anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

crsmth
Użytkownik

Witam.



Zapłaciłem przelewem za przedmiot, wydałem prawie 400 PLN, a koleś paczki nie wysłał, pisałem do niego na e-mail odpisywał, że wyśle, a teraz się na razie nie odzywa... jedemu kolesiowi oddał kasę ale mi na razie nie... napisałem do niego e-mail i podałem dane żeby mi oddał... dokładnie wczoraj to pisałem i na razie nic, a parę godzin temu zauważyłem, że usunął konto na eBay i spór, który rozpocząłem teraz chyba nic nie da! Co z tym zrobić mam jego adres mieszka trochę KM ode mnie ale nie wiem za bardzo jak i czym się tam dostać.... mogę jakoś powiadomić o tym eBay? czekać jeszcze czy zgłosić to od razu na Policję?



Proszę o odpowiedzi!


Dziękuję z góry!

Wiadomość 1 z 23
ostatnia odpowiedź
22 ODPOW. 22

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

Reszta zasad tak jak na Alledrogo

Wiadomość 11 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

606737714
Użytkownik

mówisz o allegro czy o ebay ?


Bo na głupotę ludzką to nikt nie wymyślił dobrego sposobu. Płacisz przez paypal czy payU i możesz cokolwiek uwalczyć. Placisz przelewem czy jeszcze gorzej - dajesz do łapy kasę --- jedynie sąd. A i tak nie wiadomo czy odzyskasz coś stracił.

Wiadomość 12 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

crsmth


A jak Cie na Alledtrogo oszukają to jak Ci ta zacna firma pomoże? Tu masz paypal a tam co? 


PŁACIMY TYLKO POPRZEZ PAYPAL żeby niewiem jak fajoska perfum :^O była Amen ( jak zapłacisz poprzez PP towaru nie dostaniesz i kasy PP Ci nie odda to i ja Ci przyznam racje) Ja dostałem zwrot kilka razy  

Wiadomość 13 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

Ludzie sami sobie są winni


Zobaczcie jaki komentarz ostatnio dostał sprzedawca


Przedmiot został przywieziony przez niemiłego dostawcę, któremu się bardzo śpieszyło i domagał się szybo pieniędzy.Nie pozwolił sprawdzić czy wszystko się zgadza z zamówionym sprzętem wyszedł i odjechał z nie dostarczoną przesyłką


Sprzedawca dostał negatywa

Wiadomość 14 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

606737714
Użytkownik

No to jak to ? Nie wniósł sprzętu a jedynie fakturkę i się zwinął ? Heh... Ja najpierw zażyczam sobie wniesienia na górę lub ewentualnie zaczekanie aż zejdzie jeszcze ktoś ode mnie z rodziny a na KONIEC mu podpisuję. Jak warunki dyktuje przewoźnik to od razu mówię że dziekuję i... nie płacę. Niech cwaniak się "wygina" a nie ja.

Wiadomość 15 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

Nie wiem dałem tylko przykład jakie to ludzie błędy popełniają i mają potem pretensje ( tą opinie przeczytałem przypadkowo na Alledrogo i się obśmiałem .. choc sprzedawcy do śmiechu zapewne nie było no bo co bidulek był winien? )


606737714 - Ty tak robisz i płacisz na ebay poprzez paypal i TAK POWINNI ROBIC WSZYSCY a nie miec ,,pretensje do garbatego że ma proste dzieci"

Wiadomość 16 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

606737714
Użytkownik

Między ebay a allegro jest taka różnica że ten pierwszy serwis zaleca płacenie poprzez Paypal a ten drugi nakazuje płacenie poprzez payU.


Oczywiście płacenie w inny sposób jest dozwolone ale na własną odpowiedzialność. Na allegro jak się napisze że sprzedający nie chce by kupujący wpłacał za przedmiot poprzez PzA to szybko blokują taką aukcję. Tu jest Europa i demokracja z wszelkimi konsekwencjami.


Odstępstwa od regulaminu ebay czasem się mszczą , jak widać. Płacenie poprzez przelew nie jest takie tragiczne bo można wydrukować potwierdzenie i wraz ze skanem aukcji (to o czym wyżej napisali) pójść na polcję . Oni zgłoszenie MUSZĄ przyjąć , a co dalej ...hmm... Zapewnie bez sądu cywilnego się nie obędzie. Chyba ze gość wyjedzie za granicę i posiedzi tam z 10lat to i po ptokach będzie.

Wiadomość 17 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

Sąd, znajomi z siłowni w dresach, można z wosku zrobic laleczke wudu i tego sprzedawcy i traktowac ją szpilkami no ale po co ? Czy nie lepiej przestrzegac pewnych zasad tu istniejących i spac w miare spokojnie. Ktoś tam wcześniej pisał


,,chlopie daruj sobie tutaj zakupy, oni pomagaja oszustom


a robi sie to tak


zakladasz konto sprzedajesz i likwidujesz konto i wszyscy moga cie cmoknac bo kasuja sie nawet linki"


A kto kupi coś u kogoś kto jest bez komentarzy? i czy autor tego wpisu jak sam został oszukany to sprzedawcy oszustowi dał negatywną opinie?


Napewno płacił przelewem a nega nie dał bo termin minoł ....

Wiadomość 18 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

606737714
Użytkownik

Ja zrobiłem tak : kogoś kto jest z Polski a tu handuje , najpierw sprawdzam czy jest też na allegro. Jeśli nie to albo wałek albo źle szukałem. Przeważnie ta pierwsza opcja wychodzi. Nie jest to regułą oczywiście.


Jednak gdy oferta jest na tyle kusząca że nie da się oprzeć ]:) sprawdzam czy już ktoś się nie władował. Jak na początek jadą same pozytywy to czemu nie spróbować? Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Zaryzykuję stratę 20zł ale nie więcej. Ostatnio kupiłem córce legginsy za 1USD z wysyłką z Chin. Wziąłem dwie pary i wiecie że po 2 tygodniach doszły ? Sam się zdziwiłem 🙂 że komuś się opłaca wysyłka przedmiotu w tej cenie. Ale mozliwe że ktoś chce na początek sobie nastrzelać komentów by potem poważniejszymi rzeczami handlować. Tu bym przyznał rację że strach kupić od kogoś kto zaczyna bo mo,że okazać się wałek jak u wystawiającego ten temat.


Smutne w tym to że nie warto ufać startującemu Polakowi bo najszybciej wałek , a na luzie można to zrobić początkującemu sprzedającemu z dalekich Chin.


My , cholera , mamy tendencję do chęci korzystania z okazji by komuś coś ukraść. Mentalność Wandala w najgorszym wydaniu. A takiego Chińczyka który ryż zajada pałeczkami siedząc na bambusie stać na uczciwość. Oj wstyd! Nic dziwnego że Polska jest traktowana jak swoista dziura moralna Europy. I jak tu zmienić opinię u innych nacji o Polakach jak sami sobie gole strzelamy ?

Wiadomość 19 z 23
ostatnia odpowiedź

Pomocy.. zostałem oszukany... ;//

Dzień dobry Ostrzegam przed sprzedającym *** kupiliśmy chyba ten ma telefon tylko że ja za 1500 zł 12.08.2014r. po zapłaceniu przelewem sprzedający zlikwidował konto na ebay i nie odpowiada na maile. Ja nie mam jego numeru telefonu więc byłabym bardzo wdzięczna za jego podanie. Nie mam zamiaru odpuścić temu oszustowi. Jutro z całością wydrukowanych informacji idę na Policję. Moja córka która jest prawnikiem obiecała pomoc w celu unieszkodliwienia oszusta i odzyskania pieniędzy. Gdybyś był zainteresowany to może wspólnie uda nam się szybciej osiągnąć cel.Byłabym bardzo zobowiązana za podanie numeru telefonu oszusta. W przypadku gdybyś był zainteresowany to możemy podjąć wspólne działanie , albo mogę cię informować co dzieje się w sprawie to możemy już poza ebay kontaktować się na swoje prywatne adresy. Chcę dodać że również zwrócę się do ebay na jakiej podstawie pozwala na działanie oszusta i na to że brak jest jego wymaganych zgodnie z regulaminem danych. Oczekuję na odpowiedz.helena1372014

Wiadomość 20 z 23
ostatnia odpowiedź