anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co dalej ? Doradzcie proszę !

Sprzedaję na eBay.com drogą galanterię (głównie torebki droższych firm) i mam oczywiście limit, miesięcznie sprzedaż za max 3500 zł.

Wysłałem prozbę o zwiększenie limitu, dostałem odpowiedz że muszę założyć konto firmowe, to wtedy rozważą podwyższenie limitu.
Zakładać konto firmowe ?? Co ono mi da ? Jest sens ??  Chcę wystawiać tylko 1-2 droższe przedmioty w miesiącu..
Ponadto zauważyłem że zagraniczni sprzedawcy z zerowym lub tylko kilkoma komentarzami wystawiają taki towar za np 10000 zł bez żadnego problemu.. Jawna dyskryminacja ?

Wiadomość 1 z 19
ostatnia odpowiedź
18 ODPOW. 18

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

To, to ja aukrat wiem, tylko że:

Pisałem już do eBay kilkakrotnie i najpierw pisali mi że musze uzyskać co najmniej 10 komentarzy, pozniej że 20, teraz ze 25 . Żenada !
Mam 100 % pozytywnych komentarzy, konto dawno zwryfikowane, towar wysyłam natychmiast po wpłacie.. i dalej jest problem z limitem.

A patrząc na inne takie aukcję na eBay, można zobaczyć że sprzedawcy z innych krajów bez problemów wystawiają taki towar za np. 10-15 tyś zł. choć mają dopiero 1-2 kometarze lub nawet zero komentarzy !

I próbuję dojść w czym jest problem, że inni nie mają limitów, a ja pomimo dobrej historii konta nadal mam z tym problem !

Wiadomość 11 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

Jesteś z kraju wysokiego ryzyka.

Oni czyli ich ciapaci pracownicy w call centrach w Indiach maja nas za kombinatorów i złodziei.

Jedyne wyjście to rejestracja na przyklad jako niemiecki sprzedawca na niemiecki adres.

Wiadomość 12 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

To że Polacy są ewidentnie dyskryminowani na eBay to widzę.. Tylko że na moje e-maile odpowiada polski eBay !

To jeśli chciał bym zarejestrowac konto w DE czy UK to musze wszystko zaczynać od nowa ??

Wiadomość 13 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

Nie ma polskiego ebaya 🙂

Wiadomość 14 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

Zaczęły się złośliwości.. Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Lepiej napisz; jak zrezygnować w swoich aukcjach z płatności PayPal. Przy każdej transakcji muszę czekać na pieniądze 21 dni .. porażka !
Wszedłem w KONTO- USTAWIENIA SERWISU- PŁATNOŚĆ OD KUPUJĄCYCH i Edytuj; odznaczyłem że NIE chę aby w moich aukcjach oferowano płatność PayPal. Wystawiłem nową aukcję.. a tam znowu płatność PayPalem. ! Czy muszę w kazdej nowo wystawianej aukcji usuwać płatność PayPalem ? Czy coś innego zrobić ??

Wiadomość 15 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

musisz przede wszystkim usunac powiazanie konta paypal i ebay

jesli sprzedajesz do usa czy nawet uk to te barany nie zaplaca Ci przelewem

w sumie ja dostaje przelewy z usa czy nowej zelandii ale ja akurat mam rzeczy których nie ma nikt - wiec jesli ktos pragnie to płaci

 

Wiadomość 16 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

Dlaczego z USA czy Kanady nie mogą mi zapłacić zwyczajnym przelewem bankowym ?? Szlag mnie trafia przez ten PayPal, 21 dni blokada środków, a towar trzeba wysłać.. przeciez wysyłka nie jest tania.

Własnie głównie sprzedaję do USA, Kanada, Australia i nie wiem co mam zrobić. To jeśli tobie płacą przelewem, to w końcu mogą czy nie ?
p.s. nie pisz że tylko Ty masz ten towar.. bo konkurencja nie śpi  Emotikon: Język

Wiadomość 17 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

....a na cholere czekasz 21 dni?

Jeślii wysylasz przesyłka gdzie jest pełen traking i widac że przesyłka została doręczona to po 3 dniach piszesz do paypala i prosisz o zwolnienie srodków podajac numer platnosci,numer przesylki, link do sledzenia i kwote do zwolnienia

Odblokuja ta kwote bez problemu.

 

Tak jak pisałem nikt raczej nie zapłaci przelewem za rzeczy które oferują inni.

Wiadomość 18 z 19
ostatnia odpowiedź

Dot.: Co dalej ? Doradzcie proszę !

Niestety się mylisz. Towar wysyłam natychmiast po wpłacie i podaję numer trucking. Tylko że przesyłka idzie albo do USA, albo Australia czy Ameryka południowa. Priorytetowa, ale i tak idzie 7-15 dni, potem 3 dni czekania i zwalniaja płatnosć. Czyli jak łatwo policzyc około 20 dni i tak czekam na kasę..nwawet jak natychmiast wysyłam po wpłacie priorytetem.

Dlatego mnie to tak wku**rwia, bo nie da się nic z tym zrobić..

Wiadomość 19 z 19
ostatnia odpowiedź