anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

Witam Pańdstwa.
Proszę uważnie przeczytać bo to nie jest żart a prawda.
Od dłuższego czasu spotykam ze sprzedawcy z USA i Kanady,podnoszą nieuzasadnione koszty sprzedaży a tym samym koszt zakupu dla kupującego jest dość wysoki i często nikt nie kupuje z Unii Europejskiej,
I oto przykład:
Wysyłka do Europy:US $21,24 (około 76,30 zł) International Priority Shipping do Polska  | Zobacz szczegóły
 Lokalizacja przedmiotu:Youngstown, Ohio, Stany Zjednoczone
 Wysyłka do:Stany Zjednoczone i wiele innych krajów | Zobacz szczegóły
 Opłaty importowe:US $9,48 (szacowane i oparte na wartości aktualnej oferty)  
 
I to jerst tylko mała część naliczonych kosztów dla kupującego.Ale zdarzają się znacznie większe koszty.
Jeśli np.Kupujemy tu towar za 25$ to powyższe koszty są wy zsze od ceny zakupu a tym samym nikt rozsądny nie powinien tego kupić i na ogół nie kupuje.Ja jestem z Polski która jest w Unii Europejskiej ale wielu sprzedawców z USA czy Kanady traktuje nas za kupców nie wiarygodnych.Niektórzy uważają że Polska to zadpadłą cywilizacja wschodu>albo są nie douczeni albo mają złe zachowania.
I kolejna sprawa:Załóżmy że teoretycznie kupiłem>mimo dużych kosztów to taka przesyłka powinna jechać max do 5 dni a niestety jedzie strasznie długo.Ostanio kupiłem kilka aukcji w USA z przesyłka za ponad 26$ a przesyłka jechała ponad 3 tygodnie>przecież to szok i pewnie przekręt.Jedną z takich aukcji anulowałem ze względu na długi tertmin oczekiwania.
Tak więc kochani sprzedawcy z USA i Kanady,chcecie nam sprzedawać do Europy to nie kombinujcie bo nie kupimy.
pozdrawiam Was
Władysław.
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

na www.usps.com jest kalkulator dla przesylek poczta USA.

 

FIRST CLASS INTERNATIONAL (najtansza - do 2 funtow wagi za $21.25, jednofuntowa troche tansza), SMALL FLAT RATE PACKAGE ORAZ ENVELOPE SA NAJTANSZYMI PRZESYLKAMI (do 2ALE NIE PODLEGAJA REKLAMACJI A CZAS DOSTAWY ZWYKLE MIESCI SIE W 10 DNIACH ROBOCZYCH.

 

Niestety poczta drozeje co roku dlatego konkurencyjnymi staja sie inni przewoznicy ktorzy za te sama cene zapewniaja ubezpieczona dostawe ze sledzeniem bez przypadkow zaginiecia przesylek.

 

Polska jak i wiele innych krajow europejskich znajduje sie w tym szczesliwym polozeniu ze przesylki do nich oferuja firmy polonoijne jak Polonez, Doma, Polamer etc.

Oferuja rowniez usluge przyjmowania oraz przeadresowania przesylki za drobna lub gratis oplata.

 

Dla porownania z Polski przesylki za granice, poza UE  sa rowniez dosc wysoko wycenione a czas dostawy mniej wiecej porownywalny.

 

Wyjatkiem sa przesylki  morskie ktore sa tanie ale czas dostawy do 3 miesiecy. Np. Kupilem ksiazki w Polsce na poczatku wrzesnia i po 6 tygodniacx jeszcze ich nie ma

**************************************

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

Ja osobiście rezygnuję z zakupu, kiedy koszt wysyłki przekracza wielokrotnie cenę przedmiotu.

Natomiast zauważyłam, że te drogie przesyłki idą dłużej niż zwykłe. Nie wiem z czym to jest związane? Monitoring również często się urywa gdzieś w Europie i dalej nie można już śledzić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

na www.usps.com jest kalkulator dla przesylek poczta USA.

 

FIRST CLASS INTERNATIONAL (najtansza - do 2 funtow wagi za $21.25, jednofuntowa troche tansza), SMALL FLAT RATE PACKAGE ORAZ ENVELOPE SA NAJTANSZYMI PRZESYLKAMI (do 2ALE NIE PODLEGAJA REKLAMACJI A CZAS DOSTAWY ZWYKLE MIESCI SIE W 10 DNIACH ROBOCZYCH.

 

Niestety poczta drozeje co roku dlatego konkurencyjnymi staja sie inni przewoznicy ktorzy za te sama cene zapewniaja ubezpieczona dostawe ze sledzeniem bez przypadkow zaginiecia przesylek.

 

Polska jak i wiele innych krajow europejskich znajduje sie w tym szczesliwym polozeniu ze przesylki do nich oferuja firmy polonoijne jak Polonez, Doma, Polamer etc.

Oferuja rowniez usluge przyjmowania oraz przeadresowania przesylki za drobna lub gratis oplata.

 

Dla porownania z Polski przesylki za granice, poza UE  sa rowniez dosc wysoko wycenione a czas dostawy mniej wiecej porownywalny.

 

Wyjatkiem sa przesylki  morskie ktore sa tanie ale czas dostawy do 3 miesiecy. Np. Kupilem ksiazki w Polsce na poczatku wrzesnia i po 6 tygodniacx jeszcze ich nie ma

**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

Witam
Myślę że tema jest warty szerszej dyskusji.
Otóż pisząc powyższe mam na myśli ze skoro list polecony-priorytet za 3 do 5$ idzie z USA do Polski około 5 dni, bo tak często dastaję od zaufanych sprzedawców w USA czy Kanadzie to inni sprzedawcy powinni honorować moje prośby jak do nich piszę.Często jest tak że sprzedawca z USA (przeważnie) piszę że jak mi się nie podoba to niech nie licytuję I tak robię>po prostu olewam takiego sprzedawcę mimo atrakcyjnych ofert i nigdy juz u niego nie kupię.Innym moim znajomym z Polski Anglii,Szkocji itd bo mam ich wielu piszę im i podaję takich sprzedawców na tacy by takie aukcje omijali.Ale sprawa jest tym bardziej poważna że podają mi w odpowiedzi że przesyłka jest śledzona>pytanie po co mi to? i dlaczego idzie nawet 3 tygodnie za tak duże pieniądze.Gdzie się podziała zwykła uczciwość sprzedawcy i kupującego.Jeśli ja proszę o wysyłkę listem pokeconym-priorytet np.wskazówek za 40 zł czy płaskiej tarczy to nie muszę płacić za to ponad 25 a czasami i więcej. Oświadczam sprzedawcy że biorę odpowiedzialność za to,pod warunkiem że wysłał i poda mi numer nadania.Dlatego coraz częściej takich sprzedawców omijam szerokim łukiem.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

Ja osobiście rezygnuję z zakupu, kiedy koszt wysyłki przekracza wielokrotnie cenę przedmiotu.

Natomiast zauważyłam, że te drogie przesyłki idą dłużej niż zwykłe. Nie wiem z czym to jest związane? Monitoring również często się urywa gdzieś w Europie i dalej nie można już śledzić.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dlaczego sprzedawcy z USA zawyżają koszty wysyłki i naliczają opłaty importowe.

Oczywiście że czas oczekiwania na przesyłkę jest dłuższy.Również nie kupuję więcej z taką opcja.Uważam że to tzw,dorabianie nieuczciwe.Nawet napisałem do nich to mi wytłumaczono ze to później zwalnia z opłaty celnej pocztowej bo raz już zapłaciłem bo przesyłka jest niejako dostarczona z Unii do Polski.Ale to że kupiłem towar za 5$ i zapłaciłem 5 razy tyle za transport to ich już nie obchodzi.Paranoja czyż nie.Pozdrawiam ciepło.
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź