anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie ale jest tak, że kupujący z wielu krajów już płacą podatek. Na przykład z Australii, Wielkiej Brytanii i czasami z U.S.A. Wówczas wraz z adresem otrzymujesz numer płatności, który wpisujesz na kopercie. I tyle. Ale oczywiście Ebay nie byłby sobą, gdyby robił to fair. W praktyce podatek najpierw wpływa na Twoje konto Paypal, potem jest natychmiast ściągany automatycznie z Twojego konta ale Ty płacisz prowizję za to, że dostałeś pieniądze, których nie widzisz na oczy. 

Wiadomość 31 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

A na dokładkę teraz żądają, aby w kraju, w którym obowiązującą walutą jest PLN, przyjmować płatności w EURO. 

 

czy mógłbyś pokazać odpowiedź? Zastanawiam się jakie konto podpiać aby uniknać wielokrotnych przewalutowań.

 

przyt okazji: ja do nisz piszę po angielsku (na ebay.pl pomoc) i nie dostaję translatora w odpowiedzi.

Wiadomość 32 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Bardzo fajnie, że dostajesz odpowiedź bez translatora, ale żyjemy w Polsce, Ebay prowadzi działalność również w Polsce, ja nie mam obowiązku znać angielskiego, za to Ebay ma obowiązek w sposób zrozumiały komunikować się z użytkownikami w Polsce po polsku. I tyle.

A o którą odpowiedź pytasz? 

Wiadomość 33 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Czy ktoś z was wie jak w końcu jest z tym kontem bankowym które jest wymagane na ebay? Do mnie dzwoniono z ebay i mówiono mi, że mam założyć konto w EURO i pomimo tego, że sprzedaję na ebay.pl to pieniądze będą mi wysyłane w Euro. Z kolei gdy pytam o to Abduli z obsługi klienta ebay to mówią coś zupełnie innego, że jeżeli sprzedaję na ebay.pl to pieniądze będę otrzymywał w PL.

??????????

coś mi się wydaje że ebay sam nie wie jak będzie to wyglądało wie natomiast doskonale jak pobierać opłaty które są tak wysokie że dla mnie sprzedaż na ebay stała się mało opłacalna.

Wiadomość 34 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

"A na dokładkę teraz żądają, aby w kraju, w którym obowiązującą walutą jest PLN, przyjmować płatności w EURO."

 

Czy masz na to źródło? Mam aukcje w USD, jak podepnę konto PLN to dojdzie do dwukrotnego przewalutowania (tj USD->EUR->PLN)?

 

Się zastanawiam jak to poustawiać aby się nie przekonać boleśnie podczas większej sprzedaży.

Wiadomość 35 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

dodatkowo na ebay dalej widnieją opłaty za prowizję dla firm 8,7 % oraz prywatnych 10 % ale jest jeszcze jedna opłata - www.ebay.pl/pages/help/sell/businessfees2.html

dla firm korzystających z płatności ebay gdzie jest już opłata prowizyjna 11 % a nie 8,7 %

Rozumiem że od 16. czerwca obowiązuje już wszystkich sprzedawców - firm prowizja w postaci 11 %

????

do tego dochodzi opłata za transakcję zagraniczną (1,6%,1,2 % i 3,3 %), dodatkowa opłata od zamówienia w wysokości 1,35 zł, opłata od wystawienia na licytację 2,2 zł, prowizja jest już również i od kosztów wysyłki tak jakby sprzedawca z tytułu kosztów wysyłki ponosił jakieś korzyści ! oraz wiele innych niejasnych opłat które mogą być zastosowane.

Do tego dojdzie jeszcze przecież przewalutowanie z pl na Euro po kursie wiadomo jakim, bowiem więcej niż mam w złotówkach nie dostanę, tylko jak to zawsze ma miejsce przy przewalutowaniu dostanę mniej !

i tym oto sposobem ebay uważa że ja będę zarabiał pieniądze nie dla siebie ale dla nich, samemu nic z tego nie mając heheh

Wiadomość 36 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

My name is Amrita  ......

 

I would like to share that, you will receive the payout in PLN currency as you are located in Poland and have registered to PL site. Currency conversion charges of 3% will be applicable for the transactions where the buyer makes a payment in foreign currency.

Wiadomość 37 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

rozumiem że to jest wiadomość którą otrzymałeś od ebay ???

pytam ponieważ ja otrzymałem taką samą i się zdziwiłem

więc jak ma się do tego informacja którą widzę, że nie tylko ja otrzymałem że mam założyć konto w EURO?

 

czy nikt z forumowiczów nie korzysta już z tych płatności i nie wi jak to w końcu wygląda ?

Wiadomość 38 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

zapytałem ich o model rozliczenia i takie info dostałem.

Opisałem mój przypadek, że wystawiam na .COM i w USD. I czy będę rozliczany w euro czy w pln.

Jeśli jest odpowiedź inna ze wsparcia to mogę to skontrować z nią, ale potrzebne źródło..

 

Wiadomość 39 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Wrzuciłem skan powyżej poście z ‎dnia 11-06-2021 00:00 jest zrzut z pobraną opłatą 0.55 zł. za wznowienie aukcji która wystawiona była po raz pierwszy w styczniu. Zrzut w poście z ‎10-06-2021 23:58. Natomiast opłaty za wzowienie pobierane są użytkownikom z kontem firmowym.

Wiadomość 40 z 117
ostatnia odpowiedź