anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

cd-gb
Użytkownik

Jestem strasznie rozczarowany polityką serwisu!


 


Sprzedałem przedmiot za granicę, wysłałem go natychmiast listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem odbioru. Kupujący otworzył mi sprawę, twierdząc że przedmiotu nie otrzymał. Szybko poszedłem na pocztę złożyć reklamację, Pani w okienku poinformowała mnie że reklamacja może potrwać nawet trzy miesiące gdyż jest to przesyłka zagraniczna. Po powrocie do domu wysłałem wymagane dokumenty.


 


1. Numer nadania przesyłki.


2. Skan potwierdzenia nadania przesyłki.


3. Skan potwierdzający złożenie reklamacji.


4. Skan druku reklamacyjnego.


 


Jako że sprawa została otwarta w serwisie uk najpierw napisałem no nich.


Odpowedź od poczty dostałem po ponad miesiącu. Oczywiście z potwierdzeniem że przesyłka została odebrana przez kupującego w danym dniu. Wysłałem więc skan do serwisu uk, odpowiedz dostałem bardzo szybko. Że wszystko się zgadza i że zajmie się tym odpowiedni dział. A odpowiedz dostanę 14-tego (czyli za tydzień). Czekam tydzień, dwa, nic. Więc napisałem ponownie! Zostałem poproszony o cierpliwość. Czekam kolejne dwa tygodnie i nic, więc napisałem znowu i cisza. Napisałem jeszcze kilka razy niestety bez odpowiedzi.


Zacząłem pisać przez ebay.pl i sprawa się powtórzyła. Co tydzień przez prawie dwa miesiące odpisywali mi że proszą o cierpliwość. Gdy już nie wytrzymałem i napisałem im kilka niecenzuralnych słów dostałem odpowiedź że sprawa została zamknięta ponad miesiąc temu!


 


Oczywiście nie liczyłam na zwrot gotówki. Naiwnie liczyłem na jakieś odliczenie tych pieniędzy od salda sprzedającego czy chociaż na jakąś odpowiedź że kupujący oszust został w jakiś sposób ukarany. Niestety olali mnie! A ja straciłem pieniądze i towar.


 


Ostatnio sprawa się powtórzyła z innym kupującym. Pieniądze oddałem mu natychmiast. Szkoda zachodu i tak mnie przecież potraktują jak złodzieja. Choć jestem już w plecy ponad 100zł.


 


Ciekaw jestem czy ktoś miał podobne sprawy?


 


 


 CD-GB


 


 

Wiadomość 1 z 31
ostatnia odpowiedź
30 ODPOW. 30

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Slabo się robi....

 

A co byś zrobił jako kupujący ??? Czekasz 3 tygodnie nie ma paczki.... ?

 

Czemu unikacie kontaktu między sobą ? Ja jestem kupująca. Zdażyło mi się że kupiłam i nie dostałam. Nie winie sprzedawce,bo niby dlaczego. Pokazał mi że wysłał przedmiot. Skontaktował się ze mną porozmawiał normalnie. Oddał pieniądze i poprosił abym dała znać jak dojdzie przedmiot. Doszedł po 2 miesiącach... zapłaciłam jeszcze raz.

 

Komunikacja jest wazna! Jak będziecie siedziec w milczeniu i czekac i odliczac czas do kiedy kupujacy moze wystawic negatywa daleko nie zajdziecie! Są ludzie uczciwi! Ale Wy też bądźcie. Wyslaliscie paczke i nie doszla jest to wasz problem! Wy ja nadaliście, wy mozecie zglosic to na poczte! Skontaktujcie sie z druga osoba. Przeproscie, wyjasnicie ! Rozwiążcie problem. Nikt nie bedzie was traktował poważnie jezeli wy nie będziecie poważni!

 

Tyle z mojej strony.

 

Kupująca!

Wiadomość 11 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Nie potrzebnie odgrzebałaś temat. To po pierwsze.

 

Po drugie nie każdy kupujący jest taki jak Ty. Wiele kupujących jest takich, że wystawia negatywy / otwiera sprawy o nie otrzymany przedmiot bez uprzedniej komunikacji ze sprzedającym.

 

Uwierz mi że są tu tacy sprzedający, którzy zawsze starają się pomóc kupującym. Nie ważne czy pytanie jest wzięte z kosmosu czy nie.

 

Jeżeli ktoś wysyła 200 paczek dziennie to powiedz mi proszę jak ma kontrolować do kogo paczka doszła do kogo nie? Nie da się. I wtedy jeżeli kupujący nie napisze do nas z pytaniem gdzie jest jego paczka, to w jaki sposób mamy mu pomóc?

 

 

Wiadomość 12 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

mi kupujący zakładają spory najczęściej bez pytania,bez sprawdzania numeru który dostali.Bez wiary w moją uczciwość i wiarygodność pomimo braku jakichkowiek przesłanek.

Ale to wina samej polityki serwisu która powoduje konflikty w ramach fałszywie pojętego interesu kupujących.

Doświadczonych sprzedawców stawia się na równi z przygodnymi handlarzami którzy rzeczywiście są zagrożeniem.

Wiadomość 13 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Ja swoją sprawę opisałem dwa dni temu na tym forum, ale niestety nastapiło cudowne zniknięcie moich postów pomimo tego że były one napisane z zachowaniem wszelkich zasad kultury. Widać komuś z obserwatorów BOK Ebay nie bardzo podoba się ujawnianie metod w jaki sposób jesteśmy rabowani i w jaki sposób można i powinno się z tym walczyć.

Więc tak, szanowni obserwatorzy BOK będę na tym forum nadal zamieszczał informacje, a ponadto natychmiast po każdym zamieszczonym poście bedę robił zrzut z ekranu, a po ewentualnym jego zniknięciu bedzie to dołączane jako kolejny dowód do prokuratury.

 

Powtórzę w skrócie to o czym pisałem:

1.Nigdzie na świecie nie istenieje takie prawo by kupujący otrzymywał przedmiot i pieniądze - to kompletny absurd i wymysł anonimowych pracowników BOK

2.Jako Polaków chroni nas Polski wymiar sprawiedliwości i w wiekszości opisywanych tu spraw po prostu najprościej wydrukować te niedorzeczne i absurdalne odpowiedzi anonimowych pracowników BOK i złożyć doniesienie w najblizszej prokuraturze

3. Polecam też sprawy kierować do wszelkich mediów zarówno lokalnych i krajowych.

 

Moja sprawa jest już w tarakcie rozpoznania przez prokuraturę i będę na forum zamieszał wszelkie info. dot. tematu, choć jak widać istnieje wielkie prawdopodobieństwo że bedzie to usuwane.

BMvip
Wiadomość 14 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Szanowni pracownicy BOK, wszystkie anonimowe panie Małgosie,Anie i inne, zapewniam że Prokuratura Polska nie będzie pisać w j.angielskim do Luxemburga tylko zidentyfikuje Was i przesłucha, i to Wy wyjaśnicie, a nie Luxemburg dokąd trafiają nasze pieniądze które dajecie w prezentach wspaniałomyślnie nie zadowolonym kupcom w trosce o ich satysfakcję, doprowadzając tym samym do kompletnego absurdu i poczucia zagrożenia dla obywateli Polskich korzystajacych z Ebay.pl  ponieważ dziś nikt z nas nie ma pewności czy wystawiając przedmiot na sprzedaż dzięki Wam nie pozbędzie się przedmiotu i pieniędzy, bo zostaną one zabrane przez decycję anonimowej pani Zosi BOK i znikną bez śladu.

BMvip
Wiadomość 15 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Na podstawie dokumentów które złożyłem prokurator wszczął dochodzenie i sprawa została skierowana do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej, gdyby Ebay działał zgodnie z prawem na pewno by takiej decyzji nie było.

Do mojej sprawy dołączają się osoby pokrzywdzone przez Ebay z grona znajomych, zapraszam wszystkich pokrzywdzonych i zainteresowanych do kontaktu, udziele wszelkich informacji.

BMvip
Wiadomość 16 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Mnie PayPal i e-bay.pl ukradł około 400 zł i dał Włochowi niejako w prezencie poddaństwa Polski wobec obywatela EU. Przedstawiłam dowody w postaci dowodu nadania z wagą paczki odpowiadającą mniej więcej opakowaniu z 4 CD, pokazałam maile wyłudzające chęć bezpłatnej wysyłki, potem gratisowego CD, potem po odmowie rezygnacji z zakupu. Pokazałam foto paczki jaka doszła od kupującego, kiedy to kwestionował jakość pudełek na CD i według niego po znaczkach za drogiej poczty. Pokazałam dowód zwrotu połowy kasy przez przestraszonego Włocha, jak napisałam, że przetłumaczone wydruki wysyłam do jego miejscowej prokuratury i żandarmerii. Skradziono mi zapłatę za CD, haracz za przewalutowanie w jedną i drugą stronę, opłaty e-bay, prowizje.

A było tak - dostał przesyłkę i napisał, że mu pudełka nie pasują, oraz cena wysyłki. Napisałam, że oddam mu nadwyżkę za pocztę i cenę nowych pudełek. Po kliku godzinach założył spór – brak towaru w paczce, potem w kilka godzin przekształcił go w roszczenie i już na 2 dzień musiałam oddać kasę + haracze PayPala. Dowody pewnie nawet nie były czytane przez adminów. Dzwoniłam, kolejny koszt, pisałam kilkanaście razy, nawet do centrali. Najśmieszniejsze, że badanie moich dowodów trwało jak mówią daty kilka godzin. Nawet zwrot przestraszonego Włocha nie wzbudził w obsłudze żadnej refleksji.

Zasada jest prosta - każdy Polak stoi w starciu z Panami Świata na przegranej.
Prawo polskie nic nie znaczy dla Paypal i e-bay. Przecież Polską rządza oni, a nie my.
Straciłam płyty CD, straciłam zarobek i aby było śmieszniej dopłaciłam do interesu, którego nie miałam.
Zasada jest prosta, jak ci się nie podoba to nie korzystaj z e-bay i paypal.

Ciekawe jest to, że jak ja sama zgłaszałam skargę na jakość towaru jaki do mnie dotarł z zagranicy, to moje roszczenia były odrzucane. Tylko jeden raz mi oddano 50%, ale to było na samym początku przygody z e-bay i Paypal, pewnie z jakiegoś gratisowego odszkodowania dla nowych.

Wiadomość 17 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

BMVIP moje posty,w ktorych napisalem, w jaki sposob zostalem kilkukrotnie oszukany przez kupujacych rowniez zniknely,wiec chetnie sie dolacze. DZisiaj kolejny raz sie przekonalem, ze wyjasnienia dla paypal nic nie znacza, kupujacy moga "za darmo" dostawac towar.

Wiadomość 18 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Ten portal z pożądnego aukcyjnego portalu stał się centrum oszustw, również swoją sprawę zgłosiłem do prokuratora. W trakcie dochodzenia wskazano mi że takich spraw przeciwko Ebay jest ogrom, problem w tym że ta instytucja jest zarejestrowana w Luxemburgu i na razie w odniesieniu do Polskiego prawa może nas praktycznie bezkarnie okradać, myślę jednak że jest to kwestią czasu, bo praktycznie w każdej prokuraturze w karaju są sprawy przeciwko nim i prędzej czy później ktoś się tym zajmie. BOK to jakaś anonimowa szajka ludzi którzy maksymalnie wykorzystują luki prawne. Tu już dawno skończyła się uczciwość i szacunek dla klienta. Transakcje zawierane pomiędzy sprzedawcą i kupującym powinny być po za wszelką ingerencją Ebay ponieważ oni nie sa stroną, a ich należności winny być ograniczone wyłącznie do prowizji z tytułu udostępnienia portalu stronom zainteresowanym, a co robią ?

Myślę że czas po prostu podjąć skuteczne działania w celu pozwu zbiorowego przeciwko temu portalowi.

BMvip
Wiadomość 19 z 31
ostatnia odpowiedź

Zostałem oszukany i poniżony przez Ebay!

Bardzo proszę o kontakt. Mam taką samą sytuację. Zostałam oszukana przez Ebay na prawie 3000 zł. Pomimo potwierdzenia wysłania przesyłki, zwrócili płatności klientom z Kanady i ze Stanów 😞 Ebay ma wszystko w nosie. Po informacji od Ebaya, że kupujący zażądał zwrotu płatności, w ciągu 2 godzin zabrali mi z konta pieniądze. Nawet nie dali mi czasu na jakąkolwiek reakcję. Będę wdzięczna za pomoc. Nie odpuszczę im tego i również kieruję wniosek do Prokuratury. Bardzo proszę o kontakt na: agata.nowicka1980@gmail.com
Wiadomość 20 z 31
ostatnia odpowiedź