Dla sprzedawców
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posty na forum

reklamacja aparatu fotograficznego

witam.sprzedalam uzywany aparat fotograficzny. jednak byl w pelni sprawny technicznie. paczka byla bardzo dobrze zabezpieczona. lecz kupujacy po kilku dniach zglosil ze aparat nie dziala i zalozyl mi sprawe na ebayu. poprosil o zwrot pieniedzy. zalog...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 214 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Menadżer promocji sprzedaży. Płatny ?

Witam.Nie znalazłem a może źle szukam. Proszę o odpowiedź czy za aukcję wystawioną w menadżerze sprzdaży (promocja tyl i tyle procent taniej) jest jakaś prowizja. Samo wystawienie jest bezpłatnie a po sprzedaży przedmiotu coś płacę?Pozdrawiam.

zmiana cyklu rozliczeniowego na fakturze

witam posiadam 2 konta firmowe na ebay . drukując fakturę zauważyłem że na jednym koncie- fakturze cykl rozliczeniowy jest od 16-do 15 danego miesiąca a na drugim koncie-fakturze jest od 1 do 31 chciałby to ujednolicić i nie wiem jak to zrobić .może ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 266 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Poprawnie wypełniony Widerrufsbelehrung

Witam serdecznie, chciałbym rozpocząć sprzedaż na niemieckim ebay.de, chodzi mi aby dowiedzieć się jakie są najistotnoiejsze zasady Widerrufsbelehrung i jakie firmy obsługują zwroty opakowań(Hinweise zur Rücknahme der Verpackung:) wysłaem email do fi...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 271 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zwrot towaru - dlaczego tak

Witam , wystawiłem sprzęt (obiektyw do aparatu) na aukcji z licytacją po czym wysłałem do osoby która wygrała aukcje. W aukcji napisałem że nie przyjmuje zwrotów bo niby dlaczego jak sprzęt działa. Sprzęt był w 100% sprawny gdy wysyłałem, wysyłka kur...

Awatar użytkownika autor Nie dotyczy
  • 269 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

POmozcie :(

Witam dzis tano Ebay zawiesil mi konto i przyslal taka informacje:cieszymy się, że zdecydowałeś się sprzedawać na eBay!Naszym celem jest stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska kupującym na eBay, dlatego nasz zespół - zgodnie z Zasadami bezp...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 332 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Problem z anulowaniem aukcji

Witam Sprzedałem towar , kupujący zapłacił a ja go wysłałem. Niestety towar miał defekt , który się ujawnił po jakimś czasie. Zwróciłem kupującemu pieniądze a On mi towar. Następnie wziąłem się za procedurę odzyskiwania prowizji, niestety kupujący od...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 225 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zwrot prowizji za zwrot prowizji??

WItam Niestety kupujacy nie zaplacil za przedmiot. Prowizja za sprzedaz zostala pobrana z karty kredytowej w miesiecznym rozliczeniu. Spór został zakończony i zostal przyznany mi zwrot prowizji za sprzedaz. Nie jako zwrot na karte pieniedzy ale jako ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 290 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

PŁATNOŚCI AUTOMATYCZNE.

Witam serdecznie.Proszę o jedną małą pomoc.Czy jeżeli nie bedę miał płatności automatycznych i nie dodam karty kredytowej do konta to będęmiał ograniczone możliwości jako sprzedawca?Czy można po prostu dokonywac płatności jednorazowych i będzie wszys...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 280 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zabezpieczenia serwisu elbay

Witam. pisze prace magisterska na temat zabezpieczen serwisu. Czy ma moze ktos jakies podpowiedzi na temat wykorzystywanych zabezpieczen przez serwis? Nie chodzi mi tu o bezpieczenstwo transakcji tylko o zabezpieczenia typu szyfrowanie danych itp z g...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 459 Wyświetlenia
  • 4 odpowiedzi
  • 0 podziękowania