Oszustka z Hiszpanii....

Czytałam posty z archiwum o podobnej tematyce i chciałam się dowiedzieć czy sytuacja nie ulegla zmianie. Kupujący z Hiszpanii twierdzi, że przesyłka została uszkodzona na poczcie i z 3 przedmiotów otrzymała tylko 2. Oczywiście brak najdroższego. Przesyła fotki rozerwanej paczki. Oczywiście przesyłkę z poczty odebrała bez problemów i nie zgłosiła na poczcie problemu. Wniosła o zwrot pieniędzy z Paypala wymyślając z głowy kwotę ( skradziony przedmiot był składową seta). Walczyć, czy odpuścić? Czytam, że więkości takie sprawy paypal rozwiązuje na koszt kupującego...masakra. Pozdrawiam A  

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Oszustka z Hiszpanii....

czasem warto spróbować walczyć, jeśli to dla ciebie ok, zaproponuj częsciowy zwrot i dodaj wszystkie swoje argumenty np. że kupująca nie zgłosiła problemu na poczice przy odbiorze więc nie jest do konca wiarygodna a zdjęcia mmogła zrobić już przy odbiorze na poczcie itp. w sporze w centrum rozstrzygania i może ktoś z paypal będzie rozsądny

 

i zdecydowanie zablokuj jej mozliwosc kupowania w przyszlosci

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustka z Hiszpanii....

Witam , Nie Ty pierwsza i nie ostatnia zostałaś oszukana. Mało prawdopodobne ,że paczka została uszkodzona na poczcie. Na przyszłość doradzam robić dokładną dokumentację przed wysyłką ; zdjęcia jak przedmiot został zapakowany od początku do końca , wygląd paczki przed wysyłką koniecznie i w jaki sposób je zapakowałaś. Walcz o swoje . Nie odpuszczaj. Na ogół PayPal przyznaje rację Kupującemu. W Twoim wypadku Kupująca nie ma racji . Może jedynie żadać zwrotu za transakcję + koszt wysyłki do Hiszpanii.Od sierpnia 2016 bardzo często Kupujący podają właśnie ten powód( uszkodzenie paczki) bez potwierdzenia na poczcie czy u kuriera. Każdy ma obowiązek to zrobić bez wzgledu na miejsce zamieszkania w UE. Z twojej wypowiedzi wynika ,że Kupująca otworzyła spór na PayPalu. Jeśli tak, to nie przejmuj się ponieważ masz prawo przekształcić ten spór w roszczenie. Postępuj zgodnie z ich regulaminem i pisz do oporu .O odszkodowaniu z Poczty Polskiej możesz zapomnieć. Nie ma sensu składać reklamację ( 3 mc czekasz na negatywna odpowiedz). Czytam o oszustwach na poratalach społecznościowych w innych krajach UE. Wszędzie ludzie narzekają na wyłudzenia i oszustwa. Jeśli będzie mowa o odesłaniu towaru to musisz zgodzić się. Sprawa potrwa około miesiąc czasu na PayPalu. Do momentu jak nie otrzymasz zwrotnej paczki z Hiszpanii PayPal nie może wypłacić kwoty za transakcję Hiszpance. Kasa jest zamrożona. Nie masz jej ani Ty , ani Ona. Miałem podobną sytuację właśnie z Hiszpanką . Musiała odesłać towar do Polski. Przyczyna była podana oczywiscie błaha i nieprawdziwa. Z PayPalem nie udało się przekonać o swojej racji. Paczkę odebrałem w Polsce komisyjnie. Towar wrócił taki sam jaki wysyłałem do Hiszpanii. Kobieta wysłała paczkę zwrotna pocztą ( około 20 dni) , ja wysyłałem kurierem( 5 dni). Ponadto Hiszpanka chciala obciązyć mnie kosztami zwrotnymi ale nie udało jej się to. Zwyczajna bezczelność. Nadzieję trzeba mieć i odrobinę kreatywności . Pisać , pisać , aż znudzi się PayPalowi. Użytkownika normalnie zablokuj ,aby w przyszłości nie mogła do Ciebie pisać i kupować( opcja eBay dostępna). Przyznam ,że Hiszpanie mają ochronę kupujących i sprzedających na eBay. To powoduje ,że czują się bezkarni i dochodzi do wyłudzeń. Niemniej jednak nadzieję musisz mieć ,że twoje racje zostana wysłuchane . Na eBay.fr wygrałem sprawę z oszustem z Francji. Sprawa trwała równe 2 miesiące. Podobny scenariusz jak Twojej Oszustki. Ebay pomimo ,że w 1 wersji spór wygrał Francuz musiał zwrócić mi kwotę za transakcję. Po prostu spór na eBay jest rozwiązywany przez automat. Uważam ,że jak masz konkretne argumenty to sprawę możesz wygrać. Powodzenia
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Oszustka z Hiszpanii....

Do mnie kupujący wysyła maile z fake maila i podpisuje się jako service@paypal.com.
Mówi że wpłacić a z fake maila przychodzą mi informacje że niby mam potwierdzić nadanie przesyłki to wtedy w ciągu 24h odmrożą mi pieniądze, których tak w ogóle nie ma w paypal.
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź