Poszkodowani przez Paypal

Witam, prosze o kontakt sprzedawców - firmowych poszkodowanych przez Paypal w celu założenia zbiorowego pozwu przeciwko działaniu tej firmy. Z początkiem grudnia rozpocząłem działalność na ebay.de. Zaczęło się ładnie ale 7-go Paypal wyrzucił mi wszystkie aukcje do weryfikacji. Oczywiście było im przykro z tego powodu. Zanim odblokowali mi konto ( 2 dni )  ebay skasował mi ok. 20 zamówień za które klienci wpłacili kasę przez paypal oczywiście. Więc zebrało mi się trochę od Niemców i załapałem 2 negatywy. Przygotowałem się lepiej i zacząłem ponownie ok. 15 stycznia. Znowu poszło mi ok. i ... 7.02 Paypal zaprzestał ze mną współpracy oczywiście bez wyjaśnień. W tym czasie ok 20 zamówień było "w drodze" a ok 20 było złożonych. Oczywiście ebay mi je wywalił znowu z powodu braku obsługi przez Paypal. Klienci się znowu wściekli ze pewnie ja walnąłem im kasę ( tą którą trzyma paypal ). Jeden klient który złożył zam. 3 i wysłałem mu 3 towar nawet postraszył mnie niemiecka Policją. Skoro przesyłka nie dotarła z Polski do klienta w ciągu 6 dni od zamówienia a mi Ebay skasował aukcja, to ja jestem widać oszust. Kolejny raz Paypal okazał się obrońcą klientów przed oszustem a ja po 20 latach pracy zostałem dla Niemca kolejnym polskim złodziejem. To że paypal zatrzymał mi na pół roku ponad 10 tys. a dodatkowo właśnie dziś wykrył ze podobno mam 2 konto ! oczywiście bez wyjaśnień o co chodzi, to już tylko kwiatek do kożucha. Myślałem że to mój pech ale jak wpisałem w googla Paypal to zdaje się że takich frajerów jak ja jest więcej.  Pozdrawiam i zapraszam na maila. Jestem skłonny wziąć prawnika oraz nagłośnić temat, gdyż ta firma widać może działać legalnie w Polsce, ale nie byłem świadom, że jako Polak ja nie mam żadnych praw wobec tej firmy.


Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Poszkodowani przez Paypal

witam
mam podobny problem,mam kilka konto na ebay pierwsze założyłam w 2007roku,co roku przed świętami paypal blokował mi pieniądze z różnych dziwnych wyimaginowanych problemów,weryfikacji musiałam się poddać kilka razy na każdym koncie. w zeszłym roku w grudniu paypal zablokował mi pieniądze ,jak zadzwoniłam i pogroziłam sądem ,to w trakcie mojej rozmowy pan który ze mną rozmawiał przesłał mi e-mail wiadomość,że paypal rozwiązał ze mną umowę i pieniądze wstrzymał na 30dni ,a potem blokadę przedłużył na 180 dni.


W tym roku w czerwcu założyłam działalność i założyłam konto firmowe na ebay,ale w związku z limitami sprzedaży ,moje stare prywatne konto zmieniłam na firmowe i już mogłam wystawiać ile chciałam.Założyłam konto firmowe  paypal, poddałam się weryfikacji i na początku wszystko było ok. ,nawet pierwsza wypłata środków doszła na konto ,ale jak wpłynęła większa liczba wpłat to paypal znowu zablokował mi konto,gdy zadzwoniłam to znowu w trakcie rozmowy wypowiedziano mi umowę bez podania konkretnej przyczyny(mają takie prawo,jest taki punkt w umowie z łosiem=sprzedającym) cofnięto wszystkie wypłaty pieniędzy i nałożono blokadę na zgromadzone środki,pan robot poinformował mnie że już nigdy nie będę miała możliwości korzystania z usług paypal, w końcu jak można takiego monopolistę straszyć sądem .napisałam do ebay ,ale otrzymałam odpowiedź że mam się kontaktować z paypal. wczoraj ebay usunął mi wszystkie aukcje ,zablokował konto i oczywiście nie mogę wystąpić o zwrot prowizji od przedmiotów za które nie otrzymałam płatności ,ale muszę uregulować opłaty ebay,dzisiaj skontaktowałam się z prawnikiem i wysłałam pismo do ebay europe ,zobaczymy co z tego wyjdzie.jeśli ebay europe nie zareaguje ,kieruję sprawę do sądu za straty związane z utraceniem zarobków i utratą klientów

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Poszkodowani przez Paypal

Jak czytam to ręce opadają

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Poszkodowani przez Paypal

jjcosmeticspl
Użytkownik

mi zablokowali pieniadze po przekroczeniu kilkuset funtow - z prosba o zalozenie konta biznesowego i przeslanie odpowiednich dokumentow o legalnej dzialalnosci. przeslalam i czekalam kilka dni i wszystko wrocilo do normy. Prowadzimy dwie firmy i moj partner ma drugie konto paypal i mial dokladnie ta sama sytuacje, ktora skonczyla sie podobnie. Zblokowali mu duzo wiecej pieniedzy i chyba na dwa tyg. Fakt, ze dwa czy trzy razy tam pisalalismy i dzwonilismy ale nie mamy zlych wspomnien:) Wszyscy w Anglii uzywaja paypala, to podstawa sprzedazy internetowej i jakos poki co mamy szczescie. nawet nie zdawalam sobie sprawy, ze takie sa problemy:( trzymam kciuki.

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Poszkodowani przez Paypal

witam 

Jezeli sprawa jest aktualne to chcetnie sie podlacze, paypal zablokowal mi 28tys zl . 

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Poszkodowani przez Paypal

Podpinam sie, mnie zablokowal dzisiaj bez powodu 1600 euro. Jutro bede dzwonil ale nie oczekuje zadnej sensownej odpowiedzi.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź