anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Czy wiecie co oznacza w adresach wysyłkowych kupujących np z wielkiej brytanii cz australi taka linijka dodatkowa z jakimś kodem np:  GB 365 6085 76 Code:Paid i czy trzeba to wpisywać do adresu??

Wiadomość 71 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nie wiem co to oznacza ale to pewnie angielski 20% VAT pobrany przez ebay-jest to jakaś paranoja bo o ile pamiętam to przy płatności paypal nie ma tego w adresie,a przy płatności paypal  trzeba wysyłać na adres z paypal.Być może się mylę bo dzięki zamianie wszystkich aukcji na samopowtarzalne "kup teraz" dawno nic nie sprzedałem.

Wiadomość 72 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay nie strzela sobie w kolano tylko Tobie i mnie w głowę-pobierają nienależne opłaty i właściwie nie ma gdzie ich zaskarżyć bo jankeskie korporacje są za dobrej zmiany pod ochroną RP4.Chciałem dodać zrzut ale .png nie są obsługiwane.

Wiadomość 73 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

za uaktywnienie aukcji w przyszlym terminie jest teraz oplata. Niedawno to byla opcja gratis. Coprawda niewiele, jakies 80 groszy.

Wiadomość 74 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Za jedną nic niby,za kilkadziesiąt coś tam a za kilkaset zaboli.Nigdy nie wystawiałem w ten sposób ale za zwykłe wystawianie aukcji bezterminowych ebay naliczył mi nienależne opłaty i nie widzę za bardzo sposobu ich anulowania bo obecne organa RP są służalcze wobec jankeskich korporacji a urzędy EU mielą bardzo powoli.Gdyby się udało jakiś pozew zbiorowy złożyć byłoby super ale czy to w tak obecnie podzielonej Polsce możliwe?

Wiadomość 75 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Uważaj bo naliczą ci 1.5zł X 22000 AUKCJI. W trwoim przypadku to wykupienie najdroższego sklepu ebay. Jak nie to ponad 30000zł miesięcznie w plecy.

Wiadomość 76 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

za co ci wzieli 5500zł pewnie sklepu nie wykupiłeś

Wiadomość 77 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

miałem mały sklep i trochę za późno się zorientowałem. Przez moje zaniedbanie niestety. Miałem wszędzie nazwę pomocniczą wpisaną no i ponad 6tys aukcji. Jak się zaczęło odnawiać to można powiedzieć że tylko 5500 zł straciłem a nie więcej. Tak czy siak nie powinno tak być. Uważam że jak jest zmiana na niekorzyść klienta (czyli mnie) to te aukcje powinny nie zostać automatycznie odnowione tylko powinienem mieć możliwość samemu zdecydować na jakich zasadach je odnowie. Mogą być różne przyczyny tego dlaczego sprzedawca mimo wysyłanych informacji nie poczynił żadnych kroków aby dostosować się do nowych cenników i nie stracić jak w tym przypadku. Mogłem być w śpiączce , na urlopie , no nie wiem , cokolwiek. Aukcje powinny być zakończone , do mojego wglądu, naniesienia poprawek i zdecydowania co dalej. Czy korzystam z dodatkowych usług czy nie.

Dla mnie to ZŁODZIEJSTWO 

 

EBAY TO JE********ANI ZŁODZIEJE i koniec.

 

Ja z końcem 30 czerwca zamykam sklep i spadam stąd.

Nie będę na tych brudasów harował i usługiwał. To oni powinni lizać mi dupę żebym tu został a po tych wszystkich podwyżkach, powiązaniach kont bankowych z którymi mogą robić co chcą to jest jakaś paranoja i niewolnictwo. Co godzinę sprawdzam czy kasa jest na miejscu, czy nie pobrali mi znów jakiejś opłaty bo gdzieś zapomniałem usunąć nazwy pomocniczej ITP ITD. Podwójne przewalutowania, ja kupuje od nich euro po 4,72 zł a sprzedaję (przy wypłacie środków) po 4,38 zł i znów MINUS 10 % . Poje******bało

Wiadomość 78 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Brak obsługi klienta , nie można z nikim się skontaktować, piszą z automatu i translatora . Nic nie wiedzą. ZERO konkretów , przejrzystości , merytoryczności. Tylko prowizje , opłaty , przewalutowania do tego zusy , us, vat...... Pier******* to.

Jak zrobiłem bilans ile miałem miesięcznie wcześniej a ile teraz to dla 1000 zł po tym jak każdy weźmie swoją działe nie będę tego robił.

 

He he , to tyle gorzkich żalów. Trzymajcie się wszyscy

Wiadomość 79 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Zerknij na załącznik w moim poprzednim poście-wyrażnie ebay podaje:"aukcje bezterminowe,samopowtarzalne nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom za aukcje"-czyżby było to perfidne wprowadzenie w błąd w celu uzyskania nienależnych korzyści.

Wiadomość 80 z 117
ostatnia odpowiedź