anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

nie kolego gdy wystawisz 1000 aukcji to zapłacisz nie 1500 zł tylko 1500 +23 vat

dziś sam nie mogłem dojść do ładu dlaczego przy każdej aukcji mam opłate 2,71 zł jeżeli jest napisane że winna być 2,2 ale 2,2 + 23 % vat = 2,71 (oczywiście w zaokrągleniu na ich korzyść 🙂

bowiem jak jest napisane pod tabelą z opłatami "Wszystkie opłaty podane na tej stronie nie zawierają podatku VAT"

więc ty zapłacisz 1845 zł a nie 1500 sprawdź sobie jaką masz opłatę na dole aukcji albo w rachunku

 

Wiadomość 21 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Mam wykupioną subskrypcję "Mały sklep" za 89 zł. Limit bezpłatnych ofert 400.  Niestety wliczają się w to również oferty odnowiane, wystawione przed 1 czerwca, nie tylko nowe. Nie wystawiłem w tym miesiącu więcej niż 50 NOWYCH aukcji, a cały limit 400 został wykorzystany na oferty odnowione  (ważne do odwołania).

Ebay nalicza opłatę za wystawianie również ofert odnowionych. Załączona aukcja wystawiona na pewno ponad rok temu. Dzisiaj wznowiona i naliczona opłata 0,55 zł. 

Wiadomość 22 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dziwne bo codziennie mam kilkadziesiąt autoodnawialnych aukcji i nie pobiera mi płatności od wystawienia...

 

Wiadomość 23 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ja też nie widzę opłat za automatyczne odnowienie aukcji "kup teraz"

 

Oferty promocyjne - wykorzystano/ pozostało  jest 0/150

 

W podsumowaniu konta ( nowe działania nieuwzględnione na fakturze) - też nie ma opłat za wystawianie

 

Wystawiam tylko na eBay.pl

 

Czy ktoś, komu eBay nalicza te opłaty, może napisać, gdzie je widać?

 

Wiadomość 24 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

No to sam nie wiem. Przykładowa aukcja odnowiona wczoraj. Na zrzucie widać: Godzina rozpoczęcia:08-01-2021 14:18:10 CET

 

Wiadomość 25 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Pobrana opłata...

Wiadomość 26 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Okej, wychodzi na to że opłaty, również przy wznowieniu, pobierane są użytkownikom posiadającym konta firma. Przy sprzedaży prywatnej za wznowienie nie jest pobierana opłata. To chyba ta róznica.

Wiadomość 27 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Nie daje mi to spokoju 🙂 Możesz wrzucić skan, że Ci pobrało opłatę?

Wiadomość 28 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Powiem tak: jeżeli chodzi o usunięcie nazw pomocniczych, żadnego znaczenia dla widoczności aukcji w wynikach wyszukiwania to nie ma. Jeżeli hasła, które zawarte były w nazwie pomocniczej, znajdują się w opisie aukcji, wyszukiwarka widzi aukcje dokładnie tak samo, jakby były podane w nazwie pomocniczej. Można więc powiedzieć, że nazwa pomocnicza jest zupełnie zbędna. Taki bajer, za który Ebay chce brać grubą kasiorę. 

Problemem jest natomiast styl, w jakim to jest robione. Gdy ktoś ma kilkadziesiąt aukcji, można jeszcze zagryźć zęby i pousuwać te nazwy pomocnicze. Gorzej, gdy ktoś ma ich kilka tysięcy. Problemem jest również niejasne informowanie o zmianach, o czym świadczą liczne wpisy tych, którzy szukają tutaj dodatkowych informacji. Kolejnym problemem jest komunikacja z serwisem, w sytuacji gdy na pytania odpisują jakieś osoby o połamanych imionach i jest to tłumaczone mechanicznie na język polski, co  praktyce przekłada się często na czysty bełkot. Mnie na przykład pracownik Ebay zapewnił, że opłaty nie będą pobierane za aukcje wystawione przed 1 czerwca i automatycznie odnowione. Po czym mnie obciążyli. Ostatecznie stanęło na tym, że anulują mi te opłaty, gdy usunę nazwy pomocnicze. Nie zmienia to faktu, że jest to zmiana zasad podczas gry i masa bezsensownej roboty dla mnie.

W każdym razie EBAY ma obowiązek informować użytkowników o zasadach korzystania z serwisu w sposób niebudzący wątpliwości. Tego nie ma. Dodatkowo zostałem wprowadzony w błąd przez pracownika serwisu. A na dokładkę teraz żądają, aby w kraju, w którym obowiązującą walutą jest PLN, przyjmować płatności w EURO. 

Cóż można powiedzieć? W tej chwili nie mam czasu, gdyż jestem oczywiście zajęty edytowaniem aukcji ale gdy się z tym ogarnę, przyszykuję skargę do UOKiK. Niech się przyjrzą tym praktykom. Ebay kosi w Polsce grubą kasiorę, i jeżeli żal im jest pieniędzy na kilku pracowników, którzy odpowiadaliby na maile, no to jest to żenujące. 

Wiadomość 29 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dodatkowo wymyślili obowiązek uzupełniania parametrów przy tym obowiązkowych. W przypadku płyt CD są to trzy: wykonawca, tytuł i rodzaj nośnika. no ja proszę! po kolei mam wchodzi na kilkaset aukcji i to zmieniać? Ciekawe co zrobią jeśli tego nie zrobię, a nie zrobię bo to jest fizycznie niewykonalne do lipca. W sumie to bardziej mnie trapią zmiany podatkowe od lipca. Jak trzeba to zaznaczyć w aukcjach? nie mam pojęcia. W niektórych przypadkach, ale nie we wszystkich podatek płaci kupujący. więc jak zapłacił to w jaki sposób mam to zaznaczyć na przesyłce, że pobrany jest podatek od tego przedmiotu w przesyłce? Jeśli to nie będzie zaznaczone przewoźnik może znów pobrać podatek od przesyłki. To wszystko jest jakieś chore co się dzieje... Wie ktoś z czym to się je? Ja mam straszny mętlik i nie wiem co mam robić bo pobierają tyle tych podatków, że nie wiadomo co jest co i od czego... 

 

Wiadomość 30 z 117
ostatnia odpowiedź