anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

List priorytetowy zwykły a polecony

bajere1
Użytkownik

Witam. Wysyłam większość towaru, około 90%, do Wielkiej Brytanii (oczywiście sprzedaje na innym nicku), paczki wysyłam priorytetem poleconym. Zastanawiam się czy ktoś z was próbował wysyłać listem priorytetowym zwykłym do Wielkeij Brytanii, jeśli tak, to z jakim skutkiem ?  Po 1. Wielka Brytania i tak nie "śledzi" naszych listów poleconych - wiadomo tylko że wyszły w danym dniu z Polski, a po 2. jesli coś zaginie to reklamacja trwa wieczność, czyli 3 miesiące. Tak się głośno zastanawiam czy jest to warte tych 5zł, czyli usługi polecenia. Oszczędności w moim przypadku będą sięgać ponad tysiąc złotych, minus "zaginione" listy. Więc pytanie do wszystkich sprzedających: czy warto wysyłać listami priorytetowymi zwykłymi do UE, lub nawet do samej Wielkiej Brytanii ??? czy procent "zaginionych" listów dramatycznie wzrasta w tym przypadku ?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

List priorytetowy zwykły a polecony

Na Twoim miejscu w ogóle nie brałbym pod uwagę takiej możliwości.



Przesyłki nierejestrowane są poza systemem pocztowym a to oznacza, że jeśli listonoszowi spodoba się np. kolor koperty czy brzęk w środku, może to sobie zachachmęcić bez żadnych negatywnych konsekwencji.



Przy zaginięciu przesyłki ryzykujesz negatywem ze strony Kupującego i brakiem możliwości reklamowania utraconego przedmiotu.



Niektórzy pytają również o tracking number i nawet pomimo oznaczenia przedmiotu jako wysłanego, możesz zostać uznany za wyłudzacza i oszusta.



Nie polecam, oszczędności mogą okazać się tylko pozorne, a utraconą reputację będzie Tobie wyjątkowo ciężko odzyskać.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

List priorytetowy zwykły a polecony

nie wiem nigdy nie wysyyłałem zwykłym czy tam ekonomicznym jak zwał tak zwał, tak samo sprzedaję pod innym nikiem, wiem jedno, że przesyłki ekonomiczne do Europy czy tam UE idą od 3 do 4 tyg.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

List priorytetowy zwykły a polecony

bajere1
Użytkownik

pomocny772007 chodzi mi o listy priorytetowe lecz nie polecone.



do Wielkiej Brytani i tak listy polecone nie są "śledzone" a reklamacja to jest jedna wielka ściema - 3 miechy trzeba czekać jeśli chodzi o Wielką Brytanię.



Listy priorytetowe polecone w 98% dochodzą, a 2% wliczam w koszta.



oldschool_emporium - przy zaginięciu przesyłki wystarczy dobra i sprawna komunikacja i jak na razie nie dostałem negatywa, a o tracking number pyta bardzo mało osób chodź przyznam, że jest bardzo pomocny w krajach które rejestrują nasze listy.


Chodzi mi tylko o Wielką Brytanię....Czy warto wysyłać piorytet polecony, czy może zaoszczędzić te 5 zł na każdym liście i wysłać listem priorytetowym lecz nie poleconym - oszczędności w tym przypdku będą znaczne.....albo nie...



Teraz pytanie czy ktoś próbował wysyłać listami priorytetowymi nie poleconymi ?



Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

List priorytetowy zwykły a polecony

Aaa, już rozumiem 🙂



Chciałbyś przyoszczędzić czas i kasę. Zamiast poleconego ekonomicznego wysyłać zwykły priorytetowy - dobrze rozumuję?



Nadal optuję jednak za poleconymi. Zaraz po wysłaniu wpisuję tracking number w PayPal'u, dzięki czemu Kupujący wie, że przesyłka została nadana naprawdę.



Nigdy nie wiesz, kiedy trafisz na pieniacza (chyba większość kupujących Polaków na tym portalu, o zgrozo!), który uzna Ciebie za oszusta. Zerknij na Allegro, tam jest full przypadków, gdzie ktoś w opisie pisał "Przesyłka listem zwykłym nie jest rejestrowana i nie odpowiadam za nią w żaden sposób!" a towaru po prostu ... nie wysyłał, zwalając to na nieuczciwość poczty (zaginięcie jednej czy dwóch to norma, ale zgłaszało się po kilka osób, które w ten sposób zrobiono w bambuko - z różnych części kraju).



Tracking number ma jedną zaletę - możesz wyslać niecierpliwemu Kupującemu namiary na sledzenie.poczta-polska.pl i może sam sobie go sprawdzić. To uspokaja i daje Ci trochę czasu, jeśli dostawa się opóźnia 🙂

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź