anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

cd-gb
Użytkownik

Jestem strasznie rozczarowany polityką serwisu!


 


Sprzedałem przedmiot za granicę, wysłałem go natychmiast listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem odbioru. Kupujący otworzył mi sprawę, twierdząc że przedmiotu nie otrzymał. Szybko poszedłem na pocztę złożyć reklamację, Pani w okienku poinformowała mnie że reklamacja może potrwać nawet trzy miesiące gdyż jest to przesyłka zagraniczna. Po powrocie do domu wysłałem wymagane dokumenty.


 


1. Numer nadania przesyłki.


2. Skan potwierdzenia nadania przesyłki.


3. Skan potwierdzający złożenie reklamacji.


4. Skan druku reklamacyjnego.


 


Jako że sprawa została otwarta w serwisie uk najpierw napisałem no nich.


Odpowedź od poczty dostałem po ponad miesiącu. Oczywiście z potwierdzeniem że przesyłka została odebrana przez kupującego w danym dniu. Wysłałem więc skan do serwisu uk, odpowiedz dostałem bardzo szybko. Że wszystko się zgadza i że zajmie się tym odpowiedni dział. A odpowiedz dostanę 14-tego (czyli za tydzień). Czekam tydzień, dwa, nic. Więc napisałem ponownie! Zostałem poproszony o cierpliwość. Czekam kolejne dwa tygodnie i nic, więc napisałem znowu i cisza. Napisałem jeszcze kilka razy niestety bez odpowiedzi.


Zacząłem pisać przez ebay.pl i sprawa się powtórzyła. Co tydzień przez prawie dwa miesiące odpisywali mi że proszą o cierpliwość. Gdy już nie wytrzymałem i napisałem im kilka niecenzuralnych słów dostałem odpowiedź że sprawa została zamknięta ponad miesiąc temu!


 


Oczywiście nie liczyłam na zwrot gotówki. Naiwnie liczyłem na jakieś odliczenie tych pieniędzy od salda sprzedającego czy chociaż na jakąś odpowiedź że kupujący oszust został w jakiś sposób ukarany. Niestety olali mnie! A ja straciłem pieniądze i towar.


 


Ostatnio sprawa się powtórzyła z innym kupującym. Pieniądze oddałem mu natychmiast. Szkoda zachodu i tak mnie przecież potraktują jak złodzieja. Choć jestem już w plecy ponad 100zł.


 


Ciekaw jestem czy ktoś miał podobne sprawy?


 


 


 CD-GB


 


 

Wiadomość 1 z 31
ostatnia odpowiedź
30 ODPOW. 30

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

mnie oszkali na 3800 pln i idę do sądu z nimi kupujący towar otrzymała i stwierdził że nie taki i chce go oddać a to był granulat srebra i w ten sposób nie mam 3800 pln ani towaru !!!!

Wiadomość 21 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

 

 witam kto oszukany przez ebay lub paypal zapraszam do grupy zrobimy im pozew zbiorowy mnie oszukali na 3780 pln

link 

https://www.facebook.com/groups/275323639797879/

serdecznie pozdrawiam 

 

 

Wiadomość 22 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Kupujący otrzymał rzekomo wadliwy produkt.
Na jego prośbę i na zalecenie ebay wysłałem pieniędzy do zwrotu z kwoty produktu na PayPal,po informacji od ebay ze powinien wysłać koszty wysyłki osobnym przelewem wysyłam ponownie.

Kupujący mimo tego ze otrzymał pieniędzy za zwrot zwlekał,nie wysyła rzekomo uszkodzonego produktu,
nawet po informacji od ebay ze należy odesłać reklamowany produkt kupujący ponownie nie odesłał produkt do nas.
Dodatkowo kupujący nie chce zwrócić kosztów wysyłki 15,04 GBP co jest przestępstwem.

 

Po tym ebay zwraca cala kwota zakupu z wysyłka kupującemu.

Teraz kupujący ma,pieniędzy,produkt oraz dodatkowo 15,04 GBP 

sprawa SR# 1-196402588396 

Wiadomość 23 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

to ja wam opowiem lepsza sytuację - wysyłam przedmiot do USA, kupujący otwiera zwrot i wprost pisze mi w wiadomości że wyśle mi puste pudełko, ale ebay zwraca mu pieniądze. Kupujący drwi ze mnie, a ebay nie zwraca na to uwagi. Wysyłam do ebay dziesiątki wiadomości aby sprawdzili korespondęcję kupującego a oni mnie lekceważą i w ogóle mi nie odpisują ponieważ tak jest najlepiej. Zabrali mi 1000 PLN i koniec. Ludzie ostrzegam was przed tym złodziejskim serwisem !!!!!!

Najlepsza jest jedna z informacji którą widziałem gdziej na ich stronie bżmiało to mniej więcej tak -  że sprzedawcy powinni dbać o kupujacych i zwracach pieniądze jeżeli kupujacy tego sobie życzą, sprzedawcy mogą to sobie przecież wliczyć w koszty prowadzenia działalności

 

PARODIA

 

 

Wiadomość 24 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Ja natomiast nie otrzymałem przesyłki, a ochrona kupujących to żenujące 30 dni...

Wiadomość 25 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Złodzieje i ignoranci żyjący z naszych pieniędzy = ebay!

Wiadomość 26 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Allegro to podobny badziew! 

Żałosny monopolista, który ignoruje swoich żywicieli i udaje "sklep"!

Wiadomość 27 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Witam.Nie Ty pierwszy i nie ostatni.Przestalem tu sprzedawac z 12 lat temu wlasnie przez tego typu sytuacje i widze,ze nic sie nie zmienilo po tylu latach.Ty straciles 100zl a ja ponad 1tys euro przez wyludzaczy,ebay oraz paypal,ktorzy im w tym pomagaja.Do dzis mam scriny wszystkiego,walki z ebayem,pseudo kupujacymi i paypalem,ktory blokuje pieniadze i zwraca kupujacym bez wnikania czyja racja.Nie pomagaly zdjecia,kopie emaili z kupujacymi ani filmy.Sprzedawalem i z PL i z zagranicy,z PL jest lipa,traktuja nas jak trzeci swiat i naiwniakow.

Gdyby nie to to allepadalec stracilby 50% sprzedawcow prywatnych

Wiadomość 28 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Winni sa sprzedawy bo sie na to godza.Wystarczyloby naglosnienie wszystkiego w mediach,strajk taki i wtedy moze by sie cos zmienilo.Malo kto wie co sie wyprawia i tu i tam bo nie wnikaja inie czytaja.Na allepadalcu jestem od ponad 20 lat i przerabialem juz wszystko,odkad wprowadzili trefnosc sprzedaz padla.Mam scriny afer z tamtych lat na allepadalcu,gdy ci co wprowadzili trefnosc pozakladali konta i sprzedawali swoje towary blokujac sprzedaz innych z tym samym asortymentem.Allepadalec wyludza jedynie kase,chowaja aukcje zmuszajac naiwnych do wykupowania opcji platnych DROGICH

Wiadomość 29 z 31
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Wierze Ci bomialem podobne sytuacje.Zwrot pudelka pustego,pudelka z gazetami,z jakimis smieciami.Nie pomogly nawet filmiki z otwierania paczki i widoku jej zawartosci.Wyslalem barometr a otrzymalem gazety hahahaha

Wiadomość 30 z 31
ostatnia odpowiedź