10% ceny sprzedaży

Od kilku dni mam pobierane

10% ceny sprzedaży

Czy gdzies to ogłaszali?

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

10% ceny sprzedaży

10% od sprzedazy plus koszt wysylki pobieraja od zawsze na ebay.com a na innych wg. ich cennikow do ktorych link jest w umowie 

 

https://pages.ebay.pl/help/policies/user-agreement.html

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

Faktycznie, podniesli w Polsce z 2,5% na 10%

https://www.ebay.pl/pages/help/sell/fees.html

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

O tym piszę.
Teraz sprzedałam za 122 zł

7,08 zł skasował Pay Pal
12,20 zł e-bay
Mimo braku opłaty za wystawkę mam jakby to nie zwał
19,28 zł w plecy.

Czy to już koniec drobnej wyprzedaży?

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

Takie koszty ponosza sprzedawcy na glownych Ebay od lat i zyja. Nie mamy na to wplywu. Ebay szuka zrodel wiekszej ilosci gotowki czego nikt nie powstrzyma. 

 

Mozna wystawiac za darmo jesli otworzy sie mega sklep.

Tak ze, masz racje, drobnica skazana jest na zaglade, nie tylko na Ebay, zreszta.

 

Tylko znaczace przychody sie licza. 

 

Mam nadzieje ze teraz pozwola zagraniczniakom wystawic na Ebay.pl

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

wlasnie sprzedalem cos za 39 zl policzyli 3,17 zl prowizji czyli ni w piec ni w dziewiec  8,12% z groszami

 

nie za bardzo rozumiem bo pisza w warunkach o 10%

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

Przestraszyli się, że Allegro ich zje na śniadanie.

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

Mam nadzieję, że ebay.pl się przejedzie z tą prowizją jeśli ludzie zaczną sobie uświadamiać, że płacą teraz prawie 17% prowizji.

Czy to będzie koniec ebay.pl?

Towar za 100 pln: prowizja 10 pln + VAT = 12,30 Bo ludzie nie uświadamiaja sobie czasami, że na tych tutejszych fakturach prowizje i opłaty podaje się w cenie netto. A przy opłacie dopiero się okazuje, że trochę więcej...

Do tego jeszcze prowizja paypala w wysokości 4,25% ALE OD ŁĄCZNYCH OPŁAT tzn. z wysyłką (czyli więcej)

Właśnie sobie wyliczyłem koszty i wyszło mi 16,95% ceny sprzedaży. 

 

Ludzie czy to nie lekka przesada?

Gdy wystawisz towar na ebay.de dolicz jeszcze po stronie kosztów nie tylko koszt wysyłki, ale i złodziejskie prowizje przewalutowania... Noż kurna... <wnerw>

 

Macie jakieś rady jak żyć w nowej rzeczywistości? 

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

10% ceny sprzedaży

Skoro tak piszesz, że szukają kasy, to widocznie prawda. Stosują taki chwyt, że wstawiają wirtualny czas poczty polskiej 5-7 dni (koń by się uśmiał) i zaraz jak jest z zachodu skarga, że o dzień dłużej, to blokują kasę. Spór rozstrzygają w 30 min i kasa wędruje do kupującego.Jak paczka dojdzie w myśl swoich własnych pozaprawnych regulaminów konfiskują prowizję. Mimo, że nie sprzedałeś, zabrał ci pay pal z podwójnym przewalutowaniem, to jeszcze e-bay łyka twoją prowizję. Prowizję od cwaniactwa, bo aukcji bez towaru i zapłaty przecież wedle prawa nie ma.

Tylko, czy warto sobie za tę parę złotych psuć reputacje i tak na kiepskim polskim rynku.

A co powiecie na BOK, obsługiwane przez jakże hinduskie imiona? To też dla nas?

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź