anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podrobione kosmetyki - pytanie o polski VAT

martinos_08
Użytkownik

Witam, zakupiłem trochę perfum na amerykańckim ebayu. W Polsce zapłaciłem za nie VAT przy odbiorze z poczty. Perfumy okazały się podrobione i chcę je zwrócić. Czy możliwe jest odzyskanie zapłaconego w Polsce VATu ??

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Dot.: Podrobione kosmetyki - pytanie o polski VAT

skoro zapłaciłeś VAT to znaczy UC musiał paczkę otworzył i zobaczyli co jest w środku, jeśli by stwierdzieli, że podrobiony towar, to by odesłąłi z powrotem do sprzedwcy lub zniszczyli i tyle byś widział


 


albo rzeczywiście nie otwierali paczki tylko wzięli info z paczki, gdzie była naklejona deklaracja celna CN22 lub CN23 (ale tam musiała widnieć informacja, co dokładnie jest i musiała być podana dokładna kwota)


 


a wracając do Twojego pytania, możesz oczywiście odesłać jesli kupowałeś od firmy, ale i tak nikt Ci nie zwróci kosztów wysyłki za zwrot,


 


kosztów VATu, za który zapłąciłeś też Ci nikt nie zwróci


 


jeśli nawet otworzysz spór, towar nie zgodny z opisem np. na paypalu, lepiej bo paypal blokuje Twoje pieniądze na jego koncie, to jeśli on Ci sam zwróci, lub zrobi to paypal to tylko kwotę jaką zapłąciłeś pierwotnie


 


 


wiesz co sprzedaję dużo po za Unię i jeszcze żaden kupujący mi nie napisał, żeby mu oddać dodatkowe opłaty, które poniósł, oczywiście jeśli poniósł


 


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podrobione kosmetyki - pytanie o polski VAT

NIestety tak jak napisał przedmówca- VATu na pewno nie odzyskasz. Jeżeli to by była duża partia perfumów, to na pewno warto walczyć o swoje- w tym przypadku więcej stracisz niż zyskasz. Na przyszłośc lepiej kupować kosmetyki z ameryki ze sprawdzonych źródeł - na oficjalnych stronach sklepów, gdzie bardzo często promocje sięgają kilkudziesiędziu procent.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podrobione kosmetyki - pytanie o polski VAT

Często też myślałem, co dobrego można i należy dać mojej żonie. I w końcu zdałem sobie sprawę, że tylko dobre kosmetyki przyniosą jej największą przyjemność.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź