotu) będzie musiał to zrobić lub paypal obciąży go całą kwotą.


Ale uprzedazm że to może potrwać nawet 3-4 miesiące.


Ja kiedyś miałem taki przypadek że niemka kupiła produkt i zgłosiła że się nie zgadza z opisem. Zażądała 1/3 kasy. Nie zgodziłem się i w odpowiedzi napisałem że ma prawo do zwrotu. Na początku paypal wysłał jej kasę ale po 3 miesiącach kasa do mnie wróciła z adnotacją że kupujący nie dostarczył potwierdzenia odesłania towaru.



Takie sytuacje zdażają się bardzo żadko, ale trzeba je sobie skalkulować w działalność

Wiadomość 3 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

dziekuje za odpowiedz ale sprawe juz zglosilem o wyjasnienie gdzie jest paczka dostalem maila ze odpowiedz dostane po 72 h


Po 72 h w (w sobote) dostalem maila po 8 -- prawdopodobnie z automatu




"




Po wnikliwym rozważeniu dowodów przedstawionych w niniejszej sprawie
zakończyliśmy postępowanie i rozstrzygnęliśmy sprawę na korzyść kupującego.
Zgodnie z zapisami Umowy z użytkownikiem z Twojego konta PayPal zostały
potrącone środki stanowiące zwrot pieniędzy dla kupującego: xxxx  PLN




Potwierdzono dostarczenie zwróconego przedmiotu. Z Twojego konta zostanie
dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku niewystarczającej ilości środków na
koncie, na konto w serwisie PayPal mogą zostać nałożone ograniczenia. "


"



dzwoniac tam mam wrazenie ze rozmawiam z robotami - sprawa nikt sie nie zaja tak jak trzeba czuje sie oskubany na maksa !!!!!



nie wiem co mozna zrobic jak im wyslalem dowod ze czlowiek zle zaadresowal paczke (sam mi napisal maila ze wyslal tylko na adres i miasto - nie wpisal do kogo - listonosz nie mial komu zostawic awizo .. i na poczcie tez nie wiedzieli komu wydac paczke bo pod tym meldunkiem kilka osob mieszka)



pracownicy paypal zachowali sie maloprofesjonalnie piszac ze paczka dotarla do odbiorcy

Wiadomość 4 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

world_emarket_place
Użytkownik

jesłi miałeś jakiego pecha w kontakcie z paypal dzwoń do skutku aż trafisz na kogoś kto pomoże Ci rozwiązac problem.



z drugiej strony jeśli masz kontakt z kupującym to poproś go by wysłał przesyłkę jeszcze raz poprawnie zaadresowaną. Napisz mu że jak paczka dojdzie to zwrócisz mu kasę za ponowną wysyłkę. (lepiej jest stracić niewielką część kasy niż całość)

Wiadomość 5 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

dzis dostalem znowu maila





PAY PAL TO SYSTEM ZLODZIEI I OSZUSTOW


JAK MOZNA TAK NAPISAC SKORO TEN NUMER PRZESYŁKI EWIDENTIE PODAJE ZE PACZKA ZWROCONA DO NADAWCY



Allegro 100 % lepsze

Wiadomość 6 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

world_emarket_place
Użytkownik

trzymając się zasad dla mnie paypal zawsze stawał w mojej obronie (na przykład wtedy gdy kupujący po odebraniu towaru zrobił obciążenie zwrotne). Pisałem Ci żebyś do nich zadzwonił a ty ciągle o mailach - uważam że sprawa którą przedstawiasz jest do wyjaśnienia. Wiem że sytuacja jest stresująca dla ciebie, ale osoby zaczynające sprzedaż są narażeni na działanie nieuczciwych kupujących i dlatego trzeba zachować zimną głowę i robić wszystko z zasadami.


Z drugiej strony skoro uważasz że allegro jest lepsze to tam pozostań. Ja uważam że ebay jest dużo efektywniejszy- na ebayu w 3 miesiące mam to ile na allegro musiałem pracować przez 2 lata i do tego z lepsza marżą.

Wiadomość 7 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

dzieki za slowa pocieszenia -  infolinia nie pracuje w weekendy wiec nie moglem sie dodzwonic ,jutro zrobie tak jak mi radzisz a widze ze masz jakis tam experience wiekszy odemnie..



co do allegro jestem tam raczej kupujacym - 3 sprzedawcow mnie oszukalo i skorzystlem z programu ochrony kupujacych ktory dziala sprawnie i oddaje do 10 tys zl


3 razy allegro zwrocilo mi kase + wysylke za nie przyslany towar procedura jest prosta trzeba sprawe zglosic na policje.



co do pay pal - jest to system mechaniczny bez czynnika ludzkiego ktory cos sam wymysli zrozumie i wyslucha - dla mnie porazka



co do ebay oczywiscie ceny sa fajne jak sie cos tu sprzedaje - i nasi bogatsi sasiedzi nie marudza przy placeniu - jednak pay pal za duza prowizje sciaga i przelicza walute po najniekozystniejszym kursie co dla mnie jest nie zrozumiale



moja sprawa rozbija sie o sume 970 pln  minus towar ktory do mnie nigdy nie dotarl. (czylli stracilem 1940 pln)



Dzieki za Checi pomocy pierwszy raz skorzystalem ze spolecznosci i nawet fajnie to dziala (lepiej niz allegro caffe)


Wiadomość 8 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

amigarulezforever
Użytkownik

na ebay smieszy mnie ze nie mozna wystawic negatywa :)))


tylko pozytywy .. i nie mozna zrezygnowac z paypala


nie da sie albo nie wiem jak...



te dwie rzeczy poprawilbym - reszta jest w miare ok i target caly swiat



moja sprawa jest jednak bardzo jak piszesz stesujaca - i zostalem bez pomocy ze strony pay pala a 40 pln prowizji sciagaja odemnie co transakcja

Wiadomość 9 z 19
ostatnia odpowiedź

poszkodowany przez paypal - prosze o pomoc

zauważ, że wszystkie nowinki techniczne alledrogo żywcem rżnie z ebaya, to co zgapił to jest min. sklep, gwiazdki, ukrywanie nicków. zmiana graficzna przy komentarzach itd, i mam w końcu nadzieję że alledno pójdzie po rozum do głowy i zlikwiduje również możliwość wystawiania komentarzy neutralnych i negatywnych przez  sprzedawców, bo jest to niestety nie sprawiedliwe dla kupujących


 


ja nie uznaję tej pseudo zasady na alledno, że sprzedawca wystawia komentarz po kupującym, i nie wystawiam wcale,


 


a ebay zlikwidował mozliwośc wystawiania komentarzy negatywnych i neutrali dla sprzedawców w 2008 roku


 


napisałeś, że nie można zrezygnować z paypala, a co na alledno można zrezygnować z Pay U ?!?

Wiadomość 10 z 19
ostatnia odpowiedź