anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas odejść z tej strony - porażka

Mam konto na Ebay od  ponad 15 lat  i nagle dostaję takie **bleep** po zalogowaniu : 

" Nie mogliśmy zweryfikować informacji o tożsamości, które podałeś(łaś).

Więcej szczegółów. Jeśli uważasz, że dane są prawidłowe, prześlij nam obraz dokumentu ze zdjęciem, abyśmy mogli to zweryfikować. Zaktualizuj informacje o tożsamości do dnia 08 gru, 2021, aby zwolnić wstrzymane wypłaty i uniknąć dalszych ograniczeń. "

 

Ostatnio musiałem wyrobić prawo jazy albo paszport aby móc sprzedawać  i podać nr . Teraz nowa weryfikacja. Nie wystarczą komentarze  i  15 letnia historia na Ebay  z samymi pozytywnymi komentarzami ? To co się tu teraz wyrabia to jakaś paranoja. Jak nic nie sprzedam to cisza, a jak już  coś sprzedam to zamiast wysłania  pieniędzy  same utrudnienia. Też dostajecie takie maile od Ebay? 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Szanowny sprzedawco. Będę tytułował Cię dalej w skrócie S. Do prowadzenia sprzedaży na eBay.pl (oraz eBay.com, na tych dwóch platformach sprzedaży wystawiam towar) potrzebne są dwie rzeczy. Nieoprocentowane konto bankowe (zwane gwarowo ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) oraz podpięta pod to konto karta debetowa lub kredytowa. Konto oraz karta może być w złotówkach lub euro. To wszystko. Ja jestem na eBay zaledwie od 6 lat, ty S od 15, a jednak nie mam takich problemów jak ty. Dlaczego ominęły mnie "atrakcje" związane z udowodnieniem, że ja to ja (czyli paszporty, prawa jazdy i czort wie co jeszcze) ? Otóż niczego tu nie zmieniłem w kwestii konta bankowego. Zostałem przy pierwotnym koncie złotówkowym, które nadal zsynchronizowane jest z PayPalem (nadal korzystam z PayPal, płacąc za zakupy np. w USA). We wrześniu powołałem do życia kartę debetową, gdyż eBay zagroził mi wstrzymaniem wypłat za sprzedany towar. Na razie wszystko działa i eBay się o nic mnie nie czepia. Nie traktuj mnie S jako wyroczni. Podejrzewam, że idąc za podszeptami różnych ebayowych "wujków dobra rada" dodałeś nowe konto bankowe, stare usunąłeś, "zamordowałeś" PayPal i dla eBay stałeś się formalnie nowy. Czyli - o zgrozo - potencjalnym oszustem, który przejął czyjeś konto eBay. Jeśli ktoś ustanawia nowe konto bankowe na eBay, to nie ma znaczenia czy jest sprzedawcą od 15 lat, czy też od 15 minut - jest nowy i trzeba mu się z uwaga przyjrzeć. Kończę domniemania, gdyż nie podałeś S zbyt wielu istotnych szczegółów umożliwiających stworzenie remedium na twe ebayowe bolączki. Cytując klasyka, nie gaś ducha, podaj więcej szczegółów, może ktoś tu jeszcze cos podpowie. Pozdrawiam.

P.S.

Po co eBayowi dokument ze zdjęciem ?  Na Jowisza - przecież nigdy się nie dowiedzą, jak naprawdę wygląda sprzedawca.

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Jeśli masz tylko konto złotówkowe,to chyba nie umiesz liczyć i jankeski ebay lub bank wali cię dodatkowo na spread-ach.Wcześniej czy póżniej każą ci przesłać skan lub zdjęcie jakiegoś dokumentu ze zdjęciem.Jedynym w miarę bezpiecznym rozwiązaniem do płatności ebay jest konto bankowe w Euro tylko i wyłącznie do tych płatności.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Ci ponad ludzie z pomocą Azjatów wymuszają na nas umożliwienie gmerania na naszym koncie bankowym. W Polsce pewnie by już siedział na nich prokurator, ale oni są przecież pannami świata i im wszystko wolno.

A dlaczego ja się mam niby zgodzić na to, że jakiś ciapowaty zabierze mi z konta kilkaset złotych.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Mam to samo konto bankowe (złotówkowe) , które miałem od początku w Ebay i nie "zamordowałem" PayPal bo płacę za zakupy tylko i wyłącznie  PayPalem.

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Ja mam 
Użytkownik od: 22-04-2005, Polska
ale dziś wycofałem wszystkie aukcje. Koniec z e-bay. Duma mi nie pozwala na dalsze tolerancje samowoli i łamania prawa przez e-bay. Dobiły mnie podwójne standardy, że Niemiec może wystawiać bootlegi, a dla Polaka jest wywalenie aukcji za nielegalne i straszenie zamknięciem konta. Za kogo się oni maja? 
Rasa Panów, ale jakich z USA, czy EU? 
Mam dość szantażowania i przymuszania do oddania im prawa do łażenia po moim koncie i karcie kredytowej. Nie pozwolę, aby ktoś z NICH mógł mi wejść na konto i zabrać ile mu się podoba.
Już widzę jakie u nich jest prawo i jakie chcą narzucić Polsce.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Szanowny sprzedawco. 

Kartę debetową/kredytową pan uruchomił na eBay ? Numery paszportu/ prawa jazdy pan już zamieścił na swoim koncie ? Rozumiem z kontekstu wypowiedzi, że tak. Jeśli mimo wszystko eBay utrudnia życie to ja widzę trzy możliwości.
1. Mimo wszystko coś pan na swoim koncie źle ustawił.
2. Występuje błąd systemowy i coś na pańskim koncie "nie trybi" z winy eBay. Mogą to zmienić (lub nie) wyłącznie informatycy z eBay. To jest jak najbardziej możliwe, gdyż np. moje konto cierpi na następującą przypadłość od mniej więcej czerwca. Mianowicie nie mogę wystawić nic w kategorii "katalogi" w dziale książkowym. Zgłosiłem to eBayowi, ale stwierdzili, że technicznie wszystko jest cacy (według nich). Olałem to ostatecznie, bo obawiam się, że jak zaczną majstrować przy moim koncie to sknocą coś ważniejszego przy okazji.
3. Przy pańskim koncie majstrowali/majstrują hakerzy.

Jest tylko jedno wyjście - uporczywie pisać do obsługi eBaya (oczywiście w prostej i konkretnej angielszczyźnie) w tej sprawie.
Jeśli coś pan, panie sprzedawco ustali, to proszę tu napisać, żeby inni mieli materiał poglądowy. Pozdrawiam.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Dot.: czas odejść z tej strony - porażka

Nie słuchaj takich porad. Nie zgadzaj się na szantaż podania danych konta i karty. To jest poważne zagrożenie dla twojej kasy. Pomyśl - w myśl nowych zasad sprzedajesz coś do np. Włoch, kupujący podaje, że dostał cegłę, e-bay zabiera ci kasę za towar, a bez pytania się prowizję, VATy, sraty, itp., oraz UWAŻAJ - 65 zł za przegrany spór, bo jako Polak przegrasz na 100%.

Je nie będę brał udziału w takim procederze. Nie mam zamiaru finansować Rasy Panów z moich ciężko zarobionych pieniędzy.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź