anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

to sa stare info.



od pol roku w serwisie ebay nie ma opłat za wystawienie aukcji w formacie aukcja na dodatek w kategoriach ksiazki, muzyka i gry mozna za darmo wystawiac kup teraz, mozna sie zżymac, że tu taki mały ruch, ale prawda jest taka, że większośc siedzi na Allegro, natomiast jak ktoś naprawdę chce zarobic sprzedając w internecie to otwiera konto na eBay. Allegro nigdy nie otworzy swoich oddziałów na zachodzie Europy, gdzie jest najwiecej potencjalnych kupców, bowiem jest z miejsca skazane na porażkę przy konkurencji eBay. eBid, czy Amazonie trochę tak jak eBay z Allegro 🙂 dlatego też warto dywersyfikowac swoją działalnośc i np kupowac na Allegro, ale sprzedawac już na eBay.



Pozdr.

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 21 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Myślę, że to nie tylko problem słabej reklamy. Pamiętam gdy powstawało allecośtam i tez nienagłaśniali sięw mediach a szybko zdobyli rzeszę klientów. W tej chwili ludzie poprostu nieznając Ebay z założenia twierdzą, że jest gorsze pod każdym względem, niepróbując nawet go poznać. Dużo czasu upłynie nim zmienią zdanie a raczej powinienem użyć słów ,,nim siędo niego przekonają".

Wiadomość 22 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Ebay.pl od 2005 w sumie ciagle jedzie na tych samych bledach i nigdy sie nie wybije. Wystarczyloby gdyby zatrudnil kilka osob majacych doswiadczenie na polskich aukcjach i ten serwis mozna doprowadzic do uzytku w ciagu paru miesiecy, szczegolnie teraz kiedy allegro kuleje.



W razie czego polecam sie, moge pracowac za darmo..

Wiadomość 23 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Szanowny Panie spieszę Panu odpowiedzieć.

 

Wróciłem na EBAY po latach bezruchu ( wyjazdy zagraniczne) . to czymjest ten EBAY ( Polski ! szczególnie) to identyczne z tym  jak Polski rząd traktuje swoich obywateli .

 

Dane mi było się zetknąć z dwoma sprzedającymi  z USA . Podejrzewam że to te same osoby .

 

Jeden sprzedaje tylko to co wylicytujesz drożej , to co taniej odmawia sprzedaży i wystawia ponownie za drożej informując Cię bezczelnie o tym . A drugi pobiera za zakupione uczciwie na zasadzie licytacji przedmioty ponad 20 $ za przesyłkę kilkudziesięciu znaczków z USA doPolski . Podawałem mu tabele opłat za przesyłki z USA , skany listów-przesyłek o wiele cięższych - monety gdzie ich koszt to 3,00$-3,86$ , to zablokowali kontakt z sobą .

 

Polski EBAY na to zezwala . Blokuje kontakt przez swoje skrzynki , daje ostrzeżenia i nachodzi cię codziennie żądając natychmiastowej zapłaty , daje ostrzeżenia i nakłada kary upomnień. Później na bazie Twoich niepłatności propaguje i rozssiewa wiadomości że nie płacisz za aukcje , blokuje strzały w Snajper,,blokuje zakupy z racji Twojego niepłacenia i otrzymywanych kar. Pozwala ci część aukcji kupić by za chwile te lepsze zablokować . Nie chce się wierzyć w to co wyczynia Polski EBAY z Polakiem . Z racjji zbyt wielu skarg Polski EBAY poinformował mnie że nie bedzie odpowiadał na moje pisma .

 

Czy nie mamy podobnie w naszymcodziennym życiu ? Dziwisz się dlaczego tak mało jest kupujących . Masz odpowiedź . Ja rezygnuję z tego cynicznego i bezczelnego EBAY .

Wiadomość 24 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

auto_joker-pl
Użytkownik

Piszecie, że eBay zmusz ado korzystania z Paypal, który z kolei blokuje sprzedawcom wypłaty. W 2007 roku sprzedawałem na eBay i nikt mnie nie zmuszał do korzystania z Paypal. W korespondencji podawałem numer swojego konta SWIFT i IBAN jesli przelew był z zagranicy i tyle ... Czy coś się w tym względzie zmieniło?

Wiadomość 25 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

wiesz co 2007 to stare dzieje, teraz od co najmniej dwóch lat a może i trzech już, ten czas tak szybko leci


 


osoby mające poniżej 50 opinii muszą oferować paypal inaczej nic nie sprzedadzą, oczywiście może być tez dodany przelew, ale paypal musi byc obowiązkowo 😄


 


ponieważ Cię kojarzę, jestem zresztą na ebay od 2007 roku to zapewne nie znasz najnowszej, bo z końca ubiegłego roku umowy z urzytkownikami dotyczącej angielskiego, niemieckiego i amerykańskiego ebaya


 


chodzi o to, że pieniądze przejmuje ebay a nie paypal, sprzedawca taki wysyła towar, kupujący potwierdza, że przedmiot otrzymał lub wystawia opinię, dopiero kasa z ebaya wędruje na paypal i dopiero wtedy sprzedawca może wypłacić z paypal, a to trwa tak około 3 tygodni do około półtora miesiąca, a to dotyczy sprzedawców z małym stażem sprzedażowym, umowy potwierdza każdy zagraniczny wystawiający w tamtych serwisach, ale nie każdego to dotyczy, takie jaja 😄


 


pozdr


 


 

Wiadomość 26 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

auto_joker-pl
Użytkownik

Dziękuję za wyjaśnienie. Jest to jednak spora niedogodność, żeby nie powiedzieć .... aukcyjny survival 🙂

Wiadomość 27 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

proste, nie ebay umożliwi łatwy import aukcji z allegro i mnóstwo osób przejdzie do ebay a to przyciągnie klientów

Wiadomość 28 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

dz.andrzej
Użytkownik

Teraz Ebay mialby swoje 5 minut jakby sie postaral. Niekonczace sie problemy z allegro, od polowy lutego wlasciwie nic tam nie dziala jak powinno. Sam bym sie przeniosl z allegro na ebay pl, no ale musi byc wiekszy ruch.

Wiadomość 29 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Witam wszystkich może i dobrze że nie korzystamy z etgo portalu bo faktycznie oszukują ludzi i to przy pomocy pracowników eBaya.

Powiem jak szybko w myśl przepisów  eBay zostałem pięnie oszukany. Kupujący był z USA, kupił towar za ponad 1000 zł, za przesyłkę zapłacił w trybie normalnym. Po zakupie przesłałem mail z numerem paczki i powiadomiłem że paczka płynie statkiem i nie wiem jak długo płynie statek. Po 30 dniach  kupujący wszczął spór że nie dostał paczki. Odpowiedziałem na spór podałem numer , przewoźnika itp.  Centrum roztrzygania eBay uznało że nie podałem  linku śledzenia roztrzygnęło spór na korzyść kupujacego i tak pieniądze z pay pal zrócono do kupującego. Udzielono mi informacji że jak paczka dotrze to mam im przesłać potwierdzenie to  pracownicy eBay zajmą się sprawą. Pisałem do eBaya aby zablokowali pieniędze i że paczka płynie stakiem , nie wiem kiedy dotrze itp, myślałem że można na nich liczyć ale to była tylko z ich strony obłuda. Po półtora miesiąca paczka dotarła do USA i kupujący ją odebrał. Zgłosiłem do eBay odebranie paczki, dwa dni czekałem na odpowiedź. Odpowiedzilei że od daty zakupu minęło 51 dn


jaga123-0 napisali:
Ja zrobiłam zakupy po raz pierwszy i pudło, zostałam perfidnie oszukana. Wpłaciłam kasę przelewem i cisza, rozpłynął się. To były moje pierwsze i ostatnie zakupy na ebay


i i że oni nic nie mogą już zrobić. Gdyby to było 45 dni to jeszcze by się tym zajeli. Teraz radzą kontaktować się z kupującym i prosić go aby zapłacił.  Kupujący już się nie odzywa i nie odpowiada na maile teraz ma pieniądze i towar . Uważajcie sprzedający bo możecie duzo stracić a na pracowników EBAY nie ma co liczyć na pomoc. Pozdrawiam. !!!

Wiadomość 30 z 96
ostatnia odpowiedź