anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Witam, chcałbym Was prosić o pomoc w doborze formy sprzedaży(sklep czy zwykła sprzedaż)

Prowadze działalność gospodarczą, jestem producentem przedmiotu który od roku sprzedaję na allegro a teraz czas na ebay

(cel- sprzedaż poza kraj) 

Na allegro mam dwie aukcje tego samego wyrobu z tym, że rózni się kształtem.(wklejbym link, ale nie wiem czy mogę)

Mały sklep ewentualnie wchodzi w grę kusi mnie to:

"Nie musisz już ponownie wystawiać swoich przedmiotów! Możesz wystawiać aukcje 30-dniowe lub ważne do odwołania, dzięki czemu będą bardziej dostępne dla kupujących."

 

1.Czy mały sklep to wybór konieczny, najkożystniejszy (więcej zalet nie znalazłem), czy może spróbować jednak zwykłym kontem firmowym.

2.Temat limitów, komentaży i możliwość sprzedaż poza krajem . Czy 10 komentaży i 90dni postojowego w opcji kont firmowych i sklepów też dotyczy.

Pytania jeszcze się będą rodziły, ale może na teraz wystarczy.

Z góry dzięki z podpowiedzi i sugestje.

Piotr

 

 

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Zacznij od konta firmowego. Mozesz wystawiac aukcje na 30 dni z automatycznym odnawianiem az zmienisz lub wszystkie sztuki sie sprzedadza.

 

Gdy sprzedaz bedzie na tyle wysoka ze oplaty za aukcje przewyzsza oplate za sklep  - zaloz sklep.

 

Moja uwaga: na Ebay.pl jest nizsza prowizja ale jest po temu powod - rynek jest bardzo slaby.

 

Wystawiaj na Ebay.com gdzie za niewielka doplata otrzymasz widocznosc w UK.

 

Aby jednak tam wystawiac trzeba wypelnic ich wymagania odnosnie limitow

 

Pierwszym szczeblem jest zdobycie 10 komentarzy ze sprzedazy na Ebay.pl

ktore pomoge zdobyc na zadanie. 

 

 

 

O sprzedazy za granice:

http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html

 Wymagania stawiane sprzedawcom na Ebay.com

http://pages.ebay.com/sellerinformation/news/sellerstandards.html

 

 

“Limity sprzedaży” (gdzies w polowie strony)

http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html

**************************************
Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Najważniejsze: twoje aukcje będą widoczne na zagranicznych ebay-ach dopiero po uzyskaniu tych 10 komentów i po upłynięciu 90 dni od pierwszej sprzedaży.

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Cholera trzeba się spieszyć ze pierwszym wstawienie i sprzedażą.
Myślę, że w 90 dni się sprzeda te 10 szt. znajomym.

Jak to mam rozumiec:

Wystawiaj na Ebay.com gdzie za niewielka doplata otrzymasz widocznosc w UK.
Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Nie wiem co autor miał na myśli - zakładałam z klientem konto bezpośrednio na ebay.com i bez podania nr konta, adresu  i karty kredyt. z USA  "nie przeszło". Wymagali potwierdzenia SMS-em , wysłania kodów na adres w USA lub rozmowy tel. Dobrze,że miał tam rodzinę. Poza tym o ile mi wiadomo mając konto na com twoje oferty są widoczne wszędzie, chyba że zablokujesz jakąś część świata typu Bliski Wschór, Oceania.

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

A może byłoby kożystniej założyć konto na ebay,com czy ebay.du a wysyłkę zrobic z Polski.

Czy na start jest to zbyt trudne, dla mnie na początku wszystko wydaje sie dośc skomplikowane.

Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

"Wystawiaj na Ebay.com gdzie za niewielka doplata otrzymasz widocznosc w UK."

 

po spelnieniu warunkow odnosnie limitow mozesz wystawic aukcje na ebay.com gdzie maja taka opcje w dziale "visibiltity on other sites" czy jakos tak..

 

 

Nie musisz sie rejestrowac na ebay.com - juz jestes zarejestrowany w Polsce i to jest wazne na wszystkich Ebayach

**************************************
Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Dobra, dzięki niebawem startuje.
Teraz wskocze poczytać coś o kosztach wysyłk,i bo interesuje mnie właściwie Europa..
Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Witam mam takie pytanie. Ja mam konto na ebay.uk. Myślę nad otwarciem małego sklepu. Na Ebay.uk cana powala ponad 100 zł a w Polcse 10 zł. Mój pomysł jest taki kupić sklep w Polsce a sprzedawać w Uk i wszędzie gdzie tylko się da. Jest mo możliwe czy nie.
Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

Mały sklep czy zwykłe konto firmowe.

Jest to możliwe. Wystawiasz aukcje przezróżne ebay-e. Właśnie  "działam" z Klientem i  administruję sklepem- spokojnie możesz spróbowac przy takiej ilości komentarzy. Na ebya.co.uk przy wystawianiu masz opcję "widoczne na .com" jak na dzień dzisiejszy bez opłaty-więc policz koszty wystawienia i dodatków- czy lepiej na .com czy co.uk

 

 

 

 

 

/**************pomogłem? Zaznacz odpowiedź jako zaakceptowaną*********************************************/

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź